Oroslav Oroslav komentáře u knih

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Mám rád Lovecraftove dielo a rovnako ako aj u inych pribehov aj na tomto som si zgustol...Mimochodom grafika v knihe je fantasticka, rozhodne sa oplatilo nove vydanie :-)

06.05.2014 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Chcem to skratit...Cim hlbsie sa dostavate do knihy, tym je sialenejsia, no napriek tomu to Stephenovi zerem a dobre som si pribeh uziival. Asi nikdy nezabudnem na smrtiacu lietajucu chladnicku:)

02.04.2014 5 z 5

Bolo to mile citanie, aj ked trosku tazsie uveritelne, pokial myskim na vsetky prominentne osoby, ktore Alanstretol. Paci sa mi jeho prosty ale pritom velky nadhlad a pohlad na svet a cely zivot, ktory preziva. Dej sa prelina...pritomnost so spomienkami, co mam na kniznych dielach rad. Citanie je mile ale celkovo trosku naivne. Napriek tomu sa cita dobre a s radostoy som cakal kam Alana este osud zaveje a koho tam opat stretne.

15.12.2013 4 z 5

Mapa mojich snov Mapa mojich snov Reif Larsen

Tato knizka je super, hltal som ju ako o zavod.

08.10.2013 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Postavy Edgara aj Wiremana ma od zaciatku zaujali. Stephen verne ozivil emocie chlapov, ktory oba prezivaju prave dost krusne obdobie - fyzicke aj dusevne. Namet je ako pisem, super. Mal som napinave chvilky s touto knihou, ale nasli sa aj (pre mna) aj trosku malaatne epizody. Rozhodne vsak, dej sa ku koncu zvazuje a nastupuje povestna Kingova gradacia deja kedy knizku proste nejde odlozit. Sledujeme cestu Edgara a jeho coraz viac tajomnejsie a coraz viac nadprirodzenejsie temne casy na Dume Key. Urcite precitajte, pre Kingovych fanusikov, lahodka.

08.10.2013 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Mam kamarata, vyzera presne ako pan Gaunt... Brr. Kniha je skvela, zapletka genialna, panovi Gauntovi to skvele vychadza, nastastie serif Pangborn nie je ziadna padavka ako ostatni polisi v meste. S.King opat exceluje so skvelym ozivenim oostav a ja mu verim vsetko co postavy konaju a preco. Davam plny pocet hviezdiciek.

16.08.2013 5 z 5

Slavnost Johna Saturnalla Slavnost Johna Saturnalla Lawrence Norfolk

Slavnost patří kuchaři...
paraaada, velmi putavy a zaujimavy pribeh, ktory je o viacej nez len o kurinarskom umeni anglickeho muza...

04.06.2013 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Subor styroch poviedok, ktore ma chytili a nepustili az do konca.Osobne ma najviac zasiahla tragicnost prveho pribehu a nasledne aj skvele podana psychologia postavy spisovatelky a jej pomsty. Doporucujem vsetkym!

08.05.2013 5 z 5

Priechod Priechod Justin Cronin

Justin Cronin bol doteraz pre mna neznamy autor a som rad, ze sa to zmenilo. Priechod a jeho pribeh opisujuci siroky casovy ramec postav, ktore od pociatku vzniku virusu az po jeho koniec, bol pre mna prvym velkym sci-fi romanom. Pribeh vtiahne do deja a pokial sa odohrava v pritomnosti, velmi ma zaujal, avsak nasledne pride skok do buductnosti a zrazu sa vsetko meni: Postavy, miesta, dejove linie su oddelene,co ma trosku mrzelo, odrazu sa rozlucit s postavami, ktore som zacal mat rad...Dej je plny postav a napatia. Velmi dobre je vykresleny akcny dej a velmi zivo je opisany aj boj o prezitie a realita tamojsieho sveta. Doporucujem pre ludi, co maju radi sci-fi a apokalypticke scenare, ci napinave citanie.

08.05.2013 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Hruba kniha, ktora zachytava len par dni mestecka Chester´s Mill ako inde ako kdesi v Maine. :-) Kniha ma spad a pokial prekusnes mnozstvo postav, tak zarucene sa dostanes do tradicne super zvladnutej psychologie zapornych aj kladnych postav a budes hltat to, co ludom v Chester´s Mille priniesla kupola. Doporucujem!

22.12.2012 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Knihu som prave zacal citat a ihned ma chytila. Je to obsiahle dielo ale ak bude mat dej tak rychly spad ako spociatku, tak sa mam na co tesit. Obzvlast ma tesi, ze budem moct porovnat jeho novsiu tvorbu so starymi dielami.(Zatial som siahol len po jeho knihach z jeho ranneho obdobia ako Prekliatie Salemu, Cintorin zvieratiek alebo Cujo).

03.10.2012 5 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Pre mna ma kniha zaujimave caro, ktore sprevadza dej od zaciatku. Tyka sa to hlavne postupneho rozuzlovania tajomstva spojitosti medzi Thadom a Georgeom Starkom. Obcas trosku zamrzia obkecavacky medzi vysetrovatelom Alanom a rodinou Beumontovcov. Vycinanie Starka je brutalne, kniha nabera na spaade a ked ju rozcitate, stranky pretacate jednu za druhou.Koniec je trosku predvidatelny, co trosku zamrzi. Inak nemam co vytknut, velmio dobre citanie.

19.09.2012 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Dobra klasika na kazdy vecer ci noc pod lampou...:-)

31.08.2012 4 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Uuuuha, fuufuuuuu....odvraciam zrak od textu, neskusam si to moc predstavovat, co obcas ciitam...neskusam porovnavat hlavnu postavu s "ostatnymi" zenami...je to masaker aj na mna...

31.08.2012 3 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Krasna baladicka basen, z ktorej vie veru zamrazit, ked ju citate v ten spravny cas...zvlast ked ju citate nahlas!
Velmi sa mi pacila a urcite nezabudam.

31.08.2012 5 z 5

Dobrodružství A. G. Pyma a jiné povídky Dobrodružství A. G. Pyma a jiné povídky Edgar Allan Poe

Toto dielo utrapnych dobrodruzsiev hlavnej postavy, ktora prekonala tajnu plavbu v zabarikadovanom podpalