Pauline23 Pauline23 komentáře u knih

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Taky jsem Kočičí žena, máma....moc se mě povídky líbily. V každé povídce jsem viděla kousek sebe. Trošku jsem se bala pustit do čtení jelikož jsem před časem pochovala kočičí dámu která byla plasanka a díky kartáči byla přesně jak v povídce. Začala důvěřovat. Vzpomínky zůstanou za ty roky krásné. Díky princezno. Balzám na duši tato knížka.

08.05.2019 5 z 5

Najdi ji Najdi ji Lisa Gardner

Na tuto knihu jsem se těšila a spisovatelka opět ve vrcholové formě. Líbí se mi že kniha není tuctovka jako jiné knihy a naopak se spisovatelka pustila do ožehavého tématu. Detailně propracovaný pocity únosu a pocit zlomení člověka a jeho duše plus dopady na celou rodinu. Jako matka si člověk i poplakal. Já doporučuji.

03.03.2019 5 z 5

Černá nenávist Černá nenávist Dennis Lehane

Skvěle napsané, Patrick mě bavil svým humorem a přirovnáním. Kniha je skvěle vyvážená pro svůj humor, tak pro války gangů, rasismus a vysokou hru politiků...za mě úžasný a jdu na druhý díl... jedině doporučuji. Kniha je určena k zamyšlení nad žitím pod "politickými otrokáři"ve jménu demokracie.

28.07.2018 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tuto knihu jsem začala číst po Paganiniho smlouvě a čekala jsem asi víc...ale trošku depka. Nebylo to špatné, ale....jsem ráda že jsem začala číst jiný díl než první.

23.07.2018 4 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Miluji dějiny umění, tato kniha byla pro mě balzám na duši i s ďáblem v zádech....úchyla jsem si tipla správně a to že tam byly obrazy i v knize bylo skvělé, ještě lepší by byly barevné ale to už bych chtěla moc:-). Nápad originální, zápletka houstla a úplně mě pohltily uličky města o atmosféra. Pokud bude pokračování budu ráda za další Luciu v akci. Přečtené mám i díly s Martinem Servazem a každý vyšetřovatel je jiný, nesrovnávám líbí se mi i svérázná Lucia. Odvážný počin s Publius Ovidius Naso a jeho Proměny. Mě sedla tato linka.

19.03.2023 5 z 5

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

Skvěle vystavěný příběh který je vyprávěn unesenou dcerou a pak mámou v kómatu která pila...ano pila, ale proč, jaká skrývá tajemství?? Pěkně se to rozplétá a rozkrývá se co mělo být utajeno nebo ne? Tajemství vyplouvají na povrch. Lepší než první kniha Prohřešek, kterou jsem od této autorky četla. Nešlo se odtrhnout, musela jsem vědět kdo za tím stojí. Překvapení, tak to bych netušila kdo za tím je...určitě doporučuji.

15.02.2023 5 z 5

Hledej mě Hledej mě Lisa Gardner

Tak na tuhle knížku jsem se moc těšila a autorka nezklamala. Co je ideální rodina? Rodiče kteří dělají chyby, snaží se je napravit. Kniha u které jsem se taky zamýšlela a občas uronila slzu. Líbilo se mi pojetí, popis a zapracování Flóry Daneove do vyšetřování. Mě se kniha líbila a můžu doporučit.

01.04.2021

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Opravdu skvělá kniha, od začátku do konce. Baba jedu mě naštvala vraždou jednookého kocoura a pak už jsem hltala stránku za stránkou. Konec hodně překvapil jak člověk vidí jen co vidět chce ač to má hlubší kořeny právě z dětství. A to si pak neseme jako břímě dál... já doporučuji.

06.06.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se mi líbila. Ano Grace opakuje jak má Millie ráda, což je v její situaci pochopitelné. Ona jí drží nad vodou. Život s psychopatem a manipulace okouzlujícím mužem. Ostatní nic nevidí. Dobře se čte, přechod na minulost pak přítomnost mě bavila.

