Adopce

Adopce https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/9030/adopce-9030.jpg 4 91 24

Mladá talentovaná herečka Lori Adamsová se po dlouhém váhání rozhodla dát k adopci své novorozené dítě. Má sice harmonický vztah s chlapečkovým otcem, ale přesto cítí, že by malému Scottovi ani společnými silami nedokázali dát to, co potřebuje. Christie a Bill Salemovi nedávno přišli o svého prvorozeného syna, a tak se rozhodnou novorozeně adoptovat. V následujících dvou letech mu poskytují veškerou lásku a péči. V průběhu oněch dvou let se ovšem dramaticky změnily životní podmínky Scottových biologických rodičů. Lori a Brett se proto obrátili na právníky, aby jim pomohli získat chlapce zpátky. Rozpoutá se nelítostná soudní bitva, která může zničit život všem zúčastněným. A když se do věci zapojí i média, pro které je spor o dítě vítaným soustem v honbě za vyšší sledovaností, může Scottův osud ovlivnit i to, která rodičovská dvojice působivěji vystoupí ve večerních zprávách…Denkerovo mistrovské vyprávění graduje až do samotného závěru, kdy soudce vyřkne svůj ortel a jen jeden pár bude moci říct: „To dítě patří nám. “... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

This child is mine , 2001

Aghatte
11.04.2023 2 z 5

Začátek vypadal slibně, ale jak to se dostane k soudu....
Nesnáším romány a filmy se soudním přelíčením, a nechápu jejich oblibu.

Pavlina50
15.08.2022 3 z 5

Aktuální a zajímavé téma, už proto, že adopce je součástí života mnohých lidí.
Důvodem k přečtení této knihy byl dobrý dojem z předcházející knihy tohoto autora, ke které jsem se dostala, a taky zdejší vysoké hodnocení, kterému jsem podlehla.

Čekala jsem nějaký rodinný psychologický příběh, ale je to spíš typický román ze soudního prostředí, což tedy rozhodně nebylo ke škodě, vadilo mi totiž úplně něco jiného.

Už podle názvu se sice dalo očekávat, že se jedná o téma útočící zejména na ženské osazenstvo a na jeho city, ale toto působilo až moc prvoplánovitě.
Všechny postavy byly až moc kladné a ideální, jejich vztahy až nepřirozeně a nereálně „sluníčkové“, a i přesto, že autor píše velice čtivě, celkově mě to spíš zklamalo. Působilo to na mě spíš jako taková trochu telenovela zabalená do papíru. Myslím, že takové téma lze (navíc od muže) zpracovat podstatně lépe a méně přeslazeně.

Zajímavý byl ale třeba náhled na typické americké soudnictví, které na většinu nás asi působí dost podivně. Dost podivné jsou i jejich zákony …jednoznačné právo na straně biologické rodiny?
No co – jiný kraj, jiný mrav…
I konec mi přišel takový nedotažený, po tak dlouhém a složitém procesu už jen takový rychle odbytý rozsudek bez hlubší reakce obou účastníků sporu – hlavně jsme byli ošizeni o jakoukoliv reakci strany, která soudní při prohrála. Škoda. Konec by si zasloužil aspoň trochu více rozvést.

archivářka115
06.09.2021 3 z 5

Studie dvou rodin, které "soupeří" o dítě. Nevím, jestli je u nás možné, aby se otec dítěte začal soudit o dítě, které je adoptované, žije ve slušné rodině a měl možnost spor vyhrát . Soudní pře byla velmi dlouhá, ale konec a rozsudek byl "odbitý" na jedné stránce. Nebylo řečeno, jak se k tomu staví rodina, která spor prohrála, ale podle jejich práva měla vyhrát.

Arcis2
23.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha ze soudního prostředí. Doporučuji.

Chytuš
29.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Vzhledem k tématu jsem čekala psychologický vhled do problematiky s tím, že nebudu vědět, které straně vlastně mám držet palce, jenže to se nestalo. Už od začátku mi bylo jasné, na čí straně bych v tomhle sporu stála. Mít dítě totiž neznamená jen počít, donosit a porodit - to je jen pouhý začátek dlouhé cesty rodičovstvím... Nezatracuji matky, které se po porodu rozhodly pro předání svého vlastního dítěte k adopci, důvody můžou mít různé a zpravidla jsou pro danou situaci i racionální.... Jen je potřeba počítat s tím, že takové rozhodnutí je životně důležité a těžko se bere zpět... Případné soudní spory o navrácení biologického potomka zpět ničí jako vichřice všechny zúčastněné a jednoznační vítězi z takového sporu nikdy nejsou.
Nicméně jsem ráda, že v knížce nakonec zvítězil zdravý rozum nad právními paragrafy - rozhodnutí ve prospěch dítěte.

