Petra186 Petra186 komentáře u knih

Knihovna v noci Knihovna v noci Alberto Manguel

Od knihy jsem nic neočekávala a velmi mě překvapila ! Samozřejmě pozitivně, zajímavě popsaná historie knih a knihoven, opravdu skvělá kniha !

30.05.2018 4 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Zajímavá čtivá knížka, dá se přečíst na jeden zátah. Zdravotnické téma a hlavně porodnictví mě velmi zajímá, získala jsem soustu zajímavých informací. Určitě tuto knihu doporučuji.

29.05.2018 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Moje první kniha s touto pro mě sci-fi tématikou a ještě tolik stránek :). Musím říct, že jsem víc než mile překvapena! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a příběh mě bavil, bylo to tak zvláštní, až skoro reálné. Určitě doporučuji i čtenářům, kteří by po tomto žánru nesáhli.

16.01.2018 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Moje první severská detektivka. Zajímavé, nečekané rozuzlení na konci, od půlky knihy jsem se konečně začetla a těším se další.

13.11.2017 4 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Pohádka pro dospělé, zajímavý fantastický příběh o čase ! Pořád se nad tím vším musím zamýšlet. Pokusím se méně používat větu: "Nemám čas".

18.10.2017 5 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Skvělá knížka ! Ani jsem nečekala, že mě bude bavit. Chystám se na další díla od E. Zola. Fascinoval mě dokonalý popis pocitů, postav, všeho. Téma románu lze použít i do dnešní doby 21. století.

29.09.2017

Motýlek Motýlek Henri Charrière

První kniha, kterou jsem nedokázala dočíst. Po shlédnutí filmu, ale musím říci, že kniha je 100 x lepší ! Ostatně jako ve většině případů. Příběh dle skutečné události s touhou po svobodě.

07.08.2017

Zapomeňte, že jste měli dceru Zapomeňte, že jste měli dceru Sandra Gregory

Povinná četba pro mladé? Měla by být. Při čtení této velmi zajímavé knížky jsem se musela neustále zamýšlet nad tím, že vrazi jsou vnímáni společností jako méně nebezpeční, než "pašeráci" drog, záleží samozřejmě na množství a dalších okolnostech !!! Sandra nebyla ani závislá, ani pašeračka v pravém slova smyslu a přesto za tuto HLOUPOST zaplatila velmi tvrdý trest ! Obdivuji její sílu, že vše přečkala.

18.07.2017

Kam zmizel můj sýr? Kam zmizel můj sýr? Spencer Johnson

Jednoduchá a čtivá kniha, která by neměla chybět v žádné knihovně. Před životním rozhodnutím se k ní může člověk vrátit a inspirovat se, jak změnit brát. Samozřejmě, knížek na toto téma je spousta, ale tato mi přijde jednoduchá na pochopení.

05.06.2017 5 z 5

Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Judy Melinek

Toto téma mě vždy lákalo a po přečtení knihy mám zálusk na další :). Výborně a jednoduše popsáno, jak to chodí v pitevně. Velmi mě zaujal popis z 11.září 2001. To si nikdo neumí ani představit. Určitě doporučuji přečíst.

05.06.2017

Ivan je jen jeden Ivan je jen jeden Katherine Applegate

Četla jsem dceři, nezaujala nás. Nedočetli jsme. Možná tomu dám ještě někdy šanci, hodnocení má kniha pěkné.

26.04.2023 3 z 5

Pět jazyků lásky pro svobodné a osamělé Pět jazyků lásky pro svobodné a osamělé Gary Chapman

Nejdříve jsem četla tuto knihu v domnění, že se jedná o knihu pro páry, ale to vůbec nevadilo, princip je stejný. Stačí pochopit 5 jazyků lásky.

05.01.2023 5 z 5

Výchova k psychické odolnosti dítěte Výchova k psychické odolnosti dítěte Simona Horáková Hoskovcová

Kniha je vhodná jak pro rodiče, tak pro vychovatele, učitele, instruktory zájmových kroužků. Zajímavé typy na hry atd. Určitě doporučuji

03.10.2022 5 z 5

Alenka v říši divů / Alice im Wunderland Alenka v říši divů / Alice im Wunderland Jana Navrátilová

Jako věčný začátečník jsem knihu zvládla a bylo příjemné, že lze poslouchat audio od rodilého mluvčího!

28.02.2022 5 z 5

Milostné léto Milostné léto Ivan Klíma

Tato kniha mě mile překvapila.

26.03.2021 5 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Moc pěkná knížka plná hlubokých myšlenek, kdo chce, pochopí.

07.02.2021 5 z 5

Nejšťastnější děťátko v okolí - průvodce spokojeným spánkem Nejšťastnější děťátko v okolí - průvodce spokojeným spánkem Harvey Karp

Pokračování knihy Nejšťastnější miminko v okolí. Ze začátku se opakují rady z předchozí knížky a poté se dostáváme k radám u dětí 1-5 let.

31.08.2019 4 z 5

Zdravé a šťastné dítě Zdravé a šťastné dítě Jenn Berman

Na mě byla tato kniha zbytečně moc obsáhlá a jedno téma se rozebíralo moc dopodrobna a stále dokola, četla jsem lepší. Také mi nevyhovoval formát knihy.

13.08.2019 3 z 5

Tajemství klidného dítěte Tajemství klidného dítěte Tracy Hogg

Úplně skvělá knížka, četla jsem v těhotenství a ke knížce se ještě vrátím po porodu ! Doporučuji přečíst každé mamince či tatínkovi :).

03.07.2019 5 z 5

Arabský svět – jiná planeta? Arabský svět – jiná planeta? Emíre Khidayer

Zajímavě napsáno vše o arabských zemích, po přečtení mám pocit, že už tam vlastně ani nemusím :).

02.04.2019 4 z 5