Pavlačinka Pavlačinka komentáře u knih

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Další fantastická knížka Nicholase Sparkse. Ze začátku navodí lehké zdání, že se jedná o laciný romantický příběh s jasným koncem. Ale posledních asi dvacet stránek jsem ani nedýchala a hltavě to dočetla uprostřed nádraží, protože bych to až domů nevydržela. Autor opět nezklamal a vyřešení příběhu se událo až pár řádků před koncem...

15.10.2014 5 z 5

Líbáš jako ďábel Líbáš jako ďábel Marie Poledňáková

Kniha odpovídá filmu, když ji čtete naskakují vám scény z filmu a slyšíte intonaci jednotlivých postav. V tomto případě mi to vůbec nevadilo, spíš naopak jsem si to užívala. Ale tak jako druhý díl filmu už byl o hodně slabší než ten první, i kniha je slabší než její první díl.

30.09.2014 3 z 5

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

Nejdřív jsem viděla několikrát film, který je naprosto perfektní. Knížka je přesně podle něj a bylo úžasné číst knížku a přesně si vybavovat jednotlivé scény z filmu či přesnou intonaci herců.. To je snad poprvé, kdy bylo lepší číst knížku až po zhlédnutí filmu :-)

22.09.2014 5 z 5

Strážce Strážce Nicholas Sparks

Ze začátku krásná romanťárna, která se zdá být dost jasná.. Potom ale vezme děj nečekaný obrat a knížka se změní v detektivku. Konec je (jako vždy u tohoto autora) nejasný do poslední stránky! Další povedená kniha, kterou neodložíte, dokud ji nedočtete! :-)

15.09.2014 5 z 5

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Pokračování jednoho spletitého životního příběhu, který je pro mě velkou inspirací. Život není pohádka a musí se bojovat až do konce.. A nejhorší je si myslet, že už ho máte zmáknutý.
Líbí se mi Myshin přístup k prozřetelnosti Vesmíru a i citát "Tomorrow never comes" (= není žádné zítra, je JEN dnes).
Mysho, držím Ti palce, ať máš vždy dostatek síly na svou životní cestu.

23.09.2019 3 z 5

Maturita z lásky Maturita z lásky Marián Kuffa

"...Bůh se nás nikdy nevzdá. Když při tobě Bůh nestojí, není to proto, že tě opustil. To ty jsi opustil jeho a vzdálil ses od něj... "
Krásná knížka plná kraťoučkých vzpomínek a zážitků, které osloví a inspirují. Dobře se čte a často donutí člověka se zamyslet...

03.06.2019 4 z 5

Deset přání …nikdy není pozdě na to, vydat se za nesplněnými sny… Deset přání …nikdy není pozdě na to, vydat se za nesplněnými sny… Katy Yaksha (p)

Krásná čtivá motivační knížka pro ženy, plná úžasných myšlenek, pozitivního přístupu k životu a nakonec i trochu přitaženého happy-endu, který mě ovšem nijak nenaštval, spíš jsem se nad tím závěrem pousmála. Vždyť co, svět je malý a o náhody tu není nouze ;)

20.09.2017 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Třetí díl je akčnější, i když jsem měla pocit, že jim to všem nějak pomalu dochází, s tou Viktorií to bylo jasný dávno. Bella s Edwardem jsou stále šíleně zamilovaní, ale občas jsou v tom jejich vztahu dobrý úvahy, díky Jacobovi. Toho jsem si v tomhle dílu hodně oblíbila, kluk dozrál a i když je taky bezhlavě zamilovaný, tak aspoň furt nefňuká a něco dělá. Sebeobětování Belly je už zde lehce přehnané. Knížka je ale stále čtivá a nedovolí vám se od ní odtrhnout.

05.12.2016 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Jedna z knížek, která vás pohltí a nedovolí vám od ní odejít, dokud ji nepřečtete. A když ji jen na chvilku odložíte, tak stejně přemýšlíte, co se tam právě děje a jestli vám něco neuniká...
Knížku jsem začala číst, aniž bych o ní cokoliv věděla, film jsem taky neviděla a musím říct, že super. Líbí se mi přesné popisy, co si postavy myslí, jak se cítí, jak se chovají - tohle vám film nikdy nedá. Děj je sice jednodušší, ale o to napínavější a příjemně vás provede romantickou zápletkou.

