Pain Pain komentáře u knih

Magie zabíjí Magie zabíjí Ilona Andrews

(SPOILER) Další díl přečtený. U tohoto dílu mi přišel opět useknutý (zrychlený konec). Obzvláště pak rituál - šup šup a bylo vymalováno. Závěrečná bitva byla taky jak z rychlíku. Co mě zaráží, že Kate nejdříve hlídá každou svoji kapku krve a pak před čarodějkami a čaroději v klidu provede rituál s krví. Ještě se o něm radí s upíří top navigátorkou.
Bylo o cosi méně humoru. Trochu mi chybělo dohadování Currana s Kate. Saiman tentokrát zklamal. Rodinné dohadování volhů a čarodějek se mi líbilo a pobavilo.
Jsem zvědavá na Huga a nové postavy.

26.04.2022 5 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

(SPOILER) Raději spoiler. Zatím nejlepší díl. Dozvíme se, kdo Kate vlastně je. Tentokrát měla hrdinka namále. Interakce mezi Kate a pánem šelem je vtipná. Milovníci romantiky si přijdou na své.
Dereka mi bylo líto. Zdá se mi to nebo mezi Julii a Derekem by mohl být něco víc? Hrozně se mi líbí samolibý deviant Saiman. Vege tygřice byla fajn. :)
Co se týká Kate a její krve, tak celou dobu píše, že musí po sobě uklízet a krev nikde nenechávat. Pak udělá clonu z vlastní krve a s mečem naložila tak jak naložila a krve tekly potoky všude možně.

18.04.2022 5 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

(SPOILER) Moc pěkné pokračování.
Líbil se mi Bran - škoda, že dopadl, tak jak dopadl. :( Tato postava se mi líbila.
Jsem zvědavá na Andreu. Jak se vyvine.
Popichování mezi Curranem a Kate bavilo. :))) Ale jsem ráda, že romatická linka není to hlavní a stále se drží v pozadí.
Na odhalení, kdo je vlastně Kate jsem moc zvědavá. Je vidět, že tento svět autorka vyvíjí.
Co mi vadilo, že příběh se táhl a táhl a pak najednou šup, byl konec. Přišlo mi to takové useklé. Jako by chyběly stránky. Stejné to bylo i u prvního dílu. Což je docela škoda. :(
Ale kniha i tak bavila.

13.04.2022 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Příběh se mi líbil. Velmi mi připomínal Mercy.
Svět, ve kterém se příběh odehrává funguje docela zvláštně, ale zajímavě a ne zcela jsem jej nepochopila. Možná to v dalších knížkách bude více objasněno.
Docela souhlasím s komentářem uživatelky luculi.
Každopádně se těším na další příběh. Za mě odpočinkové lehké čtení, které pobavilo. Jen mi tam chybí pomyslná třešnička na dortu.

13.04.2022 4 z 5

Záhada zelené jeskyně Záhada zelené jeskyně Ana Galán

Čteno se synem v rámci jeho tréninku čtení. :) Dítku se příběh líbil. :)

27.10.2021 5 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Kalayna Price

Jednohubka, která se dobře čte. Jsem zkrátka naladěna na tuto vlnu. Oddechovka.
Tak jak se mi zdálo, že u Mercedes je opakování jak co funguje už trochu otravné, tady bych to přeci jen trochu uvítala. :)
Co se týká milostného života, tak zde mi to přišlo takové neslané nemastné. Ale po slaďárně netoužím.
Souhlas s názorem muže v šedém obleku s hůlkou...

07.05.2021 5 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Potřebovala jsem si odpočinout od Mercedes. Nicméně níže uvedená podobnost s Mercedes je víc než trošku. ;-) Kniha se dobře četla, byť začátek byl pomalejší. Chtělo by to přeci jen podrobněji vysvětlit, jak tento svět funguje. Rozhodně jdu do dalšího dílu. Holt jedu tuto vlnu. PS: Pro Smrťáky mám slabost. :D Jen doufám, že dostane více prostoru.

05.05.2021 5 z 5

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Přečteno v rámci povinné četby na SŠ.

30.04.2021

Popel půlnoci Popel půlnoci Lara Adrian (p)

(SPOILER) Na Adreasův příběh jsem se těšila, ale žádná hitparáda to nebyla. Škoda.
Je škoda, že nejsou přeloženy další díly. Jako oddechovka to docela ujde.

SPOILER!!!
Zajímalo by mě, co bude s prastarým, který utekl.
Když jsem se dívala na oficiální stránky autorky, tak je ještě pět dílů této série. Poté je Půlnoční rasa - další generace, která se má odehrávat 20 let poté (má být o Miře).

28.04.2021 4 z 5

Závoj půlnoci Závoj půlnoci Lara Adrian (p)

Tento díl byl slabší. Chování Renaty mě vytáčelo. Mira jistě může sehrát svoji roli. Jsem zvědavá na Lovce. Je mi líto Helen a Andrease.

26.04.2021 2 z 5

Nástup půlnoci Nástup půlnoci Lara Adrian (p)

Taková romantická upíří klasika.

26.04.2021 4 z 5

Polibek šarlatu Polibek šarlatu Lara Adrian (p)

Tento díl byl mnohem zajímavější než úvodní část této méně povedené sérii BČD 2.0.

19.04.2021 4 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Tento díl se mi moc líbil. Politika nuda je... aneb vše se děje z jiného důvodu, než se zdá... Asil mě zaujal.
Co se mi nelíbilo byl jakýsi časový skok, že Fae jsou najednou pryč...
Souhlasím s ostatními komentáři, že Adam jako jedna z hlavních postav se moc nepovedl. Za mě je zajímavější Asil, Warren, Stefan...

31.03.2021 5 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Tento díl se mi zdál trochu překombinovaný. Trochu jsem se v tom ztrácela. A to jsem fanda fantazy. Takže hvězdičku uberu. Mercy s Adamem nemohou mít normální líbánky.

31.03.2021 4 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Včera večer dočteno. Příběh se mi líbil. Sam má problémy, ale vypadá to, že je to na dobré cestě a třeba i on bude mít svůj díl "toho pravého štěstí".

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Tento díl byl naprosto skvělý. Stefana mi bylo líto. Nezasloužil si takové jednání.

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Tento díl byl výborný, čtivý, děl rychle odsýpal. Mercy se za mě dobře rozhodla. T. dostal, co si zasloužil. Bylo mi Mercy líto. I když si někdy říkám, že do všeho strká ten svůj kojotí čenich. Kdyby nestrkala, tak nemáme co číst. :)

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Druhý díl byl mnohem lepší než jednička. Měla jsem jej přečtený hned.
Neustálé opakování jak to chodí s vlkodlaky, upíry a fae má asi sloužit k tomu, abychom si pamatovali, jak tento svět funguje.

25.03.2021 4 z 5