Pajalada Pajalada komentáře u knih

Baba Jaga Baba Jaga An Leysen

Překrásné ilustrace zjemňují drsnou pohádku. Krásně zpracováno.

24.01.2017 4 z 5

Panenka Bára Panenka Bára Lenka Rožnovská

Naší 3 leté dcerce se knížka moc líbí. Dokonce s ní i ze začátku usínala. Krásný příběh panenky Báry a holčičky Terezky, které spolu s princeznou Liduškou a princem Janíkem postaví hrad z knih, pijí kakao, zachraňují princeznu před drakem-vysavačem a vystrojí pískovou a nakonec i opravdickou svatební hostinu. Jednoduchý příběh, který zaujme snad všechny holčičky. Ráda doporučuji.

07.10.2016 5 z 5

Padesát odstínů růžové Padesát odstínů růžové Šárka Zmátlíková

Knihu jsem nedočetla, nezaujala mě. Popsala bych to jedním slovem - jednoduchá.

26.01.2016 odpad!

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knížka se mi zpočátku nelíbila, dokonce jsem přemýšlela, že ji ani nedočtu, ale jakmile jsem četla dále, tak jsem byla úplně pohlcena. Knihu určitě doporučuji všem.Hlavně konec byl naprosto dokonalý..

02.01.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Dobře propracovaná kniha ze života. Určité doporučují, krásné a zároveň velmi smutné čtení.

25.11.2015 5 z 5

Ach, ty matky Ach, ty matky * antologie

Povídky jsou čtivé a ze života. Při čtení jsem si spoustu věci uvědomila, ale hlavně, že mámu máme jen jednu, at je jakákoliv...

21.11.2015 4 z 5

Spížáci Spížáci Alena Čálková

Pekna kniha pro predskolni deti. Dcerku zaujala. I jsme se u ni spolecne nasmaly. Vadi mi obcasne zbytecne slozite souveti. Jinak knihu hodnotim kladne.

23.02.2019 4 z 5

Jezevec Chrujda točí film Jezevec Chrujda točí film Petr Stančík

Knížky o jezevci Chrujdovi jsou moc fajn nejen pro děti, ale i pro dospělé. Ráda doporučuji.

15.03.2018 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Liane opět nezklamala. Čtivá oddechovka, která nezklame.

15.03.2018 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Styl psaní autora není zrovna můj šálek kávy, ale protože zvědavost, co se s mladým Oliverem skutečně stalo byla větší, tak jsem knihu dočetla až do samotného konce. Po dočtení knihy jsem cítila smutek, bezmoc a vztek. Láska a bohatství jsou dvě velmi odlišné hodnoty. O to je to smutnější, když zvítězí peníze nad láskou a "propo" nad smyslem celého života. Pointa knihy je velmi silná (za tu dávám 5 hvězd), ale styl psaní autora mne neoslovil.

15.03.2018 3 z 5

Ptáček a lev Ptáček a lev Marianne Dubuc

Krásná kniha, nejen pro děti, beze slov.....

03.10.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Ve jménech jsem se chvílemi ztrácela. Musela jsem se vracet, abych si připomněla vztahy a propojení mezi jednotlivými ženami. Možná to taky bylo proto, že jsem knihu četla na několikrát. Téma je rozhodně zajímavé, dobře zpracované. Jen ten konec mne malinko zklamal....

18.10.2016 3 z 5

Ti otravní králíci Ti otravní králíci Ciara Flood

Jedna z našich nejoblíbenějších knih - málo textu, hodně obrázků a překrásný příběh. Dcerka (necelé 3 roky) ji má velmi ráda. Snaží se ji i sama podle obrázků vyprávět. Začátek už zná nazpaměť. Dokonce má tato kniha úspěch i 8-letého školáka.

10.08.2016 5 z 5

Všichni letí na koštěti Všichni letí na koštěti Julia Donaldson

Moc pěkně zpracovaná kniha pro děti a to jak textem tak obrázky. Dcerka, necelé 3 roky, má tuto její knihu moc ráda a já také.

10.08.2016 4 z 5

Gruffalo Gruffalo Julia Donaldson

Úžasná kniha pro děti, jen ten český překlad je opravdu do nebe volající ostuda....

10.08.2016 4 z 5

Královský rubín Královský rubín Agatha Christie

Super detektivní případy od mé oblíbené autorky. Krátké a přitom napínavé.

25.04.2016 5 z 5

Jak být dospělá Jak být dospělá Emma McLaughlin

oddechová četba, děj mi připadl až moc vyumělkovaný, nechytl mě za srdce. Ale jako oddechovka ujde.

20.04.2016 3 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Sofie Sarenbrant

Super krimi, hlavně konec byl tak napínavý a neočekávaný, že jsem byla úplně v šoku. Určitě ráda doporučuji.

26.01.2016 5 z 5

Druhý dech Druhý dech Sofie Sarenbrant

Kniha mě úplně pohltila, styl autorky mi vyhovuje. Rada tuto detektivku doporučují.

25.12.2015 5 z 5

S Madame Chic doma S Madame Chic doma Jennifer L. Scott

Knihu jsem celou nepřečetla. Oproti prvnímu dílu je tato kniha jakoby uměle nastavovaná. Nesedla mi.

17.12.2015 2 z 5