Petra-1 Petra-1 komentáře u knih

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Na tuhle knížku jsem se moc těšila. Možná proto jsem byla maličko zklamaná. Nemohla jsem se dlouho rozhodnout, jaké dát hodnocení.
Začátek mi přišel naprosto skvělý, bylo to něco nového a originálního. Líbily se mi dobové popisy. Ale postupem času mi začalo připadat, že se vlastně vůbec nic neděje a že jen pořád na něco čekám. A ono to vůbec nepřichází..
A závěr.. Příliš rychlý.. A tak nějak moc pro děti?
Tím se dostávám k tomu, že vlastně nevím, komu je kniha určena. Jak už se tu objevilo: Pro děti je příliš složitá, jako YA plyne přílis pomalu a dospělý by čekal asi něco víc..

28.12.2022 3 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Četla jsem již před delší dobou v originále. Kniha se mi moc líbila, sympatické, netradiční postavy.

30.05.2022 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Knihu jsem četla v originále a moc se mi líbila. Oproti Kulti, kde mi přišla hlavní postava nevyspělá a celkově byla kniha nezáživná, jsem ráda, že jsem na autorku nezanevřela. Hlavní postavy sympatické děj rychle utíká a líbil se mi postupný vývoj ve vzahu.

08.10.2021 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Tahle kniha se mi vážně líbila a to už rozhodně nejsem věková kategorie, pro kterou je určena. Krásný příběh, sympatičtí hrdinové. Je to něco mezi 4 až 5 hvězdičkami.

04.12.2019 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Napínavá a tajemná kniha. Děj je odhalovány postupně a a z knihy sálá tajemství. Dokázala mě vtáhnout do děje a přezdívka VICIOUS opravdu sedí, protože na mě působil zlovestně, tajemně a sexy. Skvělá kniha s originálním příběhem.

08.11.2019 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Mně se kniha líbila, četla jsem již před nějakou dobou v aj. Za poslední dobu to byla jedna z těch nadprůměrných fantasy. Autorka se tedy hodně inspirovala Divergencí a dalšími fantasy.
Zápletka byla celkem předvídatelná. Za mě jedna výtka... Autorka chtěla udělat zápletku méně předvídatelnou, a tak do knihy dala dialogy a další věci, které ji měly zakrýt. Pokud ale čtěte pečlivě, tak na konci zjistíte, že některé věci nedávají smysl a jsou nelogické.

30.01.2024 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Kniha je čtivá a napínavá. Postupně se objevují nová vodítka a rozplétá se celé klubko lží. Hlavní hrdinka je navíc moc sympatická.

10.10.2023

Balada o láske až za hrob Balada o láske až za hrob Stephanie Garber

Přečetla jsem v angličtině a já tuhle sérii doslova zbožňuji. Za chvíli vychází poslední díl a nikdy jsem se netěšila na vydání jako teď.

06.10.2023 5 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Knihy od autorky jsou sázka na jistotu, když chci oddechové čtení, u kterého se zasměji. Je to takové příjemné pohlazení na duši. Její postavy jsou naprosto super. Normální a uvěřitelní lidé.

07.07.2023 4 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Klasická kniha od autorky. Lehké a zábavné čtení. Tedy dokud nedojde na odhalení minulosti a neukápne i nějaká ta slza. Velmi hezká kniha, akorát jak jsou si knihy podobné, tak mám občas pocit, že jsem četla již něco podobného. Knihu jsem měla rozečtenou do půlky v originále a zbytek jsme dočetla v češtině. Ale teda musím napsat, že se opět nestačím divit, jak příšerně jsou přeložena některá slova. V češtině znějí vážně některé hnusně!

06.07.2023 4 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Jde o takový pohádkový příběh. Kniha se velmi dobře čte a je velmi rychle přečtená. Druhý díl se mi líbil víc než první a to i díky lepšímu vykreslení postav. Je to předvídatelné, hodně nenáročné čtení. Samozřejmě už dlouho nejsem určená věková kategorie.

26.01.2023 4 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Knihy od téhle autorky mě vážně baví. El je zase skvěle sarkastická a vtipná. Musím říct, že jsem vůbec nečekala, jak mě některé věci dojmou. Zvlášť když k tomu sama hlavní hrdinka přistupuje velmi pragmaticky.

16.01.2023 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Krásný a zajímavý příběh, ve kterém je úhlavním nepřítelem les, jehož temná tajemství nikdo nezná. Paní autorka je skvělá vypravěčka. I zde bylo plno hlubokých myšlenek.

