peeetta peeetta komentáře u knih

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Už v dětství jsem po této knížce pokukovala, mamka ji měla v knihovně, ale nikdy jsem se k ní nedostala. Dívčí čtení o prázdninách Zuzky, která spolužákům řekla, že pojede do Španělska. Nakonec to vše bylo jinak. Odpočinková četba.

07.02.2023 4 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Nový případ s tajemným pozadím. Lincoln Rhyme vycestuje do Itálie, aby pomohl tamní policii s vyšetřováním napadení uprchlíků Skladatelem.

05.12.2022 5 z 5

Evička Evička Zuzana Říhová

Vůbec se mi kniha nelíbila, čteno v rámci výzvy 2022. Nesouvisející záznamy v deníku, není chronologický, přeskakuje.

30.04.2022 1 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Opět mě kniha nezklamala, byla napínavá od začátku až dokonce. Oceňuji, že se autor(ka) věnoval(a) studiu Dolní sněmovny a dalších míst, která jsou v knize popsána.

21.04.2022 4 z 5

Radši tuto knihu nečtěte, když čekáte miminko nebo už se vám narodilo, protože určitě nebudete spát dostatečně... Jinak velmi zajímavé čtení, jaký vliv má spánek na naše zdraví a dokonce i na výsledek učení se novým věcem.

06.04.2022 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Připomněla jsem si děj knihy, kterou jsem četla k maturitě. Jednoduchá četba, jasný děj.

12.01.2021 3 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Titul od oceňované autorky. Opravdu dlouho mi trvalo než jsem se do knihy začetla, občas jsem měla problém se soustředit, musela jsem si znovu pročítat předchozí stránky, abych se zorientovala. Nakonec jsem se začetla a byl to velmi zajímavý příběh.

21.10.2020 3 z 5

Sestřička Sestřička Henry Denker

Porodní asistentka, která nesouhlasí s přístupem některých lékařů, pokračuje ve studiu, aby mohla být samostatná a nemusela se spoléhat pouze na doktora.

26.08.2020 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Dlouho jsem se na tuto knihu těšila, čekala jsem až bude v knihovně k dispozici. Opět jsem ji velmi rychle přečetla, vtáhla mě do děje plného zvratů.

26.08.2020 5 z 5

Je potřeba se nad zmíněnými dohodami zamyslet. Proto je nutné mít na četbu klid. Snažím se je aplikovat ve svém životě.

26.08.2020 3 z 5

Bourneovo ultimátum Bourneovo ultimátum Robert Ludlum

Opět velmi napínavá kniha, plná nečekaných zvratů. Postarší zabiják se snaží vypořádat se s člověkem z minulosti.

31.05.2020 3 z 5

Temné království Temné království Carmen Bin Ladin

Působivý příběh paní Bin Ládinové. Čekala jsem na zvrat jako v knize Bez dcerky neodejdu, který nepřišel. Hezký popis.

20.06.2023 4 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Náhodou jsem zjistila, že je pokračování Příběhu služebnice. Zajímavé pokračování příběhu z jiného úhlu pohledu - tety Lydie a dalších dvou postav. Dokresluje to, co bylo v první knize.

01.09.2022 4 z 5

Učebnicový případ Učebnicový případ Jeffery Deaver

Nečekala jsem, že by autor mohl vtěsnat příběh pouze do povídky. Byla jsem překvapená. Velmi strhující v krátké podobě.

14.08.2022 4 z 5

Oko tygra Oko tygra Wilbur Smith

Kniha plná zvratů. Strhující příběh. Nečekala jsem, že téma rybaření mne zaujme. Je pravda, že pak se změnilo na hledání pokladu, ale kniha mne vtáhla do děje.

09.07.2022 4 z 5

Hrnčířovo pole Hrnčířovo pole Ellis Peters (p)

Až při přidávání do výzvy, jsem zjistila, že to není nová kniha, ale jen nové vydání. Kniha z jiného prostředí, celkem čtivá detektivka.

07.07.2022 3 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Od doby kdy jsem viděla film Rebelové, jsem se chystala si tuto knihu přečíst. Rychle jsem se začetla. Zajímavě napsané, děj graduje, až nečekané zvraty.

06.04.2022 4 z 5

Tajná křížová výprava Tajná křížová výprava Oliver Bowden (p)

Přítel je fanoušek této počítačové hry. Knihu mi doporučil. Krásně se mi četla, přiblížil se mi děj jeho oblíbené hry. Pochopila jsem souvislosti a získala jsem informace týkající se vzniku bratrstva asasínů.

08.01.2022 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Četla se mi mnohem lépe než první díl. Je to vtipná kniha, plná rčení, jak jsme zvyklí od Zdeňka Jirotky.

08.01.2022 5 z 5

Bloudění ve vysoké trávě Bloudění ve vysoké trávě Helena Longinová

Dlouho jsem v knihovně hledala knihu, která by měla v názvu 21 písmen. Nakonec jsem našla. Zpočátku mi kniha přišla nezajímavá, postrádala jsem tam logiku a návaznost. Postupně s ubývajícími stranami do konce knihy, jsem začala chápat autorčin styl - popis manželské krize mladého páru a jak k ní došlo.

21.09.2021 2 z 5