Peggy2711 Peggy2711 komentáře u knih

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Zatím jsem ji nedočetla, stále přemýšlím, proč bych vlastně měla? Přeházené kapitoly mi velmi brzy ukázaly, co mě čeká, dovedu si představit, co se bude dít dál, vlastně nic moc. Stále přemýšlím, proč ty kapitoly přeházela? Nefunguje to tak jak u jiných autorů, kde dochází k náhledům do minulosti, budoucnosti, prolínání dějů... tohle je chaos. Jednu hvězdu dávám za obálku a za kapičku humoru, kterou jsem tam zaznamenala. Jinak je to škoda, možná, kdyby to napsala opravdu jako román, kterým půjdeme pěkně popořádku, tak by to mělo i nějaké to tajemství a lépe by se do postav dalo vžít.

14.11.2023 1 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tuto část série řadím k té lepší. Děj se prolíná i do minulosti, kde se stalo něco, co nyní musí být potrestáno. Dílo je dobře propracováno, je zde hodně postav, o kterých si myslíte, že jsou jen odbočkou, ale kdo ví, jestli nebudou nakonec nejdůležitější. Promyšleno a zamotáno. Brutalita tu rozhodně nechybí, ale to už ke Keplerům tak nějak patří.

30.09.2023 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Dva zavraždění hned na úvod, hodně postav, krátké kapitoly, nějací podezřelí a navíc změny jmen. Příběh vyžaduje pozorného čtenáře, který si to nakonec dovede užít. Je to propletené s minulostí, často si řekneme, že už je to jasné, že víme, kdo to udělal a nakonec to tak není nebo je? Oceňuji osobní linku vyšetřovatelky, která má děti, to mi v mnoha podobných detektivních sériích chybí, jako by ty vyšetřovatelky nemusely prát a vařit, ale tady je to jiné a to mě dost bavilo. Atmosféra na pracovišti mnohdy vře, ale to je také ze života, takže příběh uvěřitelný, propracovaný a propletený, konec trochu přemrštěný. Určitě přečtu další díl.

31.08.2023 4 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Opět super, celá série se mi moc líbí. Děj pěkně gradoval a zase jsme se dozvěděli něco nového i z oblasti sokolnictví, techniky, počítačů, egyptské mytologie... líbí se mi, že jsou autorčiny knihy uvěřitelné, pochopitelné, napínavé. Těším se na další

12.05.2023 4 z 5

V knize jsou pěkně popsané pocity Lindy, která je odsouzená. Co všechno prožívá ve vězení a jak se s tím snaží vyrovnat a žít. Návrat domů je pro ni větší rána než rozsudek, ale dalo se to čekat a i ona se s tím pere a snaží se situaci vyřešit. Pěkně popsané i chápání dětského myšlení.

05.03.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Knihu bych thrillerem nenazvala, až takové napětí se tam určitě nekonalo. Ale moc se mi líbila myšlenka, že cokoliv uděláte, může být použito proti vám. Jak jednoduché je i dobře myšlené činy obrátit.

05.02.2022 4 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Moje první kniha od autora. Velmi se mi líbila, probíhají tam 3 dějové linky a v nejlepší vždy skončí, nutí číst pořád dál. Napsáno perfektním jazykem, promyšlené popisy, krásně vtáhne do děje.

04.01.2022 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Dle mého zbytečně překombinované, mnoho postav, o kterých dohromady nic nevíte, takže se v nich člověk lehce ztratí. Působilo to na mě dojmem, jako by chtěl autor použít všechno, přes romy, drogy, Downův syndrom, alkoholiky, nemanželské děti, rozvádějící se rodiče, psychopaty, náboženství, kanibalismus, kóma, homosexuály, použití různých zbraní, hudební nadání, mentální retardaci, Slovensko a Polsko.... proč? Dočetla jsem jen ze zvědavosti, ale konec zklamal :-(

03.05.2021 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha je velmi čtivá hlavně ve fázi, kdy začne babička vzpomínat, vtáhne do děje.

