Parwana Parwana komentáře u knih

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Stejně čtivé jako předchozí kniha Štvanice, i když bylo zřejmé, že autorka ze svojí prvotiny hodně vycházela. Propojení všech postav jsem tušila zhruba od poloviny, na díla Agathy Christie to však nemá ani zdaleka, jakkoliv jsem s knihou strávila příjemný víkend.

12.02.2023 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Na knihu, a vlastně i na celou sérii, jsem se hodně těšila, bohužel přišlo zklamání. Na nějaké padesáté straně jsem čekala, kdy se děj víc rozjede, bohužel jsem se nedočkala. Na knihu plnou vaty, kde se ve sněhové bouři plácají dva lidé, aniž by tam bylo více akce, nebo se po nich aspoň někdo sháněl, protože jinak nemají šanci celý příběh na svých bedrech utáhnout, nemám nervy. Knihu vracím při nejbližší možné příležitosti do knihovny a další díl taky. Má-li být první díl nejlepší z celé série, tak nemám odvahu se pouštět do pokračování, které má cca 500 stran.

10.02.2023 odpad!

Jed Jed Fiona Paul

Kniha vypadala slibně, bohužel to byla jenom navoněná nuda. Na začátku to vypadalo, že se nám zde rozehrává temný thriller v atraktivních kulisách Benátek. Když se ale ani na straně 40 nic moc nedělo a já trpěla pod sáhodlouhým popisem jízdy dívek v gondole, odložila jsem.

10.02.2023 odpad!

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tohle byla síla. Vypadalo to jako tuctový thriller s příšernou tchyní v hlavní roli, ale brzy se ukázalo, že nic není černobílé a vše spělo k úplně jinému konci. Přečteno za den, vskutku vydařená prvotina. Bylo to dokonalé a nechybělo tomu nic.

09.02.2023 5 z 5

Tichý strážce Tichý strážce Alka Joshi

Druhý díl nezklamal, byl stejně báječně psaný a čtivý, jako byl první díl. Už teď se těším na další osudy Lakšmí a její rodiny a přátel.

09.02.2023 5 z 5

Pekelné léto Pekelné léto Kim Faber

Hodně dobrá detektivka/thriller, četlo se to jako po másle. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

09.02.2023 4 z 5

Šaty – noty – boty Šaty – noty – boty Michaela Zindelová

Jedním dechem přečtená oddechovka, kde se snoubí střípky z života známé operní pěvkyně s příběhy, jak vznikly její jevištní róby. Příjemné čtení.

05.02.2023 4 z 5

Mona Lisa virus Mona Lisa virus Tibor Rode

Skvělé čtení. Tato kniha je vším, co Da Vinciho kód nikdy nebude, mistrovským dílem v oboru thrillerů s konspiračními teoriemi. Jednu hvězdu ubírám za ledabylé korektury a pasáže, kde si autor protiřečí.

05.02.2023 4 z 5

Deváté chapadlo chobotnice Deváté chapadlo chobotnice Dirk Rossmann

Celkem čtivá kniha, i když jsem se místy ztrácela v postavách a ději. Takto by to v budoucnu klidně mohlo dopadnout...

03.02.2023 3 z 5

Výměna Výměna Robyn Harding

Hodně dobrý vztahový thriller, zápletka se stalkující puberťačkou, agresivní instabitch a párem toužícím po dítěti byl atraktivní koktejl, který po pár stránkách uháněl jako splašený k tragickému konci. Jednu hvězdu ubírám za překlad, který byl místy dost mimo, jinak velká spokojenost.

29.01.2023 4 z 5

Vzorný syn Vzorný syn Čong Judžong

Zaujalo mě téma, ale odložila jsem. Po přečtení prologu, který mě navnadil na další stránky, mě kniha odradila hutným popisem děje, kde jsem se ztrácela a kde si autor dost protiřečil. Nedočetla jsem, protože jsem se v tom nedokázala zorientovat.

29.01.2023 odpad!

Tajemství italské vily Tajemství italské vily Caroline Montague

Bohužel. toto se úplně nepovedlo. Byla jsem natěšená na čtení, protože knihy z období druhé světové války plné romantiky, odehrávající se v krásném prostředí (a Toskánsko je boží) mám ráda, ale byla jsem zklamaná. Odradil mě dlouhý a nudný prolog a prvních pár stran, kde se nic moc nedělo. Odložila jsem.

29.01.2023 odpad!

Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Michelle Marly

Tohle čtení mě hrozně bavilo, od začátku do konce. S Mariou jsem prožívala každý moment.

18.01.2023 5 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Napínavý, místy děsivý příběh o sirotkovi, který se díky bohaté a mocné tetě stane medičkou. Bavilo mě to, bylo v tom napětí, dekadence, drama, ale i láska. Finální rozuzlení mě nepřekvapilo, závěr byl uvěřitelný, mohl by přijít i druhý díl.

15.01.2023 4 z 5

Stalinova baletka Stalinova baletka Christina Ezrahi

Poměrně syrové čtení o životě a uvěznění baleríny Niny Anisimovové. Klobou dolů za obrovské množství podkladů a informací, které se autorce povedlo shromáždit, naproti tomu vylíčení ideologického pozadí veškerých oper a baletů bylo zhruba od poloviny knihy natolik otravné, že jsem přemýšlela o odložení knihy, nakonec jsem dočetla.

11.01.2023 2 z 5

Hodinář z Dachau Hodinář z Dachau Carly Schabowski

Tato kniha mě chytla za srdce podobně, jako Houslistka z Osvětimi. Velmi silný příběh, který mě na konci dojal a rozbrečel. Stárnoucí Izák, který pozná lásku na sklonku svého života v mladičké Anně, která posluhuje v rodině nacistického pohlavára SS a jeho stárnoucí rozmarné ženy Liesl, bohužel válečné útrapy nepřežil, ovlivnil však k lepšímu životy dalších lidí, kteří na něj nikdy nezapomněli. Zaujala mě hláška o tom, že životní negativa dokázala přebít tři pozitiva natolik, že už to žádné negativum nikdy nemohlo změnit.

08.01.2023 5 z 5

Markýz hledá ženu Markýz hledá ženu Ella Quinn

Čekala jsem fajn oddechovku, ale vůbec mě to nechytlo. Byla tam spousta postav, v níž jsem se po chvilce přestala orientovat. Odloženo a nedočteno.

05.01.2023 odpad!

Komtur Komtur Petr S. Pixy (p)

Dan Brown po česku ave staré Praze, velmi kvalitní čtení, u kterého jsem se i dost nasmála, neboť se nebere smrtelně vážně a bandu místních podvodníků si zamiluje každý. Na rozdíl od Šifry mistra Leonarda jsou zde sympatické postavy a zápletky a tajemství dávají smysl.

05.01.2023 5 z 5

Štvanice Štvanice Nicolas Lebel

Výtečná kniha, tomu nechybělo vůbec nic. Jak jsem ji otevřela, už jsem se neodtrhla. Žádná jiná kniha nebyla v poslední době tak strhující a napínavá.

05.01.2023 5 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Celkem čtivý horor, i když ti chodící zombíci byli trochu přitažení za hlavu. Taky jsme se nedozvěděli, co v tom domě opravdu přebývá a proč je prokletý.

28.12.2022 3 z 5