Pajina68 Pajina68 komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Taky moc krásná knížka. Četla jsem ji jako holka a pak koupila i pro své děti, stále ji máme doma a doufám, že bude bavit i moje tři vnoučata. Už se těším, až jim ji budu číst.

16.02.2022 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

I další díl ze série byl opravdu pěkný a napínavý. Chvílemi dost děsivý, když si člověk představil některé popisované skutečnosti. Opět překonal díl předešlý. Těším se na poslední díl z této série, snad se bude také tak dobře číst.

27.06.2022 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Mě se tato kniha už jako dítěti moc líbila. Nechápu záporné komentáře. Příběhů tam bylo hned několik a napsaná byla zajímavě. Pro mě nezapomenutelná knížka.

27.09.2016 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Napínavá kniha, která mne opravdu "dostala". Děj byl zajímavý a závěr se mi také líbil. Zatím nejlepší ze série s Erikou F.

27.06.2022 5 z 5

Pipi Dlouhá punčocha Pipi Dlouhá punčocha Astrid Lindgren

Ještě mám doma první vydání, když mě a sestře rodiče kupovali Mateřídoušku. Pipi jsem jako malá holka milovala, dodnes si zpívám písničku ze seriálu, který kdysi běžel v televizi. Naučila jsem jí i mou malou vnučku. Po letech jsem knížku koupila svým dcerám a teď už se jen těším, až vnučka doroste do věku, abych jí z té knihy mohla i číst. Zatím ji zajímají hlavně obrázky.

16.02.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha se mi ze začátku moc líbila, ale konec mne zklamal. Byl takový nejasný (pár informací, které by leccos vysvětlily, se člověk dozvěděl úplně až nakonec) a na závěr bych čekala ještě alespoň pár řádek navíc.

07.02.2022 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Ze začátku mne kniha nijak moc nezaujala, lodě a moře nejsou zrovna moje záliba. Ale ke konci děj dostal spád a nakonec jsem se nemohla od knihy odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla.

21.01.2019 5 z 5

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

Přidávám se k názorům ostatních čtenářů. Tyhle pohádky nemají chybu. Milovala jsem je já jako malá, milovaly je i moje děti a věřím, že je budou milovat i moje vnoučata.

23.05.2017 5 z 5

Cvrček a mravenci Cvrček a mravenci Jiří Zdeněk Novák

Tuhle krásnou a poučnou knížku jsem naposledy viděla ve školce a to už bude 50 let. Když jsem ji spatřila v knihkupectví, najednou jsem si ji vybavila, neváhala jsem a okamžitě ji koupila své vnučce. Krásná, milá knížka s moc hezkými obrázky.

31.01.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavý čtivý příběh. Moc se mi líbil a těším se na další knihy v této sérii, které mám již doma připravené ke čtení.

04.06.2018

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tahle kniha mne úplně odrovnala. Nikdy jsem nečetla něco, co by mne tak citově zasáhlo. Konec jsem probrečela, nemohla jsem ji přes slzy skoro dočíst. A nemohla jsem se dlouho z toho příběhu vzpamatovat. Člověk leccos přehodnotí, když se nad tím příběhem zamyslí.

29.09.2016 5 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Na tuhle knihu také nemůžu zapomenout. Zapsala se mi přímo do srdce. Ačkoliv nejsem žádný milovník koní, tenhle příběh si mě získal. Stejně jako další knihy od paní Horelové.

27.09.2016 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Ze začátku mne kniha moc nebavila, ale ke konci to konečně dostalo spád. Asi byla chyba, nejprve přečíst knihy jako je "Sněhulák" a "Levhart" a pak teprve tuto knihu. Protože ty další díly jsou mnohem lepší.

11.04.2023 3 z 5

Černá vdova Černá vdova Markéta Harasimová

Tak tahle kniha mne vážně dostala. Hrozné, co některé ženy musí prožívat. Četla jsem to jedním dechem a bylo mi z toho smutno na duši. Opravdu drsný příběh.

07.03.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha mne jednoznačně pohltila. Od začátku byla moc zajímavá a četla se opravdu jedním dechem.

29.01.2019 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Kniha se mi velice líbila, mám ráda, když se dějová linka posune o roky a čtenáře to nutí přemýšlet, jak spolu různá období souvisí. Jojo Moyes ani tentokrát nezklamala. Už se těším na další její knihy.

20.08.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Zřejmě jsem od knihy očekávala moc a celkový dojem bylo zklamání. Ne a ne knihu dočíst, stále jsem čekala na "něco" a ono to nepřicházelo. Kdybych nevěděla, že to je pokračování knihy "Než jsem tě poznala", asi bych tuhle knihu také brala jinak. Protože s předchozím příběhem (který na mě zapůsobil emočně hrozně silně) se tenhle nedal vůbec srovnat.

02.06.2017 2 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Nádherná knížka. Mám ji také ještě doma a četla jsem ji i svým dětem, když byly v TV večerníčky o Mikešovi, dívala jsem se s dětmi. Tuhle postavičku miluji a vůbec všechny ladovské knížky a říkanky. Já i moje dcerky jsme na nich vyrostly.

20.07.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Moje dcera si tuhle knihu koupila na doporučení kamarádek. Nedala ani 100 stránek a odložila ji. Tak jsem ji zkusila taky. A dopadla jsem jako dcera. Je to neskutečná blbost. Nechápu, jak mohla být tak opěvovaná. Pro mě absolutní ztráta času i za těch pár přečtených stránek.

14.07.2016 odpad!

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Knížka mne moc bavila a konec fakt měl spád. Těším se na další příběhy.

17.06.2021 5 z 5