09.01.2023 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tohle byl konec jedné dlouhé ságy. Až příliš dlouhé. A já jsme upřímně ráda, že už to mám za sebou.
S pátým dílem u mě opadlo původní nadšení ze série, protože jsem si začala připadat, jako bych sledovala dlouhou a dramatickou telenovelu. Opravdu jde vidět, že je to určeno především pro mladé slečny.
Já osobě bych tento díl přejmenovala na Všichni tady umřeme nebo Já se chci obětovat jako první. Dávalo by to mnohem větší smysl. Tenhle poslední díl by byl mnohem lepší, kdyby tam nebylo opakování jednotlivých pasáží, tolik emocionálních opakujících se výlevů,nelogických rozhodnutích hlavní hrdinky. Překombinovaný děj. A tak bych mohla pokračovat.
Na celé sérii mi vadilo, že dost věcí nedávalo smysl. A magie funguje zhruba tak, jak se to zrovna hodí autorce pro větší drama. Z těch nesmyslů například Maeve propustí Lorcana a Gavriela ze svých služeb potom co, chce Lorcana zabít, aby se náhodou nepřipojil k Aelin. Tři válečníci s sebou na pátrání vezmou lidskou dívku bez magie, která by je jen zdržovala.
Jsem ráda, že jsem si sérii přečetla. Jen doufám, že mi potom, kolikrát jsem protočila oči, nezůstane tik v oku.

18.11.2022 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Co vlastně napsat? Že to byla strhující jízda? Do Helu, že se nemůžu dočkat, až vyjde další díl?
Ale nějaké výhrady tedy mám. Bohužel, v tomto dílu chování Bryce sklouzává k chování nevyspělého teenagera a myslím, že to dost škodí. Taky vztah s Huntem, který byl v prvním díle skvělý, se přeměnil v trapné nedospělé něco.
Celkově musím říct, že autorka opět, jak má asi ve zvyku, z prvního dílu, který byl skvělý, detektivní a určený pro dospělé, klouže k YA literatuře, ale bohužel v tom horším smyslu. Po dočtení série Trůnů také vidím velkou podobnost Bryce s Aelin. Celkově autorka má některé knihy kvantitou nad kvalitou. A spousta jejich knížek by byla lepší, kdyby byla kratší. Navíc erotické scény, kde se pomali planeta přestane točit, mě vytáčí.
Konec je pro mě trošku utrpením, protože se začínám obávat, že už bude další díl až příliš překombinovaný.

09.11.2022 4 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Krásný a originální příběh. Našlo by se pár věcí, které mi přišly nelogické a některé trochu hloupé. V rámci žánru si ale zaslouží pět hvězd.

05.10.2022 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Ooo, tak tohle bylo tak krásné. Skvělá odpočinková kniha, po dočtení se nemůžu ubránit úsměvu. I když musím říct, že u některých částí mi bylo vcelku smutno.

20.06.2022 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Tak tohle bylo silné kafe. Skvělé doplnění série. Musím uznat, že Levana je opravdu skvěle napsaný záporák. Upřímně ji ani nedokáži litovat a nesnáším ji ještě víc.
A přitom by možná stačilo málo, aby se z Levany nestalo to, co se z ní nakonec stalo...

16.01.2022 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Když jsem začala knihu číst, tak jsem si říkala, že tohle asi nebude můj šálek čaje. Po pár kapitolách jsem se začetla tak, že jsem byla za chvíli na konci.
Zajímavý svět, velice čtivé, hlavní postavy si musíte hned zamilovat. Zápletka předvídatelná, ale ten styl jakým byla podaná, mě uchvátil.
Takže já se hned vrhnu na další díl.

07.01.2022 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tak tenhle díl mě dostal. Naprosto mě vtáhl, tolik rozporuplnych emocí jsem dlouho nezažila. A musím přiznat, že jeste teď se mi klepou doslova ruce. Vzala mi doslova dech. Některé zvraty jsem očekávala a některé tedy ne. A opět brutálně otevřený konec. Autorka si umí opravdu prohrávat s myslí čtenáře a je tolik možností, jak to všechno skončí. A mně pro všechny v příběhu srdce krvácí. ÚŽASNÁ Kniha.. JOOO a jinak, protože se tu rozdělujeme do teamu, tak #teamRafe

26.11.2019 5 z 5