petrucha86 petrucha86 komentáře u knih

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Přiznám se, že jsem hodně pasáží přeskakovala, vykreslování budoucnosti mě vyloženě nebavilo, pár stránek z Barcelony..jaký vlastně měly význam? Ale i tak jsem druhou polovinu zvládla na jeden zátah, protože mě zajímalo, co že se to vlastně stalo..a ono se nestalo nic! Navíc mi tam na několika místech neseděly časové údaje, možná to prostě jen Markéta přepískla s časovými linkami. Doufám, že už se k příběhu Barbory vracet nebude, její první kniha mi připadala nejslabší, Vlaštovka jí teď konkuruje..z Pandy i InTymně jsem přitom byla nadšená, snad bude pokračovat v podobném duchu.
(*také jste chvílemi měli pocit, že čtete Okamžiky štěstí?)

16.01.2021 2 z 5

Milenci svobody: Beauvoirová a Sartre Milenci svobody: Beauvoirová a Sartre Claudine Monteil

Velmi ctive a zabavne sepsany pohled do zivota svehlaveho paru. Vice protostoru zde bylo venovano Simone, jak z osobniho, tak profesniho hlediska, Sartre zustal upozaden, ale vzhledem k jejim vazbam s autorkou je to asi logicke. Jen me mrzi, ze mnoho v knize zminenych del uz neni k sehnani. Pribehy toho, jak vznikaly a byly prijimany ci kritizovany, ve me vzbudily zvedavost.

09.01.2021 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Poslední řádky série za mnou a i když sem se s ní na mnoha místech prala, teď je mi to skoro líto. Poslední díl byl pro mě osobně nejčtivější a tudíž hodnotím nejkladněji. Hlavní hrdinky sice dospělé, většinu života za sebou, ale stále neukotvené, stále na cestě... Rozuzlení jsme se žádného nedočkali, ale o to víc mě to nutí o příběhu přemýšlet, vracet se k němu, uvažovat co koho k čemu vedlo...zkrátka Geniální přítelkyně na mě zapůsobila(y)!

27.10.2020 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Možná i tím, že hlavní hrdinky už byly o něco starší, tento díl mi sedl ještě více než první a těším se na další. Ač bych obě hrdinky chvílemi profackovala, aby se probraly :) Takže ne, není to příběh, ve kterém člověk najde nějakého svého oblíbence. Ale i tak mě nutí číst dál a dál.

01.07.2020 5 z 5

Nový rozumný svět Nový rozumný svět Ruby Wax

Určitě doporučuji, všímavost je tu rozebrána zase z jiného pohledu, tentokrát trochu techničtěji a rozhodně zábavnou formou. Všechno to dává smysl a navíc se člověk i zasměje :)

24.05.2020 5 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Čtivě napsaná osobní zpověď. Palec nahoru za to, jít s kůží na trh! Nicméně osobně jsem si z toho mnoho nevzala, hodnotím vyloženě jako příjemné odpočinkové čtivo.

19.05.2020 4 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Neurazí, nenadchne, ale na kratší zabavení ideální.

29.03.2020 3 z 5

Laskavost, jasnost a porozumění Laskavost, jasnost a porozumění Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Některé kapitoly jsem musela přeskočit, neb bez podrobné znalosti tibetského budhismu jim nelze porozumět, soubor Mými vlastními slovy mi seděl víc. Ale i tak byla přínosem!

26.01.2020 4 z 5

Čtyři knihy o józe Čtyři knihy o józe Svámí Vivékánanda

Náročná kniha, opakovaně jsem se vracela zpátky, podtrhávala, zakládala, strávila s ní spoustu klidných tichých ranních chvilek u čaje..a další jistě strávím, protože to není ten typ knihy, která se po jednom přečtení odloží do knihovny a upadne v zapomnění. Doporučuji všem, kdo chtějí svou jógovou praxi posunout na další úroveň.

01.12.2019 5 z 5

Jediný Jediný Richard David Bach

Námět a zpracování bezesporu zajímavé, ale po Mostu přes navždy, kterým jsem se s autorem seznámila, spíše zklamání. Prvotní nadšení už se neopakovalo a ke konci jsem se trochu ztrácela. Posledních pár stran jsem vyloženě chtěla mít co nejrychleji za sebou.

19.11.2019 3 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Některé myšlenky mě inspirovaly, jiné méně, oceňuji hlavně tu část o fyzických projevech duševních slabostí.

06.08.2019 3 z 5

Devadesát dnů za železnou oponou Devadesát dnů za železnou oponou Gabriel García Márquez

Zajímavý a originální pohled za železnou oponu a zároveň úplně jiný Marquez. Rozhodně doporučuji k přečtení!

10.04.2019 5 z 5

Pár nových myšlenek, ale většinou opakování toho samého již jinde řečeného znovu a znovu.

08.04.2019 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Přečteno na jeden zátah, o hodně lepší, než autorčina prvotina. Ač se v knize prolínalo několik dějových linek, přechody byly nenásilné a srozumitelné, téma současné linky velmi aktuální, doporučuji!

26.12.2018 5 z 5

Jóga nejen pro holky Jóga nejen pro holky Rachel Brathen

V době podzimního splínu mě čtení doplněné nádhernými fotkami hezky pozitivně naladilo, doporučuji jogínům i ne-jogínům, jen tak, pro lepší náladu.

18.10.2018 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Krásné, milé, čtivé, stejně jako první díl.

27.12.2017 5 z 5

Zázračné ráno Zázračné ráno Hal Elrod

Nejsem si jistá, co si o tom všem myslet..tipy pro produktivní ráno fajn, ale nic nového pod sluncem..určeno asi spíš pro lidi pro něž osobní rozvoj = kariérní růst a materiální přínosy. Další věcí je, že se rady pořád opakovaly dokola, ve finále by stačilo sepsat delší článek, který by byl v konečném důsledku obsahově stejný. Co mi ale vyloženě vadilo, bylo neustálé odkazování na webové stránky a ponoukání k rozesílání odkazů, nebo přímo ke koupi dalšího výtisku knihy jako dárek. V tu chvíli se pro mě kniha stala takovým papírovým teleshoppingem. Chybí už jen "Ke dvěma výtiskům dostanete třetí zdarma" :D

29.08.2017 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Knihu jsem, jako ostatně všechny knihy od autora, nedokázala od prvních řádků dát z ruky, dokud jsem jí nedočetla. Navpínavé až do posledního písmenka :)

20.07.2017 5 z 5

Pohyblivý svátek Pohyblivý svátek Ernest Hemingway

Spolu s Fiestou pro mě jednoznačně nejlepší Hemingwayova kniha. Jediná její vada je ta, že se čte tak dobře a rychle, a stránky ubývají :)

15.03.2017 5 z 5

Základní kniha o čakrách Základní kniha o čakrách Shalila Sharamon

Hezky a jednoduše vysvětleno, základní kniha, jak má být :)

06.09.2016 5 z 5