peeetta peeetta komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Konečně jsem se dostala k této knize. Velmi poutavě napsáno, nemohla jsem se odtrhnout i přestože znám film. V knize je mnohem více detailů, jak se Mark snažil na Marsu přežít. Závěr filmu se od knihy trochu liší. Také změnili jméno Venkata Kapoora.

24.10.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Velmi dobře se mi to četlo. Vše navazovalo, od začátku jsem čekala na pokračování příběhu z úvodu, abych si ověřila myšlenku, jak to mohlo skončit a nemýlila jsem se. Skoro všichni hlavní protagonisté mají rádi kočky.

20.04.2024 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

S každým dílem přibývá počet stran. Přesto jsem zase byla nadšená. Děj velmi dobře gradoval, vyřešení případu mne překvapilo, i když nějaká podezření jsem měla.

20.10.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Výborná kniha. Dlouho jsem čekala, zda ji opravdu můžu zařadit do tématu, kdy hrdina pije kávu. Kniha je psána s prvky retrospektivy. Velmi napínavé zakončení příběhu.

29.07.2022 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Vůbec jsem netušila, že existuje knižní předloha ke stejnojmennému filmu. Během četby jsem si živě představovala scény z filmu. Překvapil mě závěr knihy, který se liší.

01.02.2022 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Ačkoliv vypráví o velmi smutném příběhu, ale také z ní plyne ponaučení, že je třeba žít přítomností a vychutnávat si každý okamžik.

31.05.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha napsaná z pohledu tří žen, Rachel, Megan a Anny, vzájemně se jejich výpovědi doplňují. Postupně se dozvídáme střípky informací. Všechny nakonec sáhly po láhvi. Každá skončila jinak.

25.05.2023 4 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Hezky se četlo, trochu se mi vybavoval děj ze seriálu, na který jsem jako "malá" koukala. Jen jsem si nebyla jistá, jak to celé dopadne, nevím, zda to bylo v seriálu. Jako Vendelína Malinu vidím pana Kemra, Vašku jako pana Hanzlíka a Antona Karase jako pana Haničince.

12.06.2022 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Kniha se četla dobře, zvlášť když jsem se blížila ke konci, nemohla jsem se odpoutat. Shodou okolností krátce po dočtení knihy, jsem v televizi shlédla její filmové zpracování. Už je to spoustu let, co jsem ho viděla poprvé. Za tu dobu jsem si vsugerovala, že součástí příběhu jsou jisté události, ale po přečtení knihy jsem si uvědomila, že jsem si spojila dva filmy dohromady.

21.10.2020 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pro změnu jsem sáhla po romantické knize. Kate pracuje jako PR specialista, je vyslána na cestu do Kodaně, kam bere skupinku novinářů. Aby poznali "hygge" - dánský způsob života, protože ti jsou považováni za nejšťastnější lidi na světě.

06.12.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Velmi napínavé detektivní drama. Jen jsem se trochu ztrácela v časové posloupnosti. Poměrně nečekané vyústění. Joona Linna působí celkem suverénně, ale příjemným způsobem, je lidský.

13.06.2023 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Během druhé četby této knihy si všímám různých detailů, které jsem jako mladší nevnímala. Samozřejmě porovnávám s filmem, ale na knihu nic nemá. Autorka má příběh propracovaný a změny pro film jsou na škodu.

16.02.2023 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Velmi čtivá kniha, napínavá od začátku až do konce. Zaujal mě popis událostí v samotném závěru.

21.10.2020 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Snad ještě lepší než díl první. Dostali jsme se do zákulisí seriálu Pavlač, trochu mi to připomíná Ulici, jak se vymýšlí epizody a příběh jednotlivých postav. Na výjezdní poradě je zavražděna šéfka scénáristů Anna Valentová. Postupně se dozvídáme další detaily. Lze odhadnout, kam vyšetřování povede. Hezká oddychovka.

28.04.2024 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Knize Marťan se nevyrovná, ale byla to velmi zajímavá četba. Taková vesmírná detektivka. Nevěděla jsem, co bude následovat, byly tam nečekané zvraty.

11.11.2023 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Za ty roky, které uběhly od prvního čtení, jsem zapomněla spoustu detailů, které krásně doplňují děj. Film je ochuzen o souvislosti.

09.03.2023 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Vize budoucnosti, snad nereálná. Důmyslně propracované. Knihu jsem si chtěla přečíst po shlédnutí ukázek na seriál, teď se na něj budu moci podívat. Jsem zvědavá, zda splní má očekávání.

22.11.2021 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Před přečtením této knihy jsem znala Drákulův příběh pouze v jeho muzikálové verzi. Od přítele jsem znala parodii na Drákulu, kdy byl Jonathan Harker jeho pomocníkem, proto jsem stále čekala na zvrat v knize. Čím blíže jsem byla ke konci knihy, říkala jsem si, že už se musí něco stát. Kniha psaná většinou formou deníku byla velmi poutavá.

04.02.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi silné téma. Vypravěčkou je sama smrt. Vypráví příběh Liesel Memingerové - 'zlodějky knih'. Kniha je členěna do krátkých kapitolek.

15.10.2023 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Napínavý příběh o zřícení letadla a následného boje o přežití. Proloženo vzpomínkami Bena na seznámení se s manželkou Rachel a jejich vyvíjející se vztah. Porovnání vyprávění Ashley o snoubenci.

17.09.2022 4 z 5