ParallyShawy ParallyShawy komentáře u knih

Stín na písku Stín na písku Joe Dever

Pátý příběh Lone Wolfa Vás vezme do světa plného písku, exotiky, ale také krutosti, zoufalství i naděje. Práci s mapou tentokrát pořádně využijete a u starší verze gamebooku se možná u ní trochu zapotíte. Příběh krásně graduje a nenechá vás knihu jen tak odložit. Joe Dever očividně s každým dílem rostl a rostl. Nemohu nic než doporučit a také doufat, že většina čtenářů/hráčů postupuje díl po dílu. Dost možná by se totiž ošidili a ve finále se také znevýhodnili při hraní (mrk, mrk).

27.02.2022 5 z 5

Rokle zkázy Rokle zkázy Joe Dever

Příběh obsahuje jak putování, boje i bitvu a tak má vše co si člověk od knihy tohoto žánru může přát. Souboje jsou už druhým dílem lehčí, ale to neznamená vždy stoprocentní úspěch. Navíc zde miluju soubojový systém, který odsýpá oproti systému ze série FF a jim podobným. Čeká mne tedy další dobrodružství Lone Wolfa a já se nemohu dočkat.

23.02.2022 5 z 5

Krvavé pohraničí Krvavé pohraničí Vladimír Šlechta

Dřív než jsem začal vůbec číst první díl z Pohraničí, tak jsem posbíral téměř všechny knihy a řekl bych, že jsem neudělal hloupost. Kniha mě bavila od začátku až do konce. Vyprávění surových událostí panu Šlechtovi jde velice dobře. Místy vložená geografie a historie Pohraničí mi také sedí.
V tomto momentě, kdy píši tento komentář mám rozečtenou povídku z tohoto světa a baví mě nacházet místa, která jsem již v knize objevil a také lidi, orky, půlelfy a jiné tvory, kteří zabarvují tento svět, a o kterých vím už nyní, že se s nimi setkám v dalších dílech.
Za mě super počin. Posledním kouskem z tohoto světa je kniha Hraničář a tak nějak doufám, že to nebude doopravdy poslední.

24.07.2021 5 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro pokročilé Dračí doupě: Pravidla pro pokročilé Michael Bronec

Už si ani nepamatuji samotná pravidla pro pokročilé, jako spíš výčet bestií v knize. To bohužel bez výjimek platí u DrD+ a DrDII, ale to odbočuji. Hrdina se dostává z kobky ven na světlo a může se rozhlédnout po dobrodružství v blízkém okolí. Stejně jako vše ostatní co bylo ukováno pro Dračí doupě je i tohle krásná nostalgie. I když dle těchto pravidel už nějakou chvíli nehraji, tak se v nich rád prohrabuji... hlavně ve zmíněném bestiáři samozřejmě.

31.03.2021 4 z 5

Dagon Dagon Valentino Sergi

Musím uznat, že na takto malý gamebook je zde hodně pravidel, soubojů a hraní si s inventářem. Jelikož je napsaný i druhý díl nazvaný Carcosa, tak mezi plusy počítám pokračování v příběhu ala Lone Wolf, ale ještě uvidíme co bude dál. Malinko tomu ubírá kostrbatost psaní/překladu... nejsem si jist jestli to odkazuje na dobu starší, kdy se psalo jinak. Každopádně mě to občas probudilo z onoho pohlcení příběhem, který i tak utíkal docela rychle.

Celkově je moje hodnocení kladné, doporučuji knihu milovníkům vesmírného hororu a lidem kteří chtějí začít s gamebooky s tradičním staty a souboji, ale nechtějí dlouhosáhlé příběhy.

19.05.2024 4 z 5

Klinika smrti Klinika smrti M. H. Steinmetz

Nejprve jsem si říkal, jestli nejsou hodnocení některých lidí až moc přísná. Pravdou je, že jsem párkrát narazil na nelogičnost (spíše v začátku příběhu), takže tomuto argumentu jsem se nedivil.

