petrucha86 petrucha86 komentáře u knih

Moje rande se světem Moje rande se světem Waltraud Hable

Nenáročné, dobře se četlo, ale autorka se na můj vkus příliš zabývala Tinderem a její roční cestovatelský rozpočet je pro běžného smrtelníka mimo mísu :)

27.07.2020 4 z 5

Karma: Co je, co není a proč na ní záleží Karma: Co je, co není a proč na ní záleží Traleg Kjabgon

Srozumitelně a čtivě nastíněno, jak že ta karma vlastně funguje. Doporučuji každému, kterého toto téma zajímá, ale zatím se s ním neseznámil blíže.

05.05.2020 4 z 5

Vůně pro duši. Úvod do aromapsychologie Vůně pro duši. Úvod do aromapsychologie Igor Vladimirovič Sakov

Dozvěděla jsem se zas něco víc, než jen charakteristiky jednotlivých EO. Oceňuji především tu část, kde jsou rozepsány konkrétní duševní slabosti a jak je pomocí AT zmírnit. Vše jednoduše, srozumitelně popsáno, možná až příliš stroze, což je jediná “výtka”.

01.04.2020 4 z 5

Aromaterapie pro léčení duše Aromaterapie pro léčení duše Gabriel Mojay

Výborně uspořádaná, přehledná, člověk v ní najde vše co potřebuje. Do knihovny jí ani nezakládám, často se k ní vracím.

13.01.2020 5 z 5

Ájurvédské recepty pro zdraví Ájurvédské recepty pro zdraví David Frej

Pro mě, coby laika v této oblasti, naprosto srozumitelné vysvětlení základních principů, doplněné o proveditelné recepty, doporučuji každému, kdo se s ajurvédou seznamuje.

21.08.2019 5 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Velmi chutné čtení.

26.07.2019 5 z 5

Mými vlastními slovy Mými vlastními slovy Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Každý, kdo už se rozhodl tuto knihu číst, si z ní určitě alespoň něco odnese. Někdo méně, jiný více, ale podnětů k zamyšlení je v ní mnoho.

20.11.2018 5 z 5

Honba za Cézannem Honba za Cézannem Peter Mayle

Skvělá dovolenková oddechovka!

12.11.2018 5 z 5

Lekce jógy Lekce jógy André Van Lysebeth

Pro Lysbetha mám slabost a proto ani tuto jeho knihu nemohu hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami. Opět velmi užitečný a srozumitelný průvodce jógovým světem.

26.09.2018 5 z 5

Čakry - kompletní průvodce Čakry - kompletní průvodce Ambika Wauters

Vše velmi jednoduše a čtivě vysvětleno, doporučuji pro ty, kteří se chtějí o čakrách něco dozvědět a prozatím neví nic :) Plus musím pochválit i ilustrace a celkové zpracování!

27.08.2018 5 z 5

Běž a nepřestávej! Evangelium pohybu Běž a nepřestávej! Evangelium pohybu Miloš Škorpil

Nic úplně nového jsem se nedozvěděla, ale je to takové lehce čitelné motivační čtení. Doporučuji pro ty, co se k běhu ne a ne dokopat.

21.08.2018 4 z 5

Nebezpečný svět kalorií Nebezpečný svět kalorií Leoš Středa

Velmi zajímavý pohled na vývoj našich stravovacích návyků a způsobu života vůbec. Některé pasáže jsem přeskakovala, neb pro mě byly opakováním již nastudovaného, ale i tak pro mě kniha byla užitečná. Problematiku ukazuje zas z jiného úhlu.

27.12.2017 4 z 5

Rukopis nalezený v Akkonu Rukopis nalezený v Akkonu Paulo Coelho

Krásné, inspirativní čtení. Pro mě nejpovedenější autorovo dílo.

03.08.2017 5 z 5

Na útěku Na útěku Mahtob Mahmoody

Knihu jsem bohužel nezvládla přečíst do konce. Z jedné strany to bylo dáno tím, že jsem příběh a jeho vyústění znala a tudíž jsem se nedokázala nechat vtáhnout do děje, z druhé strany asi i vypravěčským stylem autorky, který mě nedokázal zaujmou.

21.07.2017 1 z 5

Oči modrého psa Oči modrého psa Gabriel García Márquez

Nedočtené odkládám zpět do knihovny, což se mi u Marqueze stalo poprvé. Morbidní, nepříjemné čtení (knihu jsem poprvé otevřela v posteli před usnutím..velmi špatný nápad!).

23.03.2017

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Má první zkušenost z A.Ch...sice čtivé, neurazí, ale ani nepotěší...zkrátka jsem ještě do fáze klasických detektivek nedospěla :)

28.02.2017 3 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Krásná kniha se zneklidňujícím poselstvím, ale krásným uklidňujícím koncem.

14.07.2016 5 z 5

Strava pro klid v duši - Jak strava bez masa a mléka léčí tělo a mysl Strava pro klid v duši - Jak strava bez masa a mléka léčí tělo a mysl Ruediger Dahlke

Zpočátku zajímavé čtení, postupně čím zarputileji autor podsouval své poznatky, tím rychleji upadala má pozornost a v poslední části knihy už mi vyloženě lezla na nervy jeho propagace jisté značky veganských výrobků..v základě proti jeho myšlenkám nic nemám, jen bych volila méně urputnější styl, každý ať si udělá svůj obrázek sám.

04.05.2016 2 z 5

Jablko Jablko Michel Faber

O osudu Sugar, který mě zajímal nejvíc, jsem se nedozvěděla sice nic, ale moc příjemné čtení...a lehký náznak na konci mi dává pořád maličkou naději, že se jednou dozvím, jak to s ní vlastně dopadlo.

19.04.2016 4 z 5

Já jsem Malála:  Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Já jsem Malála: Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Christina Lamb

Knížka se četla sama, moc zajímavý příběh doplněný o spoustu pakistánských reálií...člověka donutí zamyslet se nad tím, že za věci, které my bereme za naprosto samozřejmé (a mnohdy nám jsou i "na obtíž" - upřímně, kolikrát se vám do ZŠ, krom prvního dne školního roku, vstávalo s chutí a nadšneím? :)), by lidé jinde dali cokoliv...rozhodně doporučuji k přečtení!

06.04.2016 5 z 5