Pert Pert komentáře u knih

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

(SPOILER) Kniha se mi líbila, ale přišlo mi, že se podobá Panskému domu, hlavně kvůli hlavní dvojici. Taky mi trochu vadil popis válečných scén, ale asi to tam patřilo. Trochu hádám, jestli je Franz opravdu Wilhelma nebo je jeho otcem někdo jiný a tím pádem by vztah Ireny a Franze nebyl incest. Uvidím v dalším díle.

14.03.2023 4 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

(SPOILER) Na začátku mě kniha až tak nebavila, připadala mi nudná. Trochu mi vadilo, jak furt Joesbury básní o Lacey, jak je skvělá, krásná a tak. Nejradši jsem měla asi Nicka a Sniffy. Každopádně zajímavý zločin, nenapadlo by mě to.

08.03.2023 4 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Dobré, neobvyklý konec.

31.12.2022 4 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

(SPOILER) Hezké, ale ten konec s paní Black jsem nepochopila a připadal mi odfláknutý. Juan Manuel byl ale sympatický.

31.12.2022 2 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

(SPOILER) Fajn, ale čekala jsem něco víc a ten konec, jak proste Viktor musel být dobrý, mě celkem naštval. Podle anotace jsem čekala mnohem temnější příběh.
Z postav jsem měla asi nejradši Henriettu.
3,5 hvězdy

18.09.2022 3 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Dobrá knížka, ale místy mi vadil autorův styl psaní.

13.09.2022 3 z 5

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

(SPOILER) Na začátku mi to přišlo dobré, ale pak hrůza. A ten proslov Andrewa, když Maelyn na konci knihy žádal o ruku, to mě dostalo.
Hvězda za některé celkem sympatické postavy ( Benny, Ricky atd.)
Takový happyend se na konec vážně nehodil.
P.S. Na obálce knihy je napsáno, že do Maelyn je zamilovaný puberťák Theo. Ale jemu bylo asi? dvacet šest let a byli pokřtěni spolu, takže tohle jsem nepochopila.

06.09.2022 1 z 5

Na věčnosti I. Na věčnosti I. Karel May

Dobrá knížka, moje oblíbená postava byla tentokrát Hanne. To, že autor ve své době přemýšlel nad ženskými právy, stejně jako jeho Alter ego, je pozoruhodné a velmi mě to potěšilo.

05.08.2022 5 z 5

Píseň mořských válečnic Píseň mořských válečnic Catherine Doyle

(SPOILER) Super knížka, jen dědeček mě na konci zamrzel.

24.07.2022 5 z 5

Ground Zero Ground Zero F. Paul Wilson (p)

Celkem dobré.

15.07.2022 4 z 5

Tajný pokoj Tajný pokoj Dori Hillestad Butler

Velmi pěkná kniha, překvapilo mě, že starší lidé mohou duchy vidět tak, jako děti.

01.07.2022 4 z 5

Poplach u hasičů Poplach u hasičů Dori Hillestad Butler

Pěkná kniha. Jen přemýšlím, zda je pětka teto série Tajný Pokoj nebo Poplach u hasičů. Zezadu na obálkách je to na každé knížce jinak. Ale stejně je to moc pěkná a zábavná série.

01.07.2022 4 z 5

Příručka pro Navěky a Nikdyvíce Příručka pro Navěky a Nikdyvíce Soman Chainani

Strašně dobrá příručka o škole Dobra a Zla. Obvykle se mi ilustrace v knihách nelíbí, ale tady byly opravdu krásné.

01.07.2022 5 z 5

Ztracený duch Ztracený duch Dori Hillestad Butler

Dobrá kniha, mrzutý Beckett je moje oblíbená postava.

29.06.2022 5 z 5

Malý miliardář Malý miliardář David Walliams

Hodně dobrá kniha, od autora jsem četla zatím jen Dědečkův velký útěk a tuto. Doufám, že jeho další knihy budou stejně dobré jako tyto dvě.

07.06.2022 4 z 5

Touha po hvězdách Touha po hvězdách Pavel Toufar

Skvělá kniha o kosmonautice.

19.03.2022 5 z 5

Princezna celým srdcem Princezna celým srdcem Connie Glynn

Kniha byla dobrá, trochu problém byl, že třetí díl jsem četla v červnu minulého roku a některé věci jsem tím pádem zapomněla.

19.03.2022 4 z 5

Bořík, Bohoušek & spol. Bořík, Bohoušek & spol. Vojtěch Steklač

Moc se mi to líbí. Autora považuji za jednoho z nejlepších.

22.02.2022 5 z 5