28.11.2016 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Spisovatelka opět nezklamala.. parádní oddechovka s reálným příběhem..

19.12.2014 3 z 5

Některé příběhy a myšlenky autora jsou úžasné a donutí člověka zastavit a popřemýšlet o tom...

12.12.2014 2 z 5

Svatba Svatba Nicholas Sparks

Sparks opět nezklamal a i když se na začátku dalo něco tušit, v průběhu knížky vás ovládl úplně jinými pocity, takže závěr byl jako vždy úžasný a nečekaný!

24.08.2014 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Super povídky psané Svěrákovým stylem. I obyčejné věci ze života se dají zapsat zábavnou formou, nejlepší byla povídka Nákup! :-)

14.08.2014 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Úžasná knížka, kterou když začnete číst, tak ji neodložíte dřív, než ji dočtete.. Krásný romantický příběh, který ale není od začátku úplně jasný a až téměř do konce jsem netušila, jak přesně to dopadne.. Super oddychovka, když nechcete nad ničím složitě přemýšlet a jen se nechat unášet..

28.07.2014 5 z 5

Co Bůh šeptá maminkám Co Bůh šeptá maminkám Hana Pinknerová

Kraťoučké a hezky čtivé fejetony o tom, co prožívá maminka se dvěmi dětmi. Některé mě inspirovaly, jiné nezanechaly ani stopu. Každý si tam najde to své. A třeba zrovna Vás to o krůček přiblíží k Bohu :)

05.03.2024 3 z 5

Jak přestat kouřit Jak přestat kouřit Václav Budinský

Knížka obsahuje deset hlavních metod jak přestat kouřit. Každá metoda je přesně popsána a doplněna příběhy lidí, původně kuřáků. Čte se velmi snadno a obsahuje i shrnutí proč přestat kouřit, kdy to má smysl se o to pokoušet a jak se vypořádat s abstinenčními příznaky.
Četla jsem ji kvůli příteli, abych ho mohla pochopit a podpořit.
Snad to bude fungovat :)

04.02.2020 3 z 5

Mezi duší a Duchem - enneagram a křesťanská spiritualita Mezi duší a Duchem - enneagram a křesťanská spiritualita Denisa Červenková

Knížku jsem začala číst až po absolvovaném kurzu enneagramu a pomohla mi si ujasnit můj typ, vlastnosti s ním spojené a i cestu, po které bych se měla dál ubírat. Bude to dlouhé a náročné, ale bude to stát za to a už teď jsou chvíle, kdy se díky enneagramu cítím svobodnější :)

17.09.2019 3 z 5

Ámos - Boží prorok Ámos - Boží prorok Francine Rivers

Moc krásný úvod knížky, kde se popisuje, jak se dobrý pastýř stará o své ovečky, jak je brání před šelmami, jak přivádí zpět ke stádu zbloudilé.. Viděla jsem v tom krásnou paralelu s Boží starostí a láskou o nás..

29.07.2019 3 z 5

Silas - Starověký písař Silas - Starověký písař Francine Rivers

Silas žil v době Ježíše Krista a tato kniha mi zajímavě dokreslila a doplnila znalosti z této doby. Občas jsou v ní zdlouhavé pasáže plné jmen lidí a názvů měst, které si ani nelze pamatovat, natož spojit do souvislostí. Ale zároveň se dala v knize najít i krásná linka odevzdanosti Bohu a připravenosti na Jeho volání.

12.07.2019 3 z 5

Co řeknete, změní váš svět Co řeknete, změní váš svět Marshall Rosenberg

Perfektní knížka, ke které se budu ještě x-krát vracet. Obsahuje srozumitelné vysvětlení nenásilné komunikace, je doplněna kupa příklady a praktickými návody. Autor nás v knížce učí zamýšlet se nad svými pocity a potřebami, empaticky se vcítit do druhého člověka a efektivně řešit konflikty. Je fajn vědět, že když určitou věc řeknu jinak, tak se ani do konfliktu nedostanu! :)

06.12.2018 5 z 5