pavla.ba pavla.ba komentáře u knih

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Knížka se mi líbila! Dobře se čte, svět je vykreslen do detailů, na další díl se těšíte, protože chcete vědět další informace, především o Ciri a její magii (tak to mám třeba já), ale některé pasáže jsem skoro chtěla přeskočit, byly až moc zdlouhavé, spíš se zde popisovalo, než vyprávělo. I přesto ale knížku doporučuji :)

09.03.2020 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Výborný thriller, který se ještě odehrává na Štědrý den, co víc si přát?

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Knihu jsem přečetla, ale nic jsem si z ní neodnesla. Je to takový průměr :)

22.12.2019 3 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Bezpochyby nejlepší autorčina kniha. Je v ní všechno to, co má správná detektivka mít a možná i něco navíc :)

Její konec Její konec Shari Lapena

Tušila jsem, že to bude pohodová kniha na odreagování s předvídatelným dějem, ale obří čtivostí. To jsem přesně dostala, takže zklamaná nejsem, je pravda, že předchozí knihy, hlavně Nevítaný host, se mi líbily víc, ale bylo to fajn počtení na zabití volného času.

12.06.2021 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Knihu jsem četla na doporučení kamarádky. Byla rozhodně zajímavá, k zamyšlení, byla překvapivá a o mnoho věcech jsem přemýšlela, ale v daný moment ke mně nepromluvila tak, jak jsem čekala, něco mi tam v danou chvíli chybělo, neříkám vůbec, že je špatná, jen pro mě v této době byla vzdálená, nedotkla se mě jako autorovy ostatní knihy.

24.05.2021 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Tuhle knihu buď milujete nebo vůbec, já rozhodně spadám do té první kategorie. Je to sladké, čtivé, vánoční čtení, kde nechybí vánoční klišé, světýlka, první láska, knihy, protiklady, nepochopení, ale hlavně spousta krásných myšlenek. Zamilovala jsem se do té knihy, do příběhu a alespoň na pár chvil bych se chtěla ocitnout v tom starém zaprášeném knihkupectví a najít svého Dashe.

01.12.2020 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Tak tohle bylo zjevení. Vůbec jsem nečekala to, co přišlo. Ta autorka si na něčem musí jet, jinak to není možné. Bylo to divné a nedávalo to chvílema vůbec smysl, ale mně se to nějakým zvláštním způsobem líbilo, bylo to hodně čtivé.

22.10.2020 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Knihu jsem četla na moje poměry dost dlouho, je totiž opravdu objemné čtivo. Kniha zajimavá, smutná, ale pro mě zkrátka nebyla, nějak jsem se nemohla začít, prožívat ten příběh, vůbec mě to nechytilo. Takže ano za přečtení stojí, ale mé doporučení se zde bohužel nekoná.

22.10.2020 3 z 5

Spolu jsme dokonalá holka Spolu jsme dokonalá holka Ariel Kaplan

Tuhle jednohubku jsem přečetla za jeden den. Bylo to nenáročné, milé, čtivé. Nebylo to mistrovství světa v literatuře, ale to jsem od toho ani neočekávala a příběh si užila.

26.08.2020 5 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Na začátku knihy jsem měla naději, že by se mi mohla líbit. Pohled druhé strany je u mě vždy vítaný a doplní celý příběh a četlo se to jedna báseň. V půlce ta naděje pohasla a bohužel za mě naprosto zbytečné.

02.08.2020 3 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Jako ostuda jsem ji četla až nyní, když se o ní hodně mluví, přesto ji znám už od dob Přátel a vždy jsem se do ní chtěla pustit. Čtyři sestry, čtyři různé povahy, to se mi asi na knize líbilo nejvíc, jak každá představovala nějaké stereotypní ženské vlastnosti, ale děj se mi vůbec nelíbil, nebavilo mě to a dočetla jsem jen, abych měla splněno.

10.05.2020 3 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Moc moc dobrá kniha!

10.05.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Četla se lehce a svižně. Měla jsem ji přečtenou v rekordním čase, ale znám mnohem lepší podobné knihy.

10.05.2020 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Pro mě nejlepší horor ever!

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Byla to autorčina slabší kniha.

10.05.2020 3 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Ryzí detektivka s překvapivým koncem. Autorku mám moc ráda a ráda si přečtu i knihy další.

Winter Winter Marissa Meyer

Završení celé série v jedné bichli :D Těch více než 700 stránek uteklo jako voda a všechno se krásně propojilo. Po dlouhé době to byla série, kterou jsem jen nečetla, ale prožívala s hlavními hrdiny a kdybych nemusela chodit do práce, tak bych ji přečetla na jeden zátah :)

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Jednou jsem tuto knihu objevila v knihovně a za pár dní měla doma všechny dostupné díly. Byla to pro mě první kniha z žánru fantasy a zažila jsem u ní poprvé pocity, že asi nevydržím čekat na vydání dalšího dílu, pocity frustrace, nedočkavosti, ale naprosto skvěle napsaného příběhu, který si vás vtáhne a nepustí.

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Velmi zmatená kniha, vlastně doteď nevím, co jsem četla :)

22.12.2019 2 z 5