petrucha86 petrucha86 komentáře u knih

Anna zachraňuje svět Anna zachraňuje svět Michaela Štěchová

Přečetla jsem v průběhu jednoho dne, zábavně napsaný hezký příběh, při čtení jsem si vzpomněla na svůj výlet na stejná místa.

04.08.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Příjemná čtivá letní oddechovka.

28.07.2017 5 z 5

Vyučujeme jógu Vyučujeme jógu Mark Stephens

Velmi dobře sepsaný "průvodce" pro učitele jógy. V knize jsem vždy nalezla vše, co jsem potřebovala.

15.03.2017 5 z 5

Cvičíme jógu Cvičíme jógu André Van Lysebeth

Skvělý "návod" k očistným technikám, vše velmi jasně a srozumitelně popsáno.

07.11.2016 5 z 5

Učím se jógu Učím se jógu André Van Lysebeth

Skvělý srozumitelný průvodce základy jógy!

25.09.2016

Murakamiho styl psaní mě bude bavit asi pořád, i když se mnohé jeho knihy v určitých rysech opakují. Opět nezklamal, hvězdička dolů za otevřený konec.

22.07.2016 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Nevím, co si o tom mám myslet...byla to prostě kravina :) Rádoby vtipné upozornění na globální problémy naší doby, pro dospělého čtenáře infantilní, pro dětského asi těžko pochopitelné..tak komu to vlastně bylo adresováno?

08.07.2016 2 z 5

Když běhá žena Když běhá žena Alexandra Heminsley

Zábavný průvodce pro běžecké začátečnice napsaný ve stylu Bridget Jones.

27.04.2016 3 z 5

Otrokyní v 11 letech Otrokyní v 11 letech Fatima Boscaro

Poměrně zklamání, příběh neuvěřitelný, šokující, ale kniha napsaná jen tak zběžně, jak z jedoucího vlaku. Určitě by si zasloužila klidně i 2x tolik stran a příběh rozvést.

01.02.2016 3 z 5

Napořád Emily Napořád Emily Maria Navarro Skaranger

Na téma a prostředí jsem byla zvědavá, bohužel mě příběh zklamal. Děj přeskakoval sem a tam, že jsem občas nevěděla, koho se daná pasáž týká a v jaké době jsem, jednání postav zůstalo nevysvětlené, konec useknutý a celkově to bylo takové ploché.

27.02.2024 2 z 5

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

Ne že bych se dozvěděla něco nového (ale musím to brát tak, že kniha je z doby, kdy na nás instagram nechrlil desítky módních typů každou hodinu), ale kniha je psána zábavnou zápisníkovou formou, obsah sice trochu pokulhává za zpracováním, ale bavilo mě to.

11.02.2024 4 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Velmi zvláštní, musela jsem se přemlouvat, abych knihu dočetla a neodložila, nesympatické postavy, přemoudřelá hlavní postava, podivný závěr, nevím, co si z toho vzít. Vlastně od Geniální přítelkyně se mi nepodařilo do žádné knihy od autorky pořádně začíst a asi už to znovu zkoušet nebudu.

30.12.2023 2 z 5

Zlomená žena Zlomená žena Simone de Beauvoir

Naprosto nadčasové a geniální dílo! Vše podstatné bylo řečeno v komentářích níže. Jen snad že prostřední povídka na mě působila vcelku neuroticky..ale rozhodně zaujala originálním stylem.

18.08.2023 5 z 5

Svůj kalich hořkosti Svůj kalich hořkosti Johannes Mario Simmel

Skvěle napsaný příběh od skvělého autora. Ovšem těch překlepů v českém překladu..!

16.07.2023 5 z 5

Jeden život Jeden život Guy de Maupassant

Čtivá a stravitelná klasika, ač samotný příběh byl velmi smutný.

20.06.2022 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Takový čtivý středoškolský thriller, neurazí, nenadchne, nemám důvod sahat po další knize od autorky.

28.09.2021 3 z 5

Cesta domov: Autobiografia Amerického Svámího Cesta domov: Autobiografia Amerického Svámího Radhanath Swami

Jedna z nejkrásnějších knih, kterou jsem kdy četla!

23.02.2021 5 z 5

Výzva dalajlamy světu Výzva dalajlamy světu Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Útlá knížečka plná optimismu a naděje...kéž by lidé pohlíželi na svět alespoň z části tak, jako on!

19.01.2021 5 z 5

Cukrfree 9týdenní program Cukrfree 9týdenní program Janina Černá

Srozumitelně sepsaný návod jak skoncovat s cukrem doplněný o osobní zkušenosti, navíc krásně vizuelně zpracovaný.

29.11.2020 4 z 5

Hledá se Romeo Hledá se Romeo Alexandra Potter

Nenáročné, příjemné letní čtení u kterého člověk nemusí přemýšlet.

25.08.2020 4 z 5