Parwana Parwana komentáře u knih

Válka královen - Eliška Přemyslovna a Eliška Rejčka Válka královen - Eliška Přemyslovna a Eliška Rejčka Jaromír Jindra

Docela dobrá oddechovka. Na můj vkus tam ale bylo žalostně málo Elišce Rejčce, knížka se věnovala převážně Elišce Přemyslovně. Autor píše úplně jinak než např. pan Vondruška, možná by jeho vypravěčský styl mohl ještě trochu učesat (a někdy si plete jména postav).

07.01.2019 2 z 5

Hra věží Hra věží Daniel O´Malley

Napínavé a velmi čtivé.

Zlomený meč Zlomený meč Poul Anderson

Jedna z nejlepších fantasy, co jsem kdy četla. Čtivá a napínavá od začátku do konce; přečetla jsem ji jedním dechem ve škole pod lavicí.

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Skvělá knížka, byla jsem z ní vyloženě nadšená. A navíc velmi poučná, zvlášť v dnešní době, kdy se neustále za něčím honíme, bez ohledu na to, co nás to může stát...

12.12.2018 5 z 5

Hoblit aneb Cesta tam a samé zmatky Hoblit aneb Cesta tam a samé zmatky Adam Roberts

Podobně jako Silmámilion jsem se i u této knihy hodně nasmála.

Silmámilion Silmámilion Adam Roberts

Originál se zatím bojím číst, protože dle doporučení ostatních je příliš rozvláčný a zdlouhavý, zato tato parodie mě vyloženě nadchla - boží ;)

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Fantazie...škoda, že se takových knih nepíše víc. Rozhodně si ji v životě přečtu ještě několikrát, pořád v ní člověk najde něco nového.

Manželství na zkoušku? Manželství na zkoušku? František Pávek

I když je přes třicet let stará a např. pasáže ze zákona o rodině a jiných právních předpisů už nejsou aktuální, je tam spousta užitečných rad a podnětů k zamyšlení.

08.12.2018 2 z 5

Henry + Zoe = Velké trable Henry + Zoe = Velké trable Andy Jones

Skvělá oddechovka, nenáročné čtení na volný čas.

08.12.2018

Možná že odcházíme Možná že odcházíme Jan Balabán

Kvalitní literatura, ale náročná. Nicméně cenu Magnesia litera získala právem.

25.11.2018

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Skvěle napsané a velmi čtivé. Požitek pro lidi, kteří milují knížky a knihovny.

24.11.2018 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Klasika, která se neomrzí. Sice se místy vleče, ale vždycky se k ní ráda vrátím.

24.11.2018 4 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Dobré a čtivé, i když drastické.

14.11.2018 3 z 5

Ivan Lendl Ivan Lendl Jiří Janoušek

Výborná, přečtená jedním dechem. Nemuset chodit do práce, dám ji za jeden den.

14.11.2018 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Čekala jsem víc. Začátek byl čtivý, pak se to strašně vleklo.

14.11.2018 2 z 5