Peace Online Peace komentáře u knih

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

"Bála se výšek,
ale mnohem víc
se bála,
že nikdy nevzlétne."

Nebylo to špatné, ale čekala jsem mnohem víc..

27.12.2023 3 z 5

Pořádek v pokoji, pokoj v duši Pořádek v pokoji, pokoj v duši Gretchen Rubin

"Pokud chcete zlaté pravidlo, které se hodí pro každého, tady je: Nemějte doma nic, čím si nejste jistí, že je to užitečné, nebo nevěříte, že je to krásné."

Knihy o minimalismu čtu moc ráda, zvláštním způsobem mě uklidňují, takže mám v této oblasti již poměrně načteno. Kniha nepřináší nic moc nového a upřímně existují knihy, které se tímto tématem zabývají mnohem přínosněji.

27.12.2023 3 z 5

Citlivka Citlivka Alena Wehle

"Dotknout se kapky deště na jehličí, pohladit kůru stromu a poslouchat šumění listí - všichni to potřebujeme. Tak často, jak to jenom jde."

Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečela a paní autorce děkuji - člověk si najednou připadá tak nějak normálněji :))

26.12.2023 5 z 5

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

"Na některé nemoci prostě neexistuje lék. To nejlepší, co člověk může pro druhého udělat, je stát při něm, ocenit jeho sílu a uznat jeho bolest."

Kniha, která ve mně bude rezonovat ještě hodně dlouho..

21.12.2023 5 z 5

Stretni sám seba Stretni sám seba Mia Amber

"Nehľadajme v druhých to, čo nám chyba. Pretože do tejto hry nevedomky vsádzame omnoho viac, ako si myslíme.
Nehľadajme v druhých to, čo nám chýba. Lebo pravdepodobnosť, že to nájdeme, je veľmi malá a riziká zase priveľké.
Nehľadajme v druhých to, čo nám chýba. Pretože v opačnom prípade nebudeme stretávat tých správných ľudí, ale učiteľov, ktorí nám dajú tú najtvrdšiu lekciu.
Nehľadaj v druhých to, čo ti chýba.
A potom ti už žiadná láska neublíži."

Pro všechny, kteří měli někdy zlomené srdce..
U knihy se budete chvílemi smát, ale i plakat.. je tam všechno, přečtěte si ji!

12.12.2023 5 z 5

Přežila jsem Tinder Přežila jsem Tinder Sandra Sudrich

"Život je sice krátký, ale může být sakra dlouhý, když nejsme se správným partnerem."

Kniha mě mile překvapila. Jde nejen o zábavné čtení, ale i vedoucí k zamyšlení.

08.12.2023 5 z 5

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

"Všichni dokážeme zabíjet. Záleží na okolnostech."

Nebylo to špatné čtení, jen mi přijde, že se na 300 stranách omílalo stále to samé dokola.

03.12.2023 3 z 5

Ztracenné Ztracenné Michaela Losekoot

"Být svá je drahé."

Tak tohle..bylo něco. Bez nadsázky jde o jednu z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla.
Tahle kniha nejde popsat - ta se musí přečíst.

26.11.2023 5 z 5

Nikdy se nevzdávej! Nikdy se nevzdávej! Benjamin Ferencz

"Pokud se bojíte, je to tím, že máte co ztratit, a to je dobře. Znamená to, že máte za co bojovat, a když se na to soustředíte, můžete obavy přetavit do výkonu, kuráže, tempa - do čehokoli, co je v dané situaci potřeba."

Nádherná kniha, která stojí za přečtení. Pan Ferencz má rozhodně co předat!

26.11.2023 5 z 5

Méně je více Méně je více Joshua Becker

"Naše přispění světu je dáno něčím mnohem důležitějším než velikostí našeho domu, autem, kterým jezdíme nebo značkovými džínami. Naše životy budou mít trvalý význam v tom, jak se je rozhodneme prožít...
Sněte o životě, který vám byl dán, velké sny.
Potom se probuďte a žijte je."

Kniha nebyla špatná, téma minimalismu mě zajímá. Jen mě, upřímně řečeno, v knize rušily náboženské pasáže, které bych oželela..

21.11.2023 3 z 5

"Nenaučíme dítě chovat se lépe tím, že ho donutíme cítit se hůře."

Jistě zajímavá sonda do oblasti, o které se moc nemluví. Osudy dětí jsou znepokojivé a až z nich mrazí.
Bohužel jsem se však nemohla ubránit pocitům, že autor vše dělá a umí nejlépe a ve svém okolí má jen samé vyhořelé p*če, kterým musí dát co proto.. To mi zážitek z knihy zkazilo, škoda.

29.10.2023 3 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

"Ve smrti trocha svobody je. Aspoň občas. Jen člověk nikdy dopředu neví, co všechno v něm musí umřít, aby se jeho svět změnil. A někdy v tom hledání nakonec umře on celý."

