pavla.ba pavla.ba komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Oddechová jednohubka, miloučká, voňavá, úsměvná, ale žádná červená literatura ala brak. Bylo to tak hezky, jednoduše napsané, že si určitě přečtu i další díly.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Jedna z jejich nejkrásnějších knih. Všechny její knihy nejsou obyčejné romantické příběhy ala naivní hrdinka, ve škole oblíbený kluk, já tě chci, já tě nechci a pak je z toho láska jako trám. Ne! v této knize je něco hlubšího, na přemýšlení a přesto se to tak krásně čte a po dočtení cítíte pocit prázdna a musíte vyhledat další autorčinu knihu.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Naprosto krásný román. Přečetla jsem ho na dovolené a usmívala se pak jako sluníčko i ve chvíle, kdy to řecké nesvítilo :)

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Naprosto šokující, ale skvěle napsaná kniha!

Návrh Návrh Elle Kennedy

Velmi čtivá knížka. Řekla bych, že je to titul z nejlepší série ze žánru erotických románů pro ženy! Miluju ji.

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Seděla jsem doma a měla chuť na něco jiného než fantasy a detektivky, které běžně čtu. Uviděla jsem tuhle knihu a začala ji číst, aniž bych o ní cokoliv věděla, ale potřebovala jsem v mé současné situaci něco podobného. Čtení mě okamžitě pohltilo a četla jsem po dlouhé době až do ranních hodin. Byl to nádherný příběh, kde se smutek mísí s radostí a vy se v jednu chvíli nekontrolovatelně usmíváte a vzápětí brečíte jak malá holka. Jsem celkem realista a pragmatik a nic moc mě nerozbrečí, ale tady se to povedlo, bylo to smutné a kruté, ale zároveň krásné a dávající naději, že je potřeba žít přítomností, užívat si jí, ale zároveň se radovat z minulosti, radovat se z maličkostí a z toho, co máme a být vděční, jaké lidi kolem sebe máme.

08.03.2021 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Velmi se mi líbila, jaký měla kniha spád a jak se četla i postavy, ale přeci jen byla dost předvídatelná.

10.05.2020 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Kdo si tohle nepřečte, jakoby nebyl. Je to krutá, ale bohužel pravdivá kniha.

10.05.2020 5 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Dle mého by to měla být povinná literatura pro každého jedince!

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Nápad, obálka, romantická linka a myšlenky v knize. Tohle všechno se mi líbilo velmi moc. Bylo to něco jiného, než neustále se omílající víly, čarodějnice a další nadpřirozená stvoření. Líbilo se mi vykreslení té společnosti a vrstev, jak každá vrstva, každý člověk představoval určité lidské vlastnosti a stereotypy, příběh zachycoval úlohu žen ve společnosti, rozhodování většiny, rozhodování lidí v extrémních podmínkách a to, že lidi dokáží být snadno ovce. Byla to skvělá kniha. Ráda bych však zjistila, jak to bude dál. Zůstalo tam hodně nezodpovězených otázek.

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Nemám co dodat. Fitzkovy knihy mají prostě šťávu a nejinak tomu bylo u této. Moje mysl u této knížky dostala pořádně zabrat. Každou minutku si totiž myslela něco jiného a myslím, že tohle byl autorův cíl :D

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

To bylo tak strašně milé a hezké a cukrové, což už předesílá růžová obálka, ale není to taková ta cukrová vata, co přečtete a nic vám nepřinese. Ta knížka má v sobě víc. Od nápadu, přes charaktery postav, po hlubší myšlenky příběhu, dokonce i slza ukápla, což se mi neděje skoro nikdy a Isaac je top! Moc moc moc doporučuji :)

29.03.2020 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Tak tohle byla ovšem pecka! Návykové, brutální, čtivé, jiné, zajímavé téma, Dante. Četla jsem už tolik detektivek a thrillerů, že se v tom člověk začíná ztrácet, ale v této knize teda ne, moc moc moc doporučuji a potřebuji další díl!

09.03.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jsem přesvědčená, že i když jsem tuto knihu četla v 7 nebo ji budu číst v 70, budu mít pořád stejně krásné pocity. Pokaždé v ní objevím něco jiného, něco nového, pokaždé se u ní pousměju, zamyslím a budu se těšit na další přečtení.

Miluju, jak každý člověk v ní najde něco svého a každý ji pochopí jinak. Někdo by si mohl říct, že jde jen o pohádku, ale je to mnohem víc, moudrost z této knihy a jednotlivé citáty jsou pro mě citová záležitost! Měl by si ji přečíst určitě každý!

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Nádherně napsaný příběh o sourozenecké lásce a lidském utrpení. Kromě toho kniha měla pro mě i vyučovací charakter. Dozvěděla jsem se z ní o události, o které jsem vůbec nic nevěděla a která by určitě neměla být zatajována.

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Knihy této autorky miluju. Jsou hezky napsané a naprosto odpočinkové. Tahle je pro mě nejlepší z nich. Hrozně se mi líbila :)

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Co napsat, slyšela jsem na ní jak úžasná hodnocení, tak i hodně kritická. Já tento typ knih moc nečtu, světovou beletrii s motivačními texty a rozebírající duši člověka, ale tady nechyběl i příběh, možná proto se mi tak líbila. Dostala jsem klasický příběh, ale přečetla si i zajímavé myšlenky, žádné hlubokomyslné rozebrání duše člověka, ala filozofujeme na 500 stranách o ničem, ale milé, možná trošku klišoidní motta, která jsem ale v tu chvíli ocenila. Nad mnoha z nich jsem se i pozastavila a četla je neustále dokola.

Bylo to krátké, milé, zábavné, poučné, že si říkáte ano tohle jsem přesně já, tohle dělám a nechci. Mně v mém rozpoložení to opravdu velmi bodlo a myslím, že si ji přečtu ještě několikrát.

24.05.2021 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji za krátkou dobu, nedá se jí upřít obrovská originalita, nic podobného jsem nečetla ani o tom neslyšela. Autor to měl velmi dobře promyšlené, celá kniha byla čtivá, jednotlivé postavy zajímavé, akorát ubírám hvězdičku za to, že jsem opravdu velmi brzy tuhle síť rozpletla a přišla na to, kdo by mohli být pachatelé. Ale příběh je natolik originální, že ho moc doporučuji!

08.03.2021 4 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Prečtená za pár hodin, krasojízda pana autora pokračuje :)

08.03.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Kniha se četla hezky a velmi rychle. Námět byl zajímavý, přesto se lišila od dalších titulů od autorky. Knize chyběl moment překvapení, už od počátku bylo jasné, co se tam stane, co se tam děje, nicméně čtivost ta knize ubraná nebyla :)

07.11.2020 3 z 5