kulatina
02.10.2019 3 z 5

Čekala jsem příběh z lékařského prostředí od tohoto vyhlášeného autora, ale dočkala jsem se soudního procesu, tahanice o dítě a házení špíny z jedné strany na druhou. Autor sice píše čtivě, ale čekala jsem trochu víc.

i.stefany
24.07.2019 5 z 5

Výborná kniha, autor mě moc potěšil. Zvolil si zajímavé, i když velmi citlivé téma. Zápletka příběhu nastupuje docela rychle a od té chvíle jsme v napětí, jak rozhodne soud. Kniha se velmi dobře čte, dialogy jsou naprosto dnešní a věrohodné, celkově se mi moc líbila.

cantona
12.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha o dítěti kterého chtějí biologičtí rodiče soudní cestou zpět poté co ho po narození dají k adopci. Příběh plyne a je plný emocí. Kdo má rád romány ze soudního prostředí plné dilemat a etiky tak mohu vřele doporučit.

Evaho73
08.01.2018 5 z 5

Musím súhlasiť s predchádzajúcimi komentármi, že toto je jedna úžasná kniha, ktorú som doslova zhĺtla ako jednohubku.
V príbehu proti sebe v súdnom spore stoja dva sympatické manželské páry, ktoré bojujú o svojho syna, ktorý je pre jedných adoptívny a pre druhých vlastný. Zoberie nekompromisný sudca do úvahy záujmy dieťaťa alebo zákona ? Ako sa zachová, aby neporušil právnickú etiku ?
Autor veľmi dobre vyprofiloval charaktery všetkých postáv tohto románu, kedy som mala pocit, že ich až na jednu výnimku, vykreslil skôr v kladnom svetle. Dokonale čitateľom priblížil aj ich konanie a vnútorné pohnútky, vďaka čomu čitateľ naozaj prežíva dilému, na ktorú stranu sa ma prikloniť. Dejové línie sa navyše po celý príbeh vyznačovali svojimi novými zvratovými situáciami a napätie sa stupňovalo až do samého konca.
Odporúčam hlavne pre milovníkov psychologických románov a súdnych sporov.

Pinie57
07.11.2017 5 z 5

Kniha mně vtáhla do děje hned na samém začátku. Četla se moc pěkně, nebyla tam žádná hluchá místa. Do poslední stránky čtenář neví, jak soudce nakonec rozhodne.

moudivlacek
19.09.2017 5 z 5

První setkání s tímto autorem a zrovna tak těžké téma. Já jsem v srdci měla rozhodnuto od počátku soudní pře, přesto jsem chápala i protistranu. Ale jsem moc ráda, že soudce při přelíčení zajistil tehdy velmi neobvyklou věc, aby nezletilé dítě mělo svého právního obhájce, kterému nezáleží ani na jednom manželském páru, ale jen a jen na dítěti.
Silně emoční příběh, který jsem nebyla schopna odložit, dokud jsem nedočetla do konce, abych zjistila, jak to vše dopadlo.
Podle mne vynikající psychologický román. Mohu doporučit. U mne určitě autor zabodoval a podívám se i po jiných jeho dílech.

Kerberos
26.06.2017 4 z 5

Četla jsem jedním dechem a bojovala s tím,která matka si dítě zaslouží.

Damaj
01.02.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Až do konce nikdo neví, ve prospěch, které rodiny se soudce rozhodne, proto je děj velmi napínavý a emotivní. Naštěstí bylo rozhodnuto ve prospěch dítěte.

Zorka
28.01.2017 4 z 5

Příběh, který člověka donutí zamyslet se nad tím, jak snadno se člověk může ocitnout přes soudem, aniž by pochybil, jak snadno lze zasáhnut dětskou dušičku, přestože všechny strany chtějí "dětské dobro", a jak i soudce je jen člověk, který, byť se musí řídit zákonem, řeší také morální dilemata. Závěr už trošku telenovelistický, ale námět a průběh procesu opravdu zdařilý.

Ester71
13.10.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, oko nezůstalo suché..
Od Henryho Denkera už jsem přečetla více knih, žádná nezklamala.

ovpana
19.06.2015 4 z 5

Další krásná kniha od tohoto autora,čte se jedním dechem.

weberda
05.03.2015 5 z 5

Krásný lidský příběh.

januleverule
21.02.2015 4 z 5

Hezká knížka, která se dobře četla. Jsem ráda, že soudce rozhodl tak, jak jsem si přála.

Olivie11
07.02.2015 5 z 5

Krásná kniha,která by si zasloužila deset hvězdiček.Soudce neměl vůbec lehké rozhodování,ale jsem ráda,že se rozhodl tak jak rozhodl.

Šárinaá
09.09.2014 5 z 5

Myslím si, že příběh dopadl tak jak měl, protože odtrhnout dítě od lidí, se kterými vyrůstalo mi přijde divné a vůči dítěti špatné..!!!

adopce

Henry Denker