Příběh mě, ale vtáhl na 5h + čistého hraní. Začátek jsem si užíval, ale ten uběhně docela rychle a moc bojů jsem si neužil, což je možná díky tomu že jsem neobjedoval kdejakou uličku či chodbu. Poslední část knihy mi však zabrala nejvíce času a tam jsem se nedokázal ubránit, že jsem se tématicky přesunul jinam, nehledě na to že konec, a to jsem to zakončil asi nejpozitivněji jak to šlo, tak ten mě zklamal hlavně v tom, že nepřišla žádná zajímavá informační odměna. Spíš se sám sebe ptám jestli teda nemá přijít další díl???

Při psaní komentáře jsem si vzpomněl na film Hon na čarodějnice s Nicolasem Cagem, protože tam ten obrat děje byl taktéž, ale ve filmu mě teda naštval mnohem víc, nehledě na to jakej ten film je kravina, což o Klinice říci nemohu. Klinika je takovej zlatej střed a mě nakonec bavil slušně.

08.05.2023 3 z 5

Třicetiletá válka 1618 - 1648 Třicetiletá válka 1618 - 1648 Eduard Wagner

Další obrázková encyklopedie s obrázky Eduarda Wagnera, kde je vše pěkně vyobrazeno, ale i napsáno. Dozvíte se jaké bojové formace se používali, jak fungovalo vojsko při pochodu nebo jak se stavěli pevnosti své doby. Samozřejmostí je velká škála zbraní i oblečení vojáků jak před samotným tažením, tak i poté, kdy většina z nich vypadala spíš jako otrhaní žebráci.

26.09.2022 5 z 5

Král noci Král noci Václav Kroc

Tento díl ve mě na delší dobu zahubil chuť hrát gamebooky. Je blbost postavit příběh o zloději na tom, že od jisté části jdete ze souboje do souboje a vaše bojové umění tomu neodpovídá. Jste přeci zloděj a ne bojová mašina.

26.09.2022 1 z 5

Krutí Římané Krutí Římané Terry Deary

Tak si říkám, jestli mám komentovat každou knihu z Děsivých dějin. Když už jsem si dal tu práci se čtením všech dílů a v některých případech i vícekrát, tak proč si nedat práci se psaním a hodnocením. Ano, moje cancy nejspíš nikdo číst nebude, ale Terryho Dearyho doufám číst budete. Dospělí už asi moc ne, ale pro mladší ročníky rozhodně doporučuji.

21.04.2022 5 z 5

Kaltské jeskyně Kaltské jeskyně Joe Dever

U LW je to poprvé co jsem knihu dal na první pokus. Oproti dvěma předchozím dílům je v hratelnosti lehčí, ale minimálně na začátku jsem se zapotil a brzy na mě padl nádech trudnomyslnosti - asi to bylo tím sněhovým zoufalstvím. Ale to celé plnilo tu správnou atmosféru. Přemyšlím však nad jednou věcí a to než se pustím do čtvrtého dílu, jestli si neprojdu Kalte ještě malinko jinak.

19.02.2022 4 z 5

Oheň na vodě Oheň na vodě Joe Dever

Zajímavé, že vždy když hraji nějaký gamebook, tak až na čtvrtý pokus to dám. Tady jsem po druhém hraní měl jistý pocit, že to budu hrát tak stokrát než najdu to co mám.
Mimichodem ta několikrát zmiňovaná pasáž s kopím se dá malinko obejít skrze disciplínu kai. Svojí obtížností to dohání některý GB ze série Fighting Fantasy.
Každopádně parádní díl.

07.09.2021 5 z 5

Šílený les Šílený les Vladimír Šlechta

Pěkně napsaná kniha, kde ve vedlejší roli vystupuje Roger Schnirega. Při čtení si připadám trochu jako v české verzi Her o trůny. Ale co můžete čekat od knih s podtitulem Krvavé pohraničí. Trochu té krve tam bude :)
Ač je smrt poslední postavy popsána vcelku brutálně, tak jsem se neubránil vtipnějšímu vyobrazení ve své mysli.
Strašně rád bych se dočkal dotisku Nejlepšího den pro umírání. A to nejen proto, že mi jako poslední chybí v mé knihovně, ale prostě proto, že si to musím přečíst.
Jedná se o dobře čtivé fantasy, které vás vtáhne a nepustí. Stejně tak jako šílenství v onom lese Izironku.

