Krysa z nerez oceli přehled

Krysa z nerez oceli https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28290/ocelova-krysa-krysa-z-nerez-oceli-28290.jpg 3 47 47

Ocelová krysa série

V této knize se vydáte jako čerstvý nováček ve zvláštní jednotce pod vedením samotného agenta Jima diGrize, známého též jako Krysa z nerez oceli či Ocelová krysa, do víru nebezpečných situací na planetu Skraldespand pro vynálezce strašné ničivé zbraně profesora Geisteskranka.

Romány Sci-fi Gamebooky
Vydáno: , AFSF - Asociace fanoušků science fiction

You Can Be The Stainless Steel Rat , 1988

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krysa z nerez oceli. Přihlašte se a napište ho.

cziss
28.04.2022 3 z 5

Hodně přímočarý GB s předem danou "trasou", které umožňuje pouze kosmetické odchylky. Zato je plný drsného "humoru". No, ale celkově to celkem funguje, tak proč ty dvě hodinky u něj nestrávit...

ParallyShawy
16.05.2021 2 z 5

U tohoto "Gamebooku" si odpočinete od zapisování poznámek a kreslení mapy. Občas si hodíte mincí, a to v podstatě taky nemusíte... ale pro tu interaktivitu, proč ne (já si házel). Ze začátku to má takový humorný nádech a čtení je svižné. Poté začnete bloudit v prastarém městě no a následně si přejete, aby už byl konec. S klasickými Gamebooky to nemá co dočinění.

Samohyb
16.01.2021 odpad!

Za mě je to asi nejhorší gamebook, co jsem četl. A jedna z nejhorších knih vůbec. Příběh je extrémně přímočarý. Ať se rozhodnete jakkoliv, vrátíte se vždycky na tu jedinou správnou cestu. Dokonce i to jedno bludiště, které tu je, má asi jen 10 odboček. Jak kdyby autor netušil, co to je gamebook. A i nejen jako gamebook to neobstojí. Literárně je to odpad. Neustálé vstupování Jima dementním způsobem do děje je otravné. Různé divné hrátky s jazykem a textem. Ostatním dílům o kryse to nesahá ani po kotníky, a to i těm slabým. Zápletka je moc jednoduchá, zpracování šílené, prostředí vězeňské planety naprosto nevyužité, humor... No, možná tu je někde snaha, ale já ji nenašel.
Je zajímavé, že do češtiny bylo o Kryse přeloženo a vydáno jen 8 knih z 12, respektive 13. A toto se dostalo mezi vyvolené?
Malá zajímavost je, že Geisteskrank znamená německy Choromyslný a Skraldespand dánsky Popelnice
Chronologické pořadí Krysy - Mimo pořadí, pravděpodobně někde kolem 7

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Krysa z nerez oceli v seznamech

v Právě čtených1x

gamebooky