Pán rostlin Pán rostlin komentáře u knih

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Jako nastavené zrcadlo se mi to líbilo, a i psychologický komiks sui generis to obstojí. Docela chápu, proč to vydalo nakladatelství specializující se na psychologickou literaturu...

16.12.2019 5 z 5

O politické činnosti O politické činnosti Plútarchos

Aktuální text: O monarchii, demokracii a oligarchii.

14.12.2019 5 z 5

Dhammapadam ― Cesta k pravdě Dhammapadam ― Cesta k pravdě neznámý - neuveden

Četl jsem po dvaceti letech podruhé, poprvé v patnácti, takže jsem tomu ani nemohl pořádně porozumět. A dostalo mne to. Buddha se znovu stal mým kulturním hrdinou, kterým nikdy nepřestal být. Člověk tak nějak cítí, že buddhismus, poté, co se zklamal v křesťanství a marxismu (milénaristické kulty), je to pravé ořechové, čili správné učení. Terence McKenna sice říká, že buddhismus byl vytvořen aby zabránil sociálnímu chaosu Asie, ale nešť. Křesťanství je taky de facto asijské náboženství, tak co. Ačkoliv buddhismus má podle mne propracovanější etiku, metafyziku a ontologii. Ale to je jenom můj skromný názor. Zajímavá mi přijde kniha Zig zag zen, ve které editoři zkoumají různé fasety buddhismu a psychedelik.

05.09.2019 5 z 5

Rostliny bohů: magická síla psychoaktivních rostlin: s atlasem rostlin Rostliny bohů: magická síla psychoaktivních rostlin: s atlasem rostlin Albert Hofmann

Pravděpodobně nejdůležitější kniha na dané téma.

21.07.2019

Řeč jako počáteční východisko teorie poznání Řeč jako počáteční východisko teorie poznání August Brunner

Existenciální metafyzika.

17.04.2019 5 z 5

Karma: Co je, co není a proč na ní záleží Karma: Co je, co není a proč na ní záleží Traleg Kjabgon

Excelentní úvod do teorie karmy.

17.03.2019 5 z 5

Komiksová filozofie Komiksová filozofie Kevin Cannon

Při čtení knihy jsem si říkal, že odpovědí na většinu filozofických problémů z dějin filozofie je N,N-dimetyltryptamin. Droga jakožto filozofický problém? Proč ne... Asi o tom napíšu článek na svůj blog. Díky, komiksová filozofie!

26.02.2019 5 z 5

Garfield - Král zvěřiny Garfield - Král zvěřiny Jim Davis

GIHKAL.

26.02.2019 5 z 5

Filosofie: co a jak číst pro studium jejích jednotlivých oborů Filosofie: co a jak číst pro studium jejích jednotlivých oborů Pavel Nemeškal

Knihu jsem přečetl během jednoho depresivního podvečeru. Bohužel většina zde uvedené literatury spadá do ranku impossible-to-attain-books.

19.02.2019 5 z 5

Konopí a marihuana Konopí a marihuana Viktor A. Debnár

Knihu jsem přečetl jedním dechem v autobuse cestou ze školy domů. Už si to moc nepamatuji, možná je na čase se k ní vrátit...

08.02.2019 5 z 5

Moudrost Východu Moudrost Východu Priya Hemenway

Překrásná a poučná kniha.

01.02.2019 5 z 5

Osudy alchymistů - Deváté setkání s tajemstvím Osudy alchymistů - Deváté setkání s tajemstvím Pavel Toufar

Kvalitní úvod do alchymie.

01.02.2019 5 z 5

Kováři a alchymisté Kováři a alchymisté Mircea Eliade

Nepřečetl jsem akorát poznámkový aparát.

30.01.2019 5 z 5

Přísloví krále Šalomouna Přísloví krále Šalomouna neznámý - neuveden

Překrásná kniha, jak provedením, tak obsahem.

30.01.2019 5 z 5

Plížením vpřed Plížením vpřed Rupert Fawcett

Jakožto kočkomila potěšilo.

16.01.2019 5 z 5

Malé dějiny filosofie Malé dějiny filosofie Hans Joachim Störig

Kniha se mi až na nekonečný závěr líbila. Viz můj comment na cbdb.cz.

05.01.2019 5 z 5

Středověká alchymie Středověká alchymie Bernhard Dietrich Haage

Viz můj comment na cbdb.cz.

26.12.2018 5 z 5

Ježíš z Nazareta Ježíš z Nazareta Traugott Holtz

Gymnaziální monografie.

25.12.2018 5 z 5

Pornografie aneb Provokující nahota Pornografie aneb Provokující nahota Radim Uzel

Kniha, ve které známý český sexuolog p. Mudr. Radim Uzel dovozuje, že porno je OK.

22.12.2018 5 z 5

Bowie: Ilustrovaný životopis Bowie: Ilustrovaný životopis Fran Ruiz