Sestřička

Sestřička https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9717/sestricka-9717.jpg 4 45 15

Kate se vyplnil dětský sen: stala se zdravotní sestrou. S láskou pečuje o své pacienty na porodnickém oddělení. Po konfliktu s jedním z lékařů, který ji dokonce nespravedlivě nařkne, že zavinila smrt novorozence se rozhodne odjet do nemocnice v zapadlém horském městečku. Ocitá se v neznámém prostředí, kde musí zvládat náročné doplňkové studium, zodpovědnou práci v nemocnici a naučit se jednat s místními svéráznými lidmi, jejichž důvěru je těžké získat. Situaci jí neusnadňuje ani skutečnost, že ve stejné chvíli miluje dva muže – nadějného právníka, který zůstal ve městě, a mladého lékaře z horské nemocnice…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Kincaid , 1984

bábuška
09.11.2023 5 z 5

Vracím se k některým starým knihám a tím i k hodnocení příběhu. Musím přiznat, že tentokrát mě kniha mnohem více zaujala a proto jí přidávám i hvězdičky.

Zlatinka.Emilly
06.11.2021 5 z 5

Denker opět nezklamal. Jeho příběhy mají děj a spád, jsou lné života a opírá se v nich naq odbornost daného příběhu. Kniha se mi moc líbila.

peeetta
26.08.2020 5 z 5

Porodní asistentka, která nesouhlasí s přístupem některých lékařů, pokračuje ve studiu, aby mohla být samostatná a nemusela se spoléhat pouze na doktora.

martisko3
05.05.2020 5 z 5

Příběh zdravotní sestry okolnostmi "donucené" vyměnit vybavenou městskou nemocnici za zapadlou vísku v horách. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se děj odehrává (liší se od předchozích knih Denkera), autor pěkně popsal charaktery lidí z hor, kteří k sestře postupně získávají důvěru.

sirojezkin
06.12.2017 5 z 5

Já jsem nadšená, nejraději bych četla dál, ale bohužel byl konec. Jsem také zdravotní sestra a tohle by se mi strašně líbilo - pracovat samostatně v krásné přírodě. To si prostě musíte přečíst !

Dandy1
16.11.2017 3 z 5

Z knížky mám rozporuplné pocity. Kate mi byla velmi nesympatická, bohužel až do konce. I přes její postupnou proměnu.

moudivlacek
02.10.2017 4 z 5

Mám ráda lékařské příběhy, tento mohu pro sebe zařadit jako dost zdařilý. Přesto byla pro mne hlavní hrdinka dost velká potvora. Byla vynikající zdravotní sestra, to ano, ale na můj vkus se moc vyvyšovala nad ostatní, jen já já já...
A jsem ráda, že ji spisovatel donutil vnímat život v zapadlém místě země, kde ale lidé mají to, co ona ne - dobré srdce a soudržnost. Pro pacienty by se Kate rozkrájela, ale moc jí nejde spolupráce či přenechat práci a místo druhému.
A někdy mám pocit, že ani pořádně neví, co se svým přítelem úspěšným právníkem. Oba nakonec jsou nuceni poopravit své životní názory a rozhodně k lepšímu.

alnahu
07.09.2017 3 z 5

Příběh Kate zdravotní sestřičky, která pracuje na porodnickém oddělení, když je nespravedlivě nařknuta ,že zavinila smrt novorozence ,odchází do zapadlé nemocnice v Apalačských horách, tam se pomalu učí jednat se svéráznými zdejšími lidmi a najde mezi nimi své místo i lásku. Kniha se četla dobře.

ovpana
07.12.2014 4 z 5

Moc úchvatná knížka,příjemně se čte.

Olivie11
03.11.2014 5 z 5

První kniha od autora, kterou jsem četla a byla jsem nadšená už se těším na další.

Simoneta
18.08.2014 5 z 5

naprosto úchvatná kniha :)

rtesarova88
15.05.2014 5 z 5

Dalsi skvela kniha od tohoto autora.

rusalka123
10.02.2014 3 z 5

Byl to příjemný příběh, velmi mě zaujalo místo, kde se děj odehrává, hrdinka celkem sympatická. Nicméně bych se s klidem vzdala obou zásadních mužských postav... Howard mi byl od začátku dost nepříjemný, ani nevím proč. Boyd mi byl možná maličko sympatičtější, aspoň pokud vynechám ten fakt, že mu bylo minimálně ze začátku naprosto jedno, že ja Kate zadaná, hlavně aby ji měl pro sebe, nicméně ten jejich románek mi přišel úplně nadbytečný. Ale příběh "Kate lékařky" to byl povedený.

Radkab.
08.09.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, je čtivě napsaná, a navíc jsme se dozvěděla i nové informace z oblasti medicíny.

Zuzik81
17.05.2013 4 z 5

Docela sympatický román, i když jsem občas nechápala myšlenkové pochody Kate.

Henry Denker
americká, 1912 - 2012