paloma paloma komentáře u knih

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Pro mě byla kniha velkým zklamáním, hlavně se mi nelíbí styl, jak je napsaná, nemám ráda, když autor neustále oslovuje čtenáře, ruší mě to. Dějově je kniha velmi chudá a rozhodně nepatří mezi knihy, které se čtou jedním dechem. Knihu bych vzhledem k obsahu zredukovala tak na třetinu. Mnohem víc se mi líbily knihy od Kena Folletta - Na věky věků a Pilíře země, Pád titánů a Zima světa také nejsou špatné. A úžasný román o Novém Amsterdamu a počátcích New Yorku od Beverly Swerling - Město snů.

18.01.2015 1 z 5

Toulky českou minulostí 1 Toulky českou minulostí 1 Petr Hora (p)

Velmi pěkně napsaná kniha, moc dobře se čte. Já jí četla jedním dechem, což u naučné literatury se většinou říct nedá.

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Tak skvělá hodnocení a já se tak strašně nudila. Přečetla jsem pouze 80 stran, ale zkusim to někdy znovu, třeba se začtu.

13.01.2016 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

marlowe napsal: .........na žádný příběh jsem nenarazil. No, to je trefně řečeno :-)

30.03.2013 odpad!

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Vubec jsem se nemohla od knihy odtrhnout, takže během týdne jsem přečetla všechny díly. A nejraději bych udělala druhé kolo, ale asi si nechám malou přestávku. Nepamatuji, že by se mi tak moc něco líbilo, snad jedině Pilíře země a Navěky věků.

09.08.2012 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Knížka na kterou se nezapomíná. Pro mě jedna z nejlepčích knih.

24.04.2012 5 z 5

Wolf Hall Wolf Hall Hilary Mantel

Milá Ellesime, tvůj komentář není nepřehledný ani zmatený. Naopak vyjadřuje přesně pocity a dojmy, které mám i já při čtení této knihy. Někdo prostě umí psát a někdo už to tak neumí. Napsat srozumitelnou knihu je podle mě daleko těžší. Někdy mám ale pocit, že to co je nesrozumitelné se mnohdy považuje za umění a všichni dělají, že tomu rozumí. Trochu mi to připomíná císařovy nové šaty. I já mám ráda historické knihy a jsem nadšená, když kniha obsahuje hodně historických faktů, dat nebo dokonce mapy a rodokmeny. Kniha ale musí být napsaná čtivě a srozumitelně. Čteme přece pro radost a ne z povinnosti, tak proč se trápit s knížkou, která nám prostě nesedí. (obzvlášť když víme, jak to dopadne :)
Jestli můžu doporučit, tak moc pěkná je knížka Tajemné víno od Dinah Lampitt

21.02.2014 1 z 5

Dobrá země Dobrá země Pearl S. Buck

Nádherná kniha, kterou jsem četla již před pár lety. Vypráví o životě a zvycích na čínském venkově. O životě plném bídy, dřiny a odříkání. Velký dojem na mě udělala manželka čínského rolníka, která mu byla v mládí prodána. Společně s ním do úmoru dřela na poli. Dokázala si poradit i v těch nejhorších situacích. Dnes by se řeklo, že byla kreativní. Dokázala takřka z ničeho vytvořit zázemí pro svou rodinu. To my bychom v takové situaci chcípli. Nejvíc mě dojala její obětavost a skromnost. Hlavně to, že zůstala stále stejná i po té co její rodina zbohatla. Mohla si dopřát přepych a pohodlí, ale ona i nadále pracovala a žila stále skromně. Nadále se obětavě starala o rodinu a pracovala jako dřív. Vděku se, ale nedočkala. Ve smutku a opuštění dožila svůj život.

29.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Vážení, když už, tak bumhuk.

17.03.2013 odpad!

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nechápu co se na tom může někomu líbit a ráda bych to pochopila, přesto jsem knížku nedokázala dočíst.

25.04.2012 odpad!

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Moje nejoblíbenější kniha od Johna Irvinga, kterou jsem dlouho nemohla pustit z hlavy. Velký dojem na mě udělala postava Owena Meanyho a jak vše co se v jeho životě odehrálo směřovalo k naplnění jeho osudu.

24.04.2012

Toulky českou minulostí 3 Toulky českou minulostí 3 Petr Hora-Hořejš (p)

Bílá hora - velmi zajímavé období, často si kladu otázku "coby kdyby".

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Úžasná knížka, taková třešnička na dortu této skvělé série. A musím přiznat, že jsem si napřed přečetla jak to dopadne, abych mohla v klidu číst.

13.05.2014 5 z 5

Kniha hrůzy Kniha hrůzy * antologie

Jediná povídka, která mě zaujala a připadala mi trochu jako horor je " Hudba Bengta Karlssona". Jinak je to takový slabý odvar. Povídku Alice pod igelitem jsem nepochopila, ráda bych si přečetla názor na tuto povídku od jiných čtenářů. Povídka "Všechno špatně a zubatí duchové" patří k těm lepším.

28.10.2013 2 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Po dlouhé době jsem se pořádně nasmála a ten konec přesně podle mých představ.

07.02.2013 5 z 5

Město snů Město snů Beverly Swerling

Vzrušující sága zachycující životní osudy newyorské rodiny lékařů a chirurgů mezi kterými vládly spory a nenávist po několik generací. Na jedné straně lékaři, kteří zarputile lpí na starých léčebných metodách, jako např. pouštení žilou, čímž mnohdy pacienta dorazili. Na druhé straně pokrokový lazebník-chirurg, který se nebojí nových léčebných metod a navzdory předsudkům a odsouzení se pouští i do prvních chirurgických operací. Nádherná kniha, skvělé čtení. Cetla jsem již před pár lety a dnes jsem zjistila, že kniha má další díly, tak se mám na co těšit.

31.01.2013 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Dávám 10 hvězdiček.

21.09.2012 5 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Napínavé, čtivé, vypráví o chlapci, který byl zajat a vychován Vikingy. Přijímá jejich náboženství i způsob života , který je mu bližší, než křestanství. Ke konci se vrací ke svým kořenům, jednou z příčin je, že je zabit jeho druhý otec Ragnar.
Kniha se mi moc líbila, jen ten konec mi připadal trochu smutný.

28.08.2012 5 z 5

Toulky českou minulostí 2 Toulky českou minulostí 2 Petr Hora-Hořejš (p)

Velmi pěkně napsaná kniha, moc dobře se čte a navíc moje oblíbené období. Já jí četla jedním dechem, což u naučné literatury se většinou říct nedá.

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Velmi čtivá kniha, těm kdo ještě neznají příběhy královského prokurátora Oldřicha z Chlumu doporučuji začít s touto knihou, protože první povídka vypráví o jeho mládí a třetí jak se seznámil se svojí milovanou Ludmilou z Vatemberka. Ve druhé povídce se poprvé objeví sympatická postava panoš Otta ze Zástřízlí, který nenechá žádnou sukni na pokoji.
Oldřich z Chlumu, Otta ze Zástřízlí a velitel Diviš jsou moje nejoblíbenější postavy, líbí se mi jejich přátelství a jak se vzájemně "špičkují", hlavně Otta s Divišem.