Knihy Petry Dvořákové mám moc ráda. Ani v této knize svůj psací talent nezapře, o tom žádná. Jen jsem se při čtení nemohla zbavit pocitu, že už čtu něco, co tu bylo ne jednou, ale až mockrát..

27.10.2023 3 z 5

Instamozek Instamozek Anders Hansen

"Pro 99,9% vašich předků bylo extrémně nezvyklé, že by se ocitli v situaci, kdy měli jídlo, bezpečí a ochranu s vidinou do budoucna. Příroda nás nestihla přizpůsobit přebytku, který nás teď obklopuje, a tak se dál strachujeme a pátráme po nebezpečí, i když bychom už nemuseli."

Opravdu hodně zajímavé a čím dál aktuálnější čtení. Chvílemi se mi až tajil dech, jak moc nás technologie ovládají, aniž bychom si to uvědomovali, což je o to nebezpečnější. Knihu bych zařadila do povinné četby!

13.10.2023 5 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

"Když trávíme čas s dobrými přáteli, biochemická podstata našeho těla se změní. Nádherný koktejl našich hormonů štěstí - oxytocinu, dopaminu a serotoninu - nám zvedá náladu. Studie ukazují, že přátelství dokáže posilovat pozitivní nervové dráhy v našem mozku a zvyšovat naši emoční inteligenci.
Mohli byste přímo říct, že přátelé jsou jako lék.
Ale každý biochemik vám řekne, že co jednoho léčí, může druhého otrávit."

Nebylo to špatné, Lucy Clarke rozhodně psát umí. Jen mi to, než thriller, přišlo spíše jako napínavější společenský román pro ženy..

06.10.2023 3 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

"Jediné, co musíš, je žít naplno."

Na jednu stranu šlo o ne úplně originální a hodně předvídatelný příběh. Na druhou je však kniha velice čtivě, až návykově napsána a vůbec bych nepoznala, že je z pera české autorky - myšleno v tom nejlepším slova smyslu, protože stylem psaní šlape na paty světovým špičkám! ;o)

24.09.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

"Uděláte v životě jedinou chybu, a už vám nikdy nikdo neuvěří."

I když thrillerů s podobným námětem roste jako hub po dešti, tento mě opravdu chytil a dost bavil. Čtení je návykové, příběh uvěřitelný.. co více si od dobré knihy přát!

29.08.2023 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

"I ve smutku je krása. Jen se jí nebát."

Příběh o Štěpánovi, který od života dostal naloženo opravdu víc než dost. I přesto - nebo právě proto - je soběstačný a silný.
Kniha mě zasáhla a myslím, že ve mně zůstane ještě dlouho.

26.08.2023 5 z 5

Feťáci Feťáci Eva Dolejšová

"Perník má moc poslat tě do meziprostoru, kde je ti krásně, nádherně, ale stejně jako ďábel si za to pak něco vezme. Vybere si to stonásobně. Nejenže ti vyláme zuby, nejenže ti postupně devastuje tělo a vezme roky tvýho života.
Dožene tě k tomu, že odpálíš všechny, který máš rád, kašleš na všechno i na všechny, jsi schopnej lhát i krást.
Dokáže tě vypsychovat, vyschízovat, udělat z tebe totální trosku.
Piko si tě vezme celýho! A od toho, kdo chce víc a víc si pak vybere daň nejvyšší - život."

Od paní Evy Dolejšové jde o moji první knihu a upřímně, nečekala jsem, že mě děj tolik strhne a pustí až s dočtením posledních písmenek.
Ještě teď nenacházím slov, jak moc ve mně kniha zarezonovala. Ta bezmoc, slabost.., ale i síla a naděje.. Je tam všechno - přečtěte si ji!
Naprostý zážitek!

21.08.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

"Láska je daleko méně pochopitelná - a předvídatelná - než nenávist."

Nebylo to špatné, ale s postupujícím dějem mě paradoxně kniha bavila méně a méně. Asi jsme se zrovna spolu nesešli ve stejném rozpoložení, těžko říct. Závěr mě také úplně nenadchl, bohužel.
Budu věřit, že další Shari Lapena pro mě bude větší jízda! ;o)

18.08.2023 3 z 5

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

"Jestliže nejsem spokojen s tím, co mám dnes, nebudu spokojen ani s tím, co budu mít zítra."

Rozhodně zajímavá kniha, která má dost co říci. Jen mi přijde, že je postavena spíše na teoretickém základu, protože pouze vlastními silami ji člověk do praxe převede jen stěží. V tomto směru jsem čekala trošku víc.
Určitě ale mrknu i na nějaký další titul od autora, už jen ze zvědavosti.

17.08.2023 4 z 5