Parwana Parwana komentáře u knih

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Naprostá klasika k přečtení kamkoliv. Na dovolenou nebo jen tak, do kavárny, před spaním... Miluju její detektivky. I když filmová zpracování jsou zdařilá, knížka osvětlí spoustu věcí, které ve filmu kolikrát chybí.

18.09.2019 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Fantazie...škoda, že se takových knih nepíše víc. Rozhodně si ji v životě přečtu ještě několikrát, pořád v ní člověk najde něco nového.

12.12.2018 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Stejně jako všechny předchozí knihy této autorky mě i tato neskutečně pohltila a nemohla jsem se odtrhnout. Se zatajeným dechem jsem sledovala osudy Daniela a Any a čekala, kam to povede. Konec byl bohužel nedodělaný a trochu rozplizlý.

07.03.2024 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha není špatná, ale trochu nechápu, jak se mohla kniha stát knihou roku. Nejdřív jsem viděla film a knihu četla až posléze, spousta věcí je tudíž trochu jinak psaná a zfilmovaná. Vsechny postavy jsou vykresleny stejně, což je škoda. Osobně mi bylo Rachel dost líto, autorka mohla polovinu pasáží popisujících Racheliny opilecké eskapády vynechat.

22.02.2023 4 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Psychologický thriller, kde jsem po přečtení první části nečekala žádný velký zvrat, a ono ejhle. Psychopatická narušená dívka s podobnou družkou vs. ambiciózní policistka, která vycítila příležitost. Četlo se to velmi dobře, byla jsem napjatá až do konce.

19.12.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Naprosto strhující, dechberoucí thriller, který mě pohltil od první kapitoly. Těším se na další knihy od této autorky.

19.09.2021 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

(SPOILER) Čekala jsem od knihy něco trochu jiného, řadila bych ji spíš ke slabším titulům. Po celou dobu čtení jsem měla dojem, že tomu něco chybí. Hlavní hrdinka stále nevěděla, co chce, i když to měla na dosah, závěrečné rozuzlení nebylo uvěřitelné, spousta postav severských jmen značně nepřehledná. Doufám, že nakonec žili šťastně až do smrti.

13.09.2021 3 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

(SPOILER) Tohle byla síla. Zweig píše velmi poutavě a mám ráda jeho povídky, román Netrpělivost srdce si ovšem nezadá s horory od E. A. Poea. Poutavé vyprávění o nenápadném muži v kavárně, proslulém hrdinovi, o tom, jak byl za mlada posádkou v zapadákově kdesi u rakouských hranic, náhodou se seznámil s rodinou obchodníka z Kekesfalvy a po menším trapasu na večeři za nimi pravidelně docházel (nádherné, až bukolické výjevy u čaje a cukroví), se zlomil v polovině knihy v momentě, kdy se Edita zázračně osmělila. Pak se spustila lavina tragických událostí a děj vygradoval až k dramatickému konci. Zpověď opěvovaného hrdiny zde skončila. Ještě teď mi běhá mráz po zádech.

21.03.2021 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Úvod do série Zaklínače, k jehož přečtení jsem se konečně odhodlala. Paráda, už teď se těším na další ;)

14.11.2020 5 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Na pokračování jsme byla velmi zvědavá a rozhodně mě nezklamalo. Strhující příběh, snad ještě lepší, než ten předchozí, a byla jsem šťastná, že měl i dobrý konec - málem jsem ho obrečela.

08.10.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jedna z nejlepších knížek, jaké jsem kdy četla. Na konci jsem se i rozplakala. Velmi povedený dbeut, mohu všem doporučit.

30.04.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Skvěle napsaná, strhující kniha. Je až děsivé, jak snadno bychom mohli k něčemu takovému sklouznout...

24.02.2019 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Skvělá knížka, byla jsem z ní vyloženě nadšená. A navíc velmi poučná, zvlášť v dnešní době, kdy se neustále za něčím honíme, bez ohledu na to, co nás to může stát...

12.12.2018 5 z 5

Jana Seymourová - Laskavá královna Jana Seymourová - Laskavá královna Alison Weir

Zřejmě jediný díl, kde se spojují osudy hned tří královen. Přišel mi z nich zatím nejklidnější, Janu jsem měla moc ráda pro její milý a skromný charakter, přičemž taková byla i jako královna. Na další díl jsem velmi zvědavá, jak naváže.

07.03.2024 5 z 5

Honosný výpravný ormán o první manželce krále JIndřicha VIII. Tuto velmi statečnou, krásnou, hrdou a zbožnou ženu sledujeme od chvíle, kdy přistála na anglickém břehu jako španělská princezna, až po její smrt v zapomnění. Vyprávění sice dlouhé, ale nesmírně dobře napsané a čtivé, na to, jak velký časový úsek a jak podrobně o Kateřině pojednává. Zamáčknout slzu a jedeme dál, na řadě je Anna Boleynová.

03.06.2023 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Další skvělá detektivka od této autorky s neočekávaným koncem. Přečteno na jeden zátah.

06.05.2023 4 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Přiznám se, že tohle byla síla. Jedna z mála knih, u nichž jsem byla při čtení opravdu otřesená. Šokující příběh dívky Lydie, jejíž otec ji záměrně izoluje od společnosti, aby ji uchránil od toho, co sám nazývá zlem. Nicméně v příběhu nic není vždy jen černé nebo bílé. I přesto, že se mnou některé pasáže a celkový příběh zacloumal, dávám plný počet. Ke knize už se však vracet nechci.

16.04.2022 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Od románu jsem měla velká očekávání, nakonec z něj vylezla průměrná kniha. Spousta věcí zůstala nedořešených, konec autorka odbyla - jako kdyby už nechtěla dál psát.

23.02.2022 3 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

Nejlepší thriller, jaký jsem v poslední době četla. B.A.Paris a Shari Lapena se před autorem tohoto díla musí nutně sklonit, protože to bylo naprosto dokonalé. Propracovaná zápletka, která je uvěřitelná (až na pár drobností), postavy, u nichž do konce knihy nevíte, kdo je hlavní záporák a kdo oběť, a nakonec strhující vyvrcholení a konec, který bere dech. Těším se na další knihy tohoto autora.

11.02.2022 5 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

Detektivní thriller ze Švédska, který se odehrává v mrazivých horách i slunné a horké Gambii. Autoři jsou především scénáristé a na způsobu, jakým je kniha psaná, je to znát, nicméně o to svižněji se čte. Nejdřív jsem se nemohla začíst, pak jsem se ale zakousla a nešlo se odtrhnout. Konec mě nepřekvapil, nicméně stálo to za to. Ze série jsem četla jen tuto knihu, nyní tedy zpět na začátek ;)

09.01.2022 5 z 5