pavla.ba pavla.ba komentáře u knih

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Bylo zajímavé začít číst detektivku, kde nejsou jména jako Olafsson a George, ale naopak kniha působí domácky. Líbil se mi námět, styl psaní, postavy. Jsem možná zvyklá na trošku drsnější atmosféru, ale jako taková příjemná odpočinková detektivka se mi to líbilo :)

22.10.2020 4 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Řekněme si narovinu, člověk hned při začtení tuší, jak to celé asi dopadne, přesto jsem překvapená, že se mi knížka velmi líbila a měla jsem chuť číst a číst, ať už jsem seděla v autobuse nebo ve vaně. Byla to čtivá knížka, hodně se mi líbilo vyprávění z různých pohledů a taky jsem nad ní potom dlouho přemýšlela a jisté věci mě zasáhly a přála jsem si přenést některé postavy v čase. Takže za mě rozhodně ano :)

20.08.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Colleen miluju. Tato kniha se mi velmi líbila, bylo to čisté psycho od začátku do konce a četlo se to skoro samo, ale přesto mi tam něco chybělo, nevím přesně co, ale nesedla jsem si z toho na zadek. A občas už mi překáželo přemítání sexuálních scén v každé kapitole, je fajn, když tam jsou, ale nemusí jich tam být všude :)

03.07.2020 4 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Krátký příběh, který ale předá všechno, co může, snoubí se s krásnými ilustracemi a vytvoří knihu, která nutí k hlubokému zamyšlení.

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Tak tohle je zatím nejlepší díl ze série, co jsem četla. Bylo to tak napínavé, zajímavé, bláznivé, drsné, že mě na tom mrzí jen to, že už jsem ji přečetla a budu doufat, že v brzké době narazím na detektivku, která bude podobně skvělá.

10.05.2020

Sestry Sestry Bernard Minier

Mám Miniera moc ráda a jeho Tmu řadím k nejlepším detektivkám, ale tohle za mě rozhodně ne! Vůbec mě nechytla, nelíbila se mi zápletka, prostředí, nekonal se žádný wow konec ani napětí. Občas mi přišlo, že to za autora to napsal někdo jiný.

10.05.2020 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tady není ani co dodávat. Autoři prostě umí, přesvědčili mě už několikrát a vždy mě to pohltilo a bavilo, nejinak tomu bylo u Stalkera. Za mě palec nahoru.

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Na knihách Colleen mě mrzí jen to, že je máte vždy přečtené za chvíli, protože jsou tak hrozně krásné, romantické, ale ne klišoidní.

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Coben je sázka na jistotu. Četla jsem už tolik jeho knížek a u žádné se mi nestalo, že by se mi nelíbila. Všem moc doporučuji, protože tahle konkrétní je asi ze všech nejlepší.

Inferno Inferno Dan Brown

Klasický Brown. Kniha je čtivá, tajemná, dalo by se říct i aktuální a má všechno, co od knihy požaduju.

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Nejlepší díl celé série. Kniha utekla rychlostí blesku a měla tolik různých zvratů, že jsem se neskutečně bavila.

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Knihy této autorky v sobě mají vždy přidanou hodnotu. Četla jsem už všechny a musím říct, že tato mě bavila nejvíc. Když už jste předpokládali, že všechno je rozluštěno, přišel další zvrat. Kromě toho z knihy neustále sálá pocit čiré hrůzy a něčeho tajemného, což je u thrillerů vítaný bonus. Rozhodně doporučuji, ale upozorňuji, že není dobré ji číst v noci při cestě autobusem :)

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Překrásný romantický příběh na pozadí lidského utrpení ve válce. Stojí za přečtení!

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Musím se připojit k ostatním, podle anotace jsem se na knihu těšila, ale ve výsledku mě tolik nebavila, není to téma, co si chcete přečíst s kávou v nedělní odpoledne, navíc tato kniha konkrétně byla velmi nudná, nemastná neslaná.

24.05.2021 3 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Četla jsem ji jako první, jen tak na rychlé odreagování, ale vlastně i když jsem neznala celé to prostředí a postavy, tak se mi hodně líbila. Ač to bylo klišé, tak velmi dobře napsané klišé a trošku mě mrzelo, že to bylo tak krátké a Jamie byl aaa :D

03.04.2021 5 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Další ze série, která se mi také líbila, možná o maličko míň, než knihy předchozí, ale měla vše, co má správná detektivka mít. Příběh, zápletku, akci, byla trošku surovější a hlavně se mi líbí prolínání i osobního života a samotné osobnosti komisařky.

08.03.2021 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Moc krásný pochmurný příběh o nešťastné lásce.

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Našla jsem ji u mamky v knihovně. Pustila se do ní jen tak ze zvědavosti a hned po dočtení sháněla další knihy, co vydala. Opravdu povedený příběh.

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

V poslední době vychází tolik detektivek a thrillerů, že najít nějaký lepší je opravdu oříšek. Tady se to vyplatilo, četla se moc dobře.

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Autorova klasická krasojízda.