PetraChvílová PetraChvílová komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tato kniha by klidně mohla být návod jak cestovat v čase .... dostanete upozornění, že se vám místy bude dělat zle od žaludku, chvílemi bude pociťovat euforii, vzrušení a napětí. Za mě level "Jedním dechem".

08.10.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

I přes hrůzostrašné téma je kniha čtivá a zmírňuje hrůzy holokaustu. Napsáno je příjemně a čtivě, ale po druhé bych do ruky už nevzala.

16.02.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Prvními stránkami jsem se doslova prokousávala, ale najednou přišel zlom a já objevila kouzlo této překrásné knihy. Neskutečná kniha, nejlepší, co jsem letos četla. Rozhodně se k ní vrátím.

03.08.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jsem doslova okouzlena, naprosto senzační knížka. Čtivá, láskyplná. Byla jsem úplně odzbrojená.

17.05.2016 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nejdříve jsem viděla film, ten se mi líbil moc. Knihu jsem četla až po nějakém čase a líbila se mi ještě víc. Samotná katastrofa ustoupila silnému příběhu lásky. Doslova jsem byla v příběhu utopena. Za mě tedy všech pět.

14.12.2018 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knížka super, krásně se čte a člověku až rozum zůstává stát, jak svobodné USA bylo před 50 lety svobodné.

28.01.2016 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Z Hany jsem byla unešená, tato kniha ve mě nechala ještě více emocí. Kniha má rychlý spád, který mi nedovolil ji odložit. Řadím do kategorie "přečtena jedním dechem".

17.04.2019 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Opravdu špatná kniha na dovolenou a jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Tolikrát jsem ji chtěla odložit a proložit něčím odlehčeným, nešlo to, musela jsem ji přečíst do konce a po dlouhé době cítila knižní absťák a současně úlevu, že to mám za sebou.
Syrová, reálná, skutečná a jedním dechem přečtená. Doporučila bych všem jako povinnou četbu, abychom nezapomněli, jak dokáže víra a přesvědčení v nesmyslnosti.

19.08.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Od první stránky jsem se nedokázala odpoutat.

28.12.2017 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Dějová linka, která pojí všechny díly a vždy stála v pozadí detektivnímu příběhu, se dostává do hlavní role a psychopat a mord ke v roli vedlejší. Příjemná změna, kniha neztratila nic ze svého stylu. Opět čtivě, napínavé a oba příběhy gradují až na konci.

09.03.2020 5 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Lehké, příjemné počteníčko na dovolenou nebo jako v mém případě mezi náročnějšími knihami. Bavila jsem se a i slza ukápla.

08.02.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

No prostě Lars Kepler, s další a další knihou je toto duo lepší a lepší. Konec až hororový, překvapivý závěr. Ani jednu stránku jsem se nenudila, místo usínání v autobuse jsem četla, děti dávala dřív do postele, abych si mohla vzít knihu. Prostě skvělé.

09.02.2018 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Byla jsem hodně zvědavá, protože film se mi moc líbil. Z knihy jsem ještě nadšenější. Je to jako únik z života. Kniha mě vtáhla a já nasála celý ten klid a ticho, který Cheryl cestou prožívala.

17.03.2019

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Asi hodně záleží, v jakém rozpoložení se čtenář nachází. V mém případě nutnost vypnout,relaxovat,nepřemýšlel zapříčinila dočtení této červená knihovny,po které nezůstal žádný pocit. 2 hvězdičky pouze za lehkost čtení a za to,že jsem dostala chuť na francouzskou kuchyni.

13.10.2018 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Za mě prostě skvělé.

31.08.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

K této knize jsem se dostala jen díky čtenářské výzvě a jen mi potvrdila, že tato akce má pro mne smysl. Jinak bych ji ani do ruky nevzala. Skvěle napsané. Syrově popsány reálie a historická fakta na pozadí poutavě napsaného příběhu. Už mi jen stačí navštívit Brno a na vlastní oči se projít vilou. Dávám max hvězdiček.

08.07.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Marketing je mocný a z průměrné knihy udělá bestseller. Nijak zvláštní příběh, hlavní hrdinka mne místy až štvala, význam policie nulový, vyšetřování žádné. Jediné, co mohu vyzdvihnout, že se mi kniha hodně dobře četla, ale to je práce šikovného překladatele a redakce než samotné autorky.

13.04.2016 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Prázdninová oddychovka, jedním dechem a ideální na vyčištění hlavy. Můj první Hartl a jsem ráda, se jsem vzal ruky. Děkuji svým přítelkyním za doporučení.

01.09.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Čtivé, napínavé, téma fajn, ale nic vyjímečného, rozhodně jsem četla lepší detektivky. Labilních detektivů je na trhu spoustu, tento zatím u mne zapadá.

21.06.2018 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Trošku jiné, ale pořád Adler Olsen. Až ten konec byl pro mne zklamáním. Jakby byl napsán ve spěchu a autor přesně nevěděl, jak smysluplně ukončit. Ale zůstávám věrná a těším se na další :D

07.05.2018 3 z 5