02.05.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ale jo smála jsem se, ale všeho moc škodí. Myslím, že jeden díl mi stačí, už to bylo stále dokola a dovedu si představit jak to bude dál. Každá situace bude za každou cenu vtipná. Namátkově jsem otevřela 4. díl a začala číst a normálně jsem věděla vše, prostě stále stejná písnička.

17.06.2020 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Kniha byla pěkně napínavá, několikrát děj gradoval, že jsem si říkala, tak a co bude na dalších stranách, to je prostě už konec, ale ne, šlo to pořád dál. Mně se to líbilo, dobře se četlo. Jasně, že nikdo by nepřežil tolik útoků jako hlavní hrdinové, ale tohle vídáme často i ve filmech jak klaďasové přežívají téměř vše.

14.03.2020 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Velmi autenticky popsaný život feťačky a hlavně cesta, která k sebezničujícímu chování vedla. Velmi poučené myslím hlavně pro rodiče, aby pochopili, jak může jejich nezájem zamávat s puberťákem a pak jsou veškeré snahy marné. Odvykání je náročné nejen pro závislého, ale pro veškeré jeho okolí.

19.02.2024 4 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Tohle byla jízda, pořád se něco děje, vidím tam obrovský spisovatelův posun ve vyjadřování. Popisy prostředí, osob, charakterů jsou mnohem barvitější a tím se lépe vžívá do děje, vtáhlo mě to dokonale a to už jsem nad Bryndzou lámala hůl po poslední knize. Ano jsou tam méně uvěřitelné situace, ale celkově to bylo napínavé, místy až děsivé a rozhodně se jedná o lepší dílo než celá série s Kate. O Maggi jsem se nejednou bála a vše s ní prožívala.

07.01.2024 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Perfektní! Sérii čtu postupně a tato část byla zatím nejlepší. Příběh je úžasně vystavěn, spousta napínavých akcí, ale ne přímo superhrdinství Joony, což se mi moc líbilo. Scény jsou uvěřitelné, co se zdá neuvěřitelné je časem vysvětleno. Nakoukneme i do minulosti hlavního hrdiny. Těším se na další pokračování.

30.04.2023 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Horor to není, ale dobré to bylo. Začátek pro mě trochu slabší, mám ráda, když jsou věci uvěřitelné, ale pak se to rozjelo a moc mě to bavilo, přečteno během pár hodin, ten konec mě moc nepřekvapil, trochu jsem to tipovala. Děj byl napínavý i tím, že se střídalo vyprávění z různých pohledů a kapitola končila většinou v tom nejlepším.

14.08.2022 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Nelíbil se mi styl vyšetřování, policii se do toho pletl kde kdo a není divu, protože jim to taky všechno vyslepičili a vozili je i na místa činů. Jinak druhá půlka o hodně lepší.

01.05.2022 3 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Zase trochu jiný příběh z války, nejsou zde koncentráky, ale hrůzy války se zde projevují, nicméně prvky hudby, které jsou nedílnou součástí, celý příběh odlehčují. Ale i tak jsem se celou dobu bála jak to dopadne, moc pěkně jsou zde popsané pocity jak matky, tak její dcery, co obě prožívají, jak vnímají danou situaci.

07.04.2022 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Moje první kniha od autora a rozhodně ne poslední. Líbí se mi styl psaní, kniha má spád, těším se na další.

28.08.2021 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Horor to rozhodně není! Začátek se čte dobře, vypadá to i napínavě, ale pak se to zvrtne do filozofování a je z toho normální blbost, chování hrdinů značně nereálné, neuvěřitelné, nepochopitelné, hloupé. Ale chvílemi mně tento "horor" vyčaroval úsměv na rtu. Tak nevím jestli jsem se měla bát, tak to se nekonalo. Karika umí mnohem víc, asi měl filozofickou chvilku, tak se z toho potřeboval vypsat.

22.06.2021 2 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

No řekla bych, že to jde pěkně z kopce. Kniha rozhodně nebyla napínavá snad jen ke konci. Často jsem se přistihla, že sice čtu, ale nevím o čem, myšlenky mi unikaly jinam, což svědčí o tom, že mě příběh nedokázal vtáhnout. Nepřišlo mi to jako thriller, pachatel byl předvídatelný.

16.02.2021 3 z 5