PaniWiga PaniWiga komentáře u knih

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Mám rozporuplné pocity. V zásadě je kniha moc pěkná. A rady v ní obsažené určitě nejsou špatné a bylo by dobré si z nich něco odnést do života. Ale některé z nich jsou na mě už trochu "až moc" a myslím, že zvláště pro dětského čtenáře nedostatečně rozvedené a vysvětlené (mám na mysli například jak se vyrovnat se zlem - Spoiler: vadilo mi, že Jason a jeho kamarád nebyli nijak poučeni, že to, co provedli, bylo špatné - natož potrestáni. Že to "neřešil" Šalamoun, to vyplývalo z poselství knihy, ale neřešil to dokonce ani otec).
Plus určitě za krásné zpracování knihy a ilustrace.

10.06.2020 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Knihu jsem dostala jako dárek. Tušila jsem, že na Sedmilhářky mít nebude. Ale i přesto nejsem zklamaná. Nabídla mi přesně to, co jsem čekala. Lehčí čtení s trochou zamyšlení. Do učebnic literatury se neprobojuje, ale pár příjemných chvilek zajistí.

17.04.2020 4 z 5

Neobyčejný kluk Neobyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Kniha, kterou určitě stojí za to si přečíst - a to nejen dětmi. Výborné bylo, že autorka citlivě ukázala pocity a příčiny chování jednotlivých postav, nejen hlavního hrdiny, takže byly naprosto uvěřitelné. "Spoiler": Trochu méně uvěřitelné bylo chování spolužáků na konci příběhu. Umím si představit, že si děti "zvyknou", a že své chování k hrdinovi postupně zlepší, ale takto zásadní obrat byl skoro pohádkový. Nicméně to knize neubíralo na kráse a zajímavosti a dávám plný počet hvězdiček. A určitě doporučím nejen dceři, ale všem, koho potkám.

14.02.2020 5 z 5

Sedmilhář Josífek Sedmilhář Josífek Daniela Krolupperová

Pěkný příběh pro děti. Líbila se mi nejen jeho poučná část, ale také to, že autorka nezapomněla Josífkovi už od začátku přiznat i kladné vlastnosti. Sice lže jako na běžícím pásu, ale celou dobu se moc hezky chová k sestřičce. Zkrátka nic není černobílé. A se lhaním se nakonec samozřejmě polepší.

07.01.2020 4 z 5

Hurikán Hurikán Dick Francis (p)

Že dám některé knih Dicka Francise jen tři hvězdy bych pomalu nevěřila. Ale ačkoli je kniha celkem dobrá a četla se jako vždy příjemně, tak patří mezi jeho slabší díla. Některé motivy ani nebyly vysvětleny tak, aby je neodborník pochopil - spoiler: například motiv s pasterizací mléka - jaký vliv má nový druh bakterie na pasterizaci mléka?

26.07.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře. Příběh nabízí nejen příjemnou zábavu, ale také zamyšlení nad rolí smrti v životě. Trochu mi "vadilo", jak zarputile hrdina většinu příběhu odmítá její místo v životě. Jako by chtěl, aby všichni byli nesmrtelní.

26.06.2019 4 z 5

Dračí polévka Dračí polévka Alena Ježková

Krásná kniha s krásnými ilustracemi. Pohled na život mladého vietnamského kluka, který řeší problémy tak jiné, a tak stejné, jako ostatní mládež. Ocenila jsem, že vztah k nově nalezenému otci nebyl v knize dořešen, a zůstal tak prostor k zamyšlení.

12.04.2019 5 z 5

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Pohodová kniha, lehce se čte. Příběh, ač se nevyhýbá vážným tématům, je milý a krásně ubíhá. Je v ní od všeho trochu - jako v životě: humor, láska, trápení, zločin, starosti s penězi, šťastné náhody, milí lidé, ne tak milí lidé ...

