Temní rytíři a ošumělé hrady přehled

Temní rytíři a ošumělé hrady https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59487/temni-rytiri-a-osumele-hrady-59487.jpg 4 87 87

Poznejte evropský středověk také z té temné stránky! Kniha Temní rytíři a ošumělé hrady vás tryskem zanese zpět do dávných časů, kdy se rytíři potloukali po krajině v naleštěném brnění, poddaní se třásli strachy o život a všichni do jednoho bydleli v tmavých, studených dírách. Dozvíte se například: - proč si jeden bláznivý rytíř usekl prst - odporné skutečnosti o sveřepých válečnících - co se dělo v zatuchlých hradních šatnících Přečtěte si o obávaných hladomornách a mučírnách, krutých křižácích, strašidelných hradních historkách a nejslavnějším muži v plechovce - svatém Jiří. Dějiny nikdy nebyly tak děsivé!!!... celý text

Humor Literatura naučná Historie
Vydáno: , Egmont (ČR)

Dark Knights and Dingy Castles , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Temní rytíři a ošumělé hrady. Přihlašte se a napište ho.

Starmoon
02.12.2023

Jeden z obľúbených autorov môjho detstva, priebežne si plánujem opätovne prečítať všetky jeho u nás preložené dielka. Začala som týmto, ale popravde, zanechalo vo mne trpkú pachuť a dosť dezilúzií o značne zidealizovanom rytierskom stave. Čo už, veď to je predsa hrôzostrašná história :-D. Ale jeho pohľad na križiacke výpravy sa mi predsa len zdal príliš zjednodušený a neobjektívny.

Taťka Hraboš
14.02.2022 5 z 5

Další výborný díl ze série, který je ideálním prostředkem k vyvrácení romantických představ dětí (i dospělých) o rytířích a životě na hradech. I když je to všechno podáno jako obvykle s hutným humorem, místy se mi obrazně řečeno nad „rytířským“ chováním, jejich zbytečnou krutostí a také často nesmyslně podstupovaným rizikem (na turnajích, při bitvách), stejně jako nad poměry na hradech, zvedal žaludek. Buďme rádi za naši relativně mírumilovnou dobu (tedy tady u nás) a útulné a čisté domky a byty. Jen by mě zajímalo, jestli si děti uvědomují totéž, anebo knihu vnímají jen jako legrační vyprávění.

ParallyShawy
20.04.2021 5 z 5

Učitel dějepisu a Děsivé dějiny ve mě vlastně vzbudili lásku a zájem o historii.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Temní rytíři a ošumělé hrady v seznamech

v dalších seznamech1x