Pavlnka Pavlnka komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Výborná kniha, první díl se mi líbil moc a druhý jsem dlouho odkládala. Měla jsem strach, že budu zklamaná. Teď lituji, že jsem ho nepřečetla už dávno. Před autorkou smekám. Těším se na 3. díl.

22.02.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

I druhý díl byl skvělý. Smutné čtení z hlediska případů i osobního života Laury. Série stojí za přečtení.

25.12.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mi se kniha opět líbila. Pěkné a propracované osudy. Líbí se mi různé vnímání stejných situací otce a dcery. Trochu mě zklamal nebo možná překvapil konec.

25.05.2021 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nádherné čtení. Ano, nějaká kriminální zápletka tam je, ale je zcela odsunuta na vedlejší kolej. Vykreslení postav, krajiny a historie je uchvacující. Tato série mě baví, ale dám si oddych, než se pustím do dalšího dílu

14.02.2023 5 z 5

Velmi čtivě a zajímavě napsáno. Pomníčky vídám od dětství a byly pro mě tak nějak neosobní, což kniha podstatně změnila. Jsem zvědavá, co se s nimi stane po výstavbě obchvatu.

18.12.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Velmi čtivé, zajímavé. Od autorky jsem přečetla vše a vše mě bavilo. Je skvělá, originální i v detailech. Doporučuji všem.

10.03.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moc se mi to líbilo. Něco jiného než obvykle, ale pěkné, čtivé a promyšlené.

15.01.2022 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Miluji Klevisovou, příjemné a napínavé čtení se skvělým hlavním hrdinou.

19.05.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Beskydy mám poměrně blízko a příběh mě opravdu zaujal. Líbí se mi vykreslení postav, prostředí. Těším se na pokračování.

02.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi krásný a strhující příběh. Jediné, co mě rušilo, byly česky přepsaná slova, která jsem slýchával od mých prarodičů. Ale musím uznat, že se to asi jinak napsat nedalo. Doufám, že bude pokračování.

22.09.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi zvláštní kniha, která používá velmi krásný jazyk. Doporučila mi ji dcera a teď mě mrzí, že jsem tak dlouho váhala. Příběh samotné hlavní hrdinky je velice smutný, ale opravdu stojí za přečtení. I když to často nedělám, věřím, že se k ní vrátím.

18.08.2020 5 z 5

Ohlásená vražda Ohlásená vražda Agatha Christie

Také jsem poslouchala jako audioknihu a fakt super. Díky výzvě jsem si oživila mou starou lásku.

14.03.2022 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Tak po delší době kniha, která mě vtáhla do děje a nepustila. Za mě super.

12.12.2021 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Moje první kniha od této autorky a jsem zamilovaná. Příběh měl spád, bylo to hodně napínavé a za mne i velmi lidské. Přečteno za jeden den a autorka se stává mou oblíbenou.

19.07.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Další skvělé pokračování. Čtivé, napínavé, prostředí i zápletka vynikající. Líbil se mi i Pennův vedlejší případ. Za mě zasloužených 5 hvězdiček.

18.07.2021 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Velmi zdařilé pokračování. Líbí se mi kriminální zápletky i osobní životy hrdinů a to nejen těch hlavních. Těším se na pokračování, doufám, že bude.

03.07.2021 5 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

První třetina knihy o pařbách na výšce mě fakt nezaujala a četla jsem poměrně dlouho. Potom kniha dostala spád a přečetla jsem během jednoho dne. Kromě úvodu, který asi byl důležitý,ale dal by se zkrátit, je to skvělá kniha a mrzí mě její nízké hodnocení.

30.12.2019 4 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Moje oblíbená autorka, která opět nezklamala. Konec trochu překombinovaný, ale na druhou stranu nutí k přemýšlení o vině, pomstě a (ne)dosažení klidu.

28.12.2019 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Opravdu parádní jízda. A to rozuzlení. Za mě opět skvělé pokračování.

12.05.2023 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Řekla bych, že druhý díl byl lepší než první. Krátké kapitoly, děj plyne rychle a je velmi napínavý. Jdu na 3. díl. Mám novou oblíbenou autorku.

08.07.2021 5 z 5