20.05.2019 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Další skvělý díl. Minulost která má dopad na současnost a ohrožuje budoucnost. Co se dělo na ostrově byl děs a hrůza. Konec jsem nečekala. Pozor! :) Na této sérii vzniká závislost. Musím si objednat další díly. Carl s Asadem mě baví svými komentáři. Jen tak dál...

17.05.2019 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Tato kniha je zvláštní.... chvílemi za 5 hvězd, chvílemi na 3. Občas mě dělal žaludek kotrmelce z vražd zvířat a lidí. Jen pro zábavu či uspokojení svých choutek a zamaznuto prachy jako "drzhubne". Konec byl hustý....s hyenou v kleci. No teď si dám něco méně drastického:). Další díl čeká v knihovně. Autor mě baví i svým humorem.

12.04.2019 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na tuto autorku se též chystám již nějaký čas a už má 6 dílů a já zakoupila zatím 3. Jsem na tom stejně jako Peace s příspěvkem níž. Kniha je čtivá a líbilo se mi prolínání minulosti s přítomností. Určitě dám Kim šanci. A vrah co začne zvířátky mě byl hodně proti srsti protože začne chtít víc...co bylo dříve vejce nebo slepice? Asi tak začal, úvahou a city a emoce nulové. Těším se na další díl.

16.03.2019 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

První kniha od této autorky a pro mě spíš relax. Na odech po nervy drásající knize skvělé. Příbuzné a rodinné vztahy to je vždycky oříšek, tady v podobě klanu. Nejdřív jsem si srovnala od Kazatele děti a atd abych četla dál. Zkusím další knihu... ještě že už Erika rodí...v 9.mesici jsem se fakt nenudila... teď jdu na nějaký nervák:)

07.12.2018 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První kniha od tohoto autora a vřele doporučuji. Možná pomalejší rozjezd na začátku, ale musí být aby mohlo být nové oddělení A. Carl se svým parťákem Asadem byl super dvojka. Jojo znám kávu kterou vaří a celý den jste po ní k spánku daleko a sladolep mám ráda...:) Za mě super...jdu na další. Kniha vtáhne a nepustí....musela jsem vědět jak to dopadne s ženou v kleci betonové...i když jsem od půlky tušila kdo je tím veznitelem.

22.09.2018 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Hvězdičku dávám dolů za ten překlad... zvlášť Jejda...to slovo mě dostávalo. Jinak překvapivý závěr knihy. Celkově je kniha křížená s vraždami podle Jidáše....8 mm a myšlenkami zločince. Stojí za přečtení.... zvlášť skvěle napsané krátké kapitoly.

08.07.2018 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

První knížka od této autorky a libila se mi. Nepotřebovala jsem si nikoho oblibit a četla a četla. Kapitoly ubihaly a byla jsem na konci. Určitě si přečtu i další knihy od této autorky.

03.05.2024 4 z 5

Noční oheň Noční oheň Michael Connelly

Tak musím říct že tato série je opravdu vydařená. Renée a Harry jedou a skvěle se doplňují. Jdu na další díl. Doporučuji.

25.11.2023 5 z 5

Temná svatá noc Temná svatá noc Michael Connelly

Druhý díl je lepší než první. Buzer karty a na scéně Bosch. Líbí se mi styl psaní i řešení víc případů najednou. Connelly je záruka kvality i bez potoků krve. Jdu na další díl.

29.08.2023 5 z 5

Krvavé hry Krvavé hry Faye Kellerman

Po náročné četbě je to oddych. Vše tak hezky plynne a zapadá, posledních 100 stran se čte samo. První kniha od autorky.

20.11.2020 4 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Tato knížka na mě čekala v knihovně na čtenářskou výzvu a konečně. Poměrně ze začátku dost postav, chvílemi jsem se ztrácela. Ale pak se to pěkně rozjelo a začalo to pěkně do sebe zapadat. Mám malý dítě takže zatím chodí za ruku a říkám mu Drž se. Ale přináší tato kniha otázky... Co pak až bude daleko větší co dál? Každý rodič chce to Nejlepší pro své dítě, ale věčně ho hlídat nemůže ať je úmysl sebelepší. Vždy najdou cestičku jak to obejít či vteřinu naší nepozornosti. Zajímavé téma.

10.06.2020 4 z 5