PabloFuentes PabloFuentes komentáře u knih

Život před životem - návraty do minulých životů Život před životem - návraty do minulých životů Raymond A. Moody

Zajímavé počteníčko. Asi mi taky jako ostatním trochu vadí, jak se autor odmítá byť jen lehce naklonit na kteroukoliv stranu, ať už k přívržencům reinkarnační teorie nebo k teorii, že se jedná pouze o příběhy naším mozkem vytvořené, abychom snázeji pochopili naše současné niterní problémy. Osobně jsem regresní terapii zažil a sám nevím, jak se k tomu postavit. Určitě bych si ji chtěl zkusit ještě někdy zažít. Zkoušel tady někdo návod uvedený na konci knihy - autohypnózu?

21.12.2020 3 z 5

Jak běhat Jak běhat Paula Radcliff

Ze začátku jsem se toho docela bál. Celá kniha věnovaná jenom běhu. O čem se tam dá proboha psát? Nicméně musím uznat, že až na ten počátek, kde jsem byl trochu naštvaný, jak často byla zmiňovaná jistá značka, to bylo napsáno velmi dobře a čtivou formou. Bylo zajímavé číst si jednotlivé návody a tipy a srovnávat to s vlastními zkušenostmi a vzpomínkami, jak jsem se k běhu dostal sám. Mnohým může určitě pomoct a namotivovat je k lepším výkonům.

30.04.2020 4 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Ach jo. Tak krásně to celou dobu budovalo temnou atmosféru, kdy člověk přemýšlel, zda se může, či nemusí jednat o paranormálno, aby se to v posledních 50 stránkách změnilo v tupou vyvražďovačku. Navíc to finále bylo absolutně neuspokojivé. Je to obrovská škoda, protože tři čtvrtiny knihy mě opravdu bavily. Škoda. Třeba se s antropoložkou Josefine a vyšetřovatelem Xanderem ještě někdy setkám.

20.04.2020 3 z 5

Tomb Raider: Archivy S.1 Tomb Raider: Archivy S.1 Dan Jurgens

Jedná se o skvělý soubor prvních 15ti komixů od Top Cow z roku 1999. Laru z her a i samotné hry zbožňuji, nicméně universum komiksů mě celé ty roky tak nějak míjelo. Až díky české verzi Archivů, které byly původně vydány k 20ti letému výročí hry Tomb Raider jsem se k těmto dílům dostal a musím říct, že mi otevřely úplně nové obzory. Po tolika letech! netvrdím, že všechny kapitoly jsou absolutním skvostem a nutno podotknout, že jsou v nich často obrovské dějové díry, ale i tak se jedná o velmi zábavné čtení a každý fanoušek Lary Croft by měl mít tuto knihu ve své sbírce.

31.03.2019 5 z 5

Infernum: Každé zlo má svou příčinu Infernum: Každé zlo má svou příčinu Mark Maria Kraft

Jak tuhle knihu hodnotit? Měla své dobré i slabé stránky. Je pravda, že hlavní hrdinka Eva se často chovala jako husa. Na druhou stranu se mi líbil její vztah s Pavlem, kdy na něm byla podivně závislá a přesto tak nějak zhnusená. I její celková promiskuita mi k ní docela seděla. Co se týče samotné vraždy, přijde mi, že autor až moc dlouho odkládal, co se vlastně přesně stalo. Vždycky to bylo jakési strašné cosi odložené až do pitevní zprávy Olgy. Jakoby vlastně ani sám autor nevěděl a neustále přemýšlel nad tím, jak by to mohlo být pro čtenáře co nejvíce šokující. Spousta věcí v příběhu byla překombinovaná, ale ve výsledku mě to vlastně bavilo a hlavně to bylo napsáno velmi čtivě.

15.03.2019 3 z 5

Račte (si) vybrat Račte (si) vybrat Alena Hyhlíková

Velice příjemná knížečka, plná krátkých příběhů a básniček s mnohdy překvapivým rozuzlením. Pěkné jsou i kresby, které celé dílo doplňuji. Určitě doporučuji.

06.03.2019 4 z 5

Konspirace Umbrella Konspirace Umbrella Stephani Danelle Perry

Čteno v originále a to nadšení všech tady vlastně nechápu. Jako fanoušek herní série jsem si ji samozřejmě pořídil, ale nelíbí se mi, že jsem tady skoro četl návod na hru, namísto příběhu, který ní měl být inspirován a převeden trochu do reálného světa.

09.02.2019 2 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Jak popsat knihu Poslední a jak ji ohodnotit? Měl jsem hodně velký problém s pasážemi popisů jednotlivých úkolů ze soutěže. Miluji sledování pořadů typu Survivor, ale číst to? To asi ne. Naopak pasáže, kde byla hrdinka sama a prožívala svůj vnitřní boj byly daleko lepší. Také oceňuji fórové diskuze. Nápad jako takový byl zajímavý, ale to zpracování mi prostě moc nesedlo. Posledních 50 stran super, ale na to, že jsem se většinově do knihy nutil to nestačilo.

12.10.2018 2 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Bavilo mě to, ale jako bych četl béčkový hororový film. Ano film! Takové tři poctivé hvězdičky za dokonalou béčkovost :)

26.09.2018 3 z 5

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

Hravé a originální. Některé povídky jsou lepší, jiné horší, ale to už tak někdy bývá. Jako celek to funguje báječně.

13.08.2018 4 z 5

Lara Croft: Tomb Raider Lara Croft: Tomb Raider Dave Stern

Malinko lepší než film, ale úplně uchvácený jsem z ní nebyl. Alespoň se dozvíme osudy některých postav, které už ve filmovém zpracování řešeny nejsou.

13.08.2018 3 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Ještě lepší než první díl. Občas tam nastávají momenty, kdy si řeknete, že už se konečně Jeanette všechno doví, jste z toho nadšení a ono zase nic. Sofie je jednoznačně má oblíbená knižní postava všeobecně. Přiznávám. Líbí se mi, když se autor hrabe v hlavách narušených lidí.

12.08.2018 5 z 5

Manekýni Manekýni Pavel Hénik

Bylo to napsané čtivě, docela vtipně. Je to o přeměně člověka, který musí přehodnotit své názory a idee na základě vstupu do módního odvětví. Co bych autorovi vytkl je neustále opakování stejných přirovnání. Ty by se určitě za ulomený umělý nehet nevešly. Taky mi vadily dvě dějové berličky, které mi přišly strašně nelogické. Obě jsou spjaty s auty a přišlo mi, jako by se do nich hrdina vyloženě teleportoval. V každém případě to doporučit mohu. Závěr mě pobavil a naštval zároveň.

12.08.2018 4 z 5