29.08.2021 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Mrakoplaš, Dvoukvítek a jeho (to se ještě uvidí) zavazadlo, Bethan a Cohen.
Každý si snad vybere svého favorita a na každém z nich je něco co si oblíbíte.
To celé zabalené do příběhu, kde hvězda ohrožuje celou Zeměplochu a vy máte na výběr - zbláznit se nebo s tím něco udělat.

28.06.2021 4 z 5

Čarodějův odkaz Čarodějův odkaz Jens Schumacher

Tak mám za sebou první hru, která bohužel skončila neúspěchem. Říkáte si, co to ten lojzin mele... hru? Ano, tato kniha je gamebook. Pokud někdo neví co to znamená, tak na internetu najdete spoustu definic. Ve zkratce se jedná o knižní příběh, který svým konáním můžete ovlivnit.

Zarputilý pařani gamebooků by možná nad tímto počinem ohrnuli nos, jelikož zde vás nečekají souboje a jiné statistiky jako u jiných titulů. Čarodějův odkaz si prostě jde svou cestou. Kniha je tvořená tak, aby si v ní našla každá věková kategorie to své a i tak si nemyslím, že by to měla být procházka růžovým sadem, dojít k úspěšnému konci.

Nečekejte nijak zvlášť originální příběh. Přesto se budete bavit a navíc na cestě za dobrodružstvím nebudete sami. Budete se pohybovat spíše v pohádkovém světě, než abyste řezali hlavy apod. Jako vstupní gamebook pro nováčky tohoto žánru určitě doporučuji.

Tak a já jdu na další pokus a snad už konečně úspěšný...

24.05.2021 4 z 5

Krysa z nerez oceli Krysa z nerez oceli Harry Harrison

U tohoto "Gamebooku" si odpočinete od zapisování poznámek a kreslení mapy. Občas si hodíte mincí, a to v podstatě taky nemusíte... ale pro tu interaktivitu, proč ne (já si házel). Ze začátku to má takový humorný nádech a čtení je svižné. Poté začnete bloudit v prastarém městě no a následně si přejete, aby už byl konec. S klasickými Gamebooky to nemá co dočinění.

16.05.2021 2 z 5

Shadowrun Shadowrun Robert N. Charrette

Tak jsem moc rád, že jsem tyhle pravidla "zdědil".
Všechno podstatné už zmínil Eldar80. Každopádně kdo zná herní sérii na počítač, bavilo ho to a rád si zahraje "Dračák", tak pro něj je tohle jasná volba.

02.05.2021 5 z 5

Temní rytíři a ošumělé hrady Temní rytíři a ošumělé hrady Terry Deary

Učitel dějepisu a Děsivé dějiny ve mě vlastně vzbudili lásku a zájem o historii.

20.04.2021 5 z 5

Středověk: Doba předhusitská a husitská Středověk: Doba předhusitská a husitská Eduard Wagner

Jedná se o mojí první knihu od Eduarda Wagnera vůbec... a co jsem se jí nahledal. Ano, je to velká bichle s kvalitním zpracováním a v určitém počtu výtisků. Dnes už bude složitější kteroukoliv knihu ze svaté trojice někde najít ke koupi. Každopádně pokud se Vám dostane do rukou, tak nebudete zklamáni.

14.04.2021 5 z 5

Falešná apokalypsa Falešná apokalypsa Zbyněk Kučera Holub (p)

Můj první modul k Dračáku vůbec. Prolistovával jsem připravenými dobrodružstvími i bestiářem stále dokola a na modulu už je to asi znát. Chtěl bych Falešnou apokalypsu doporučit, ale to se dělá těžko u věcí, které jsou nesehnatelné až na pár výjimek. Pokud však patříte k majitelům, tak Vám gratuluji.

Prostě si ji sežeňte kde můžete, tečka.

31.03.2021 5 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro experty: Svět Dračí doupě: Pravidla pro experty: Svět Michael Bronec

Nejen že jsou celkově pravidla pro Dračák nedostatkový artikl, ale už v dobách dávno minulých jsem měl problém najít "Expert svět", ale nakonec se to povedlo... v době kdy jsem místo hledání na internetu musel projít kamenné obchody (internet už byl, ale já byl akorát opožděnej). Za mě super záležitost. Hrajte, čtěte a fantazírujte.

31.03.2021 5 z 5