PaniWiga PaniWiga komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak tato kniha stála za přečtení. Ačkoli postavy zažívaly většinou těžké časy, příběh plynul lehce. Velké plus dávám za popis běžného života lidí na přelomu 19. a 20. století. Třeba solná pouť žen byla pro mne novinkou, ale velmi zajímavou. Také rychlý popis historie lázní, atd. mě bavily. Rozhodně se těším na další knihy autorky.

27.04.2020 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Kniha mě bavila, byla jsem zvědavá, jak příběh dopadne a co vše se hrdinka o své rodině a její minulosti dozví. Ale označení detektivka bych této knize snad ani nedávala.

05.06.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Nemusí být každá kniha hlubokomyslné dílo, které zanechá nesmazatelnou stopu. Tato kniha je klidné, odpočinkové čtení, které ve vás zanechá milý pocit a chuť podívat se do Kodaně.

06.12.2021 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Námět je zajímavý a kniha se čte dobře. Hezké je i poselství, které přináší, tedy, že když se rozhlédneme po okolí - a pořádně se budeme dívat, určitě najdeme někoho, komu můžeme pomoci. Často stačí malé gesto, které může pro druhého hodně znamenat. Souhlasím i s tím, že když pomůžeme druhým, pomůže to i nám (minimálně si zvýšíme sebedůvěru a získáme dobrý pocit).
Mínus knihy vidím v jejím konci. Za mě by asi bylo lepší nechat nevyřešeno, kdo karty posílá, než situaci vyřešit tak, jak to udělal autor.

17.12.2020 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Příjemná oddychovka. Člověk se musí smířit s tím, že hrdinku potkávají náhody, které vedou k vyřešení případu, jak na běžícím pásu. Ale to u knihy tohoto rozsahu ani jinak nejde. Její vzath s komisařem mě nutil zamyslet se, zda mám fandit jejich jiskřícímu vztahu, nebo "odsuzovat", jak podvádí manželku. Některé rady babičky stály za to. Celkově kniha nezklamala, pobavila jsem se a ráda si přečtu pokračování.

01.01.2019 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Krásná kniha. Ani chvíli jsem se nenudila. Výborně vykreslené postavy, úplně jsem chápala, proč se každý z nich chová tak, jak se chová. Jdu sehnat další díl a doufám, že autorka toho ještě napíše i víc.

24.09.2021 5 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Krásná, i když smutná kniha. V málo slovech toho hodně řekne. A ilustrace - wow. Určitě se k ní ještě alespoň jednou vrátím.

20.10.2020 5 z 5

Cvrček a mravenci Cvrček a mravenci Jiří Zdeněk Novák

Knihu jsem musela dceři číst dokola, dokola a dokola. Snad stokrát. Ale ani přesto neomrzela. Verše krásně plynou a ilustrace jsou půvabné.

07.10.2020 5 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Tak tohle bylo zklamání. Kniha na mne vykoukla v knihovně mezi vrácenými tituly, tak jsem si řekla - proč ne, něco lehkého a zamilovaného jsem už dlouho nečetla. Ale toto bylo lehké a zamilované až moc. Připadalo mi, že si autorka přečetla recept na erotický zamilovaný román a pro jistotu tam dala všechno.
On je krásný, chápavý, bohatý, vtipný, chápavý, citlivý, výborný v posteli, - už jsem zmínila chápavý?
Ona je krásná, citlivá, i přes svou práci vlastně cudná a skoro až nevinná. Má málo peněz a těžký život (skoro Popelka).
Její bratr - taky ideál - vtipný, nevinný, citlivý. A s handicapem, aby to dalo zápletce smysl.
To by mi asi ani tak nevadilo - od hrdinů těchto knih se ani nic jiného neočekává. Ale ono se v knize vlastně moc nedělo. Zápletka mohla být dobrá. Ale celé to probíhalo tak nějak - nijak. Vše se vyřešilo samo, nebo díky "chápavosti", případně penězům - hrdiny. O všem si popovídali a happy end je tu.

20.10.2020 1 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

I když by člověk řekl, že tématika starší ženy, nevydařeného vztahu, krachující vesnice a fotbalu (alespoň pro ty, kdo mu nefandí) - není zrovna lákavá - opak je pravdou. Kniha se četla skvěle a čtenář chce vážně vědět, jak toto dopadne. A ačkoli se hlavní hrdinka ze začátku jevila jako značně protivná osoba - zkrátka "hašteřivá babizna", tak si rychle získala mé sympatie.

08.08.2019 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Zajímavá detektivka ze zajímavého prostředí.
Jako bonus se mi na konci knihy moc líbil odstavec, ve kterém autor přirovnává osudy jednotlivých postav k hrdinům řeckých bájí.

09.06.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásná kniha. Oč rychleji je člověk schopen ji díky její čtivosti a nevelkému rozsahu přečíst, o to déle by se měl zamyslet nad jejím obsahem. Knihu bych určitě doporučila také starším dětem a mládeži. Plusové body za krásné ilustrace.

14.10.2019 4 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Knihu jsem četla s dcerkami. Moc se nám líbila. A to i té starší, už 9-ti leté. Kapitoly jsou krátké, příběh hezký, ilustrace povedené a celá knížka je tak nějak hezky do ruky.

18.10.2018 5 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Krásný příběh. Trochu mě překvapilo, jak rychlý konec vyprávění vzalo. Myslela jsem, že závěrečný "boj" bude popsán více. A najedou byl konec knihy. Ilustrace z filmu Karla Zemana jsou příjemným bonusem a ke knize se moc hodí.

21.06.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Čtení mě bavilo. Vhodně použité nářečí, realisticky popsané postavy. Většina postav není výrazně záporná ani kladná, i když asi dvě jsou nesympatické až až. Tak nějak ten život asi může vypadat.

13.06.2019 5 z 5

Obrázkové říkanky Obrázkové říkanky Hanka Jelínková

Hodně povedená kniha. Básničky jsou vtipné, krásně se rýmují a ilustrace plné barev je výborně doplňují. Četli jsme s dětmi mnohokrát a určitě zase budeme.

08.10.2020 5 z 5

Hilda a Sofie Hilda a Sofie Hana Knopfová

Krásný příběh. Napsaný lehkým a velmi čtivým způsobem. Zajímavé byly pohledy dvou postav na stejné události. Někdy je dobré zamyslet se, jak situaci asi vnímá druhý člověk. Ne vždy je náš názor jediný možný, nebo správný. A i když konec byl předvídatelný, vůbec to nevadilo. Přečetla jsem za 1 den a kniha ve mně zanechala příjemný pocit.

11.06.2020 5 z 5

Robinson Robinson Petr Sís

Jednoduchý, ale přitom hluboký příběh, krásné ilustrace. Co více říct.

16.05.2020 5 z 5

61 hodin 61 hodin Lee Child

Kniha splnila přesně to, to jsem od ní očekávala. Nenáročné čtení na dovolenou. Zápletka s ukrytými zásobami je možná trochu divoká, ale k Reacherovi se to tak nějak hodí.

12.03.2020 5 z 5

E-den E-den Mikäel Ollivier

Útlá knížka na zajímavé téma z blízké budoucnosti. Líbil se mi nejen děj knihy, ale také to, jak se autor zamyslel a pohrál si s detaily, jak by to mohlo brzy vypadat - životní prostředí, práva lidí i zábava (nápad s R.I.P. TV je tak šílený, že bych se nedivila, kdyby ho někdy někdo uskutečnil).

06.01.2020 5 z 5