27.11.2018 5 z 5

Tři mušketýři (převyprávění) Tři mušketýři (převyprávění) Ana Castro Doblado

No, co říct. Dobré je to spíše pro ty, kdo si potřebují rychle zjistit, o čem ti mušketýři vlastně jsou. Umím si představit studenta, který nechce číst celou knihu, ale potřebuje trochu přehled. Tam kniha poslouží. Jako zjednodušený příběh pro malé čtenáře to moc nefunguje - to by na tomto rozsahu asi nešlo. Autoři chtěli zachovat co nejvíc dějových linek, a tak se každé mohli věnovat max. na jedné, dvou stránkách. Takže minimum přímé řeči, žádné popisy, jen rychle naznačit, co se děje a honem dál.

16.03.2023 3 z 5

Legenda o pražském orloji Legenda o pražském orloji Ivana Pecháčková

Pěkně zpracovaná knížka - děj i ilustrace. Chvíli jsem si musela zvykat na zvláštní font, ale uznávám, že díky němu knížka vypadá neotřele a moderně.

10.11.2021 5 z 5

Fína a Zef: Příběh surikat Fína a Zef: Příběh surikat Ivona Březinová

Krátký příběh, který děti nenápadně naučí mnoho zajímavostí o životě surikat.

22.12.2020 4 z 5

Anekdoty pana vrchního Anekdoty pana vrchního Jaroslav Štěpánek

Proč ne. Některé kousky slabší, jiné lepší. Dokonce i několik, které jsem ještě neznala.

04.12.2020 3 z 5

Kdo chce koťátko? Kdo chce koťátko? Milena Lukešová

Krásná kniha pro malé čtenáře. Verše jsou půvabné a čtou se skoro samy. A to i přes to, že jeden dva verše mi tam příjdou nějak navíc - jako by byly z jiné knihy, nebo zkrátka autorku napadly, hezky se to rýmovalo, tak je tam "napasovala" tak nějak navíc. Ale to knize neubírá na kráse. A hlavně na oblíbenosti. Obě dcery se dožadovaly mnoha a mnoha a mnoha opakování.

07.11.2020 5 z 5

Žeryk pracuje Žeryk pracuje Hanka Jelínková

Milá, vtipná a trochu poučná jednohubka. Se zábavnými úkoly na konci.

Žeryk to spočítá Žeryk to spočítá Hanka Jelínková

Milá, vtipná a trochu poučná jednohubka. Děti bavily i úkoly na konci.

12.10.2020 5 z 5

Žeryk na cestách - Veršované dobrodružství pejska Žeryka Žeryk na cestách - Veršované dobrodružství pejska Žeryka Hanka Jelínková

Milá, vtipná a trochu poučná jednohubka.

Cesta Cesta Timo Parvela

Tento díl se mi líbil o trochu víc než předchozí. Děj je méně chaotický a lépe na sebe navazuje. Grafické zpracování knihy je moc krásné.

15.09.2020 5 z 5

Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Začarovaný Hvozd - Příběh dětí z Končiny Klára Smolíková

Pěkná kniha pro děti. Zajímavý nápad na příběh a krásné ilustrace. Moc mě bavili jednotliví lesní duchové. Ale bohužel některé linie příběhu byly moc osekané. Asi by klidně mohl být příběh trochu delší, ale zato o maličko propracovanější. Nicméně dcerám se kniha líbila, takže dětskému čtenáři to asi nevadí.

25.05.2020 3 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Krásná kniha. Oceňuji, jak přibližuje reálný život lidí s vážným onemocněním - s čím se potýkají, jak jim nemoc "organizuje" den, vztahy, práci - všechno. Příběh byl trochu moc předvídatelný. Ale i tak se mi kniha líbila.

16.05.2020 3 z 5

Hustej internet Hustej internet Lucie Seifertová

Jak už zde bylo řečeno - kniha má potřebné téma a přibližuje ho zajímavou formou. Mezi dětmi v naší škole je vážně oblíbená. Tak snad si z toho něco vezmou. Prima je i pro rodiče - jako inspirace, o čem je vlastně s dětmi třeba promluvit.

20.12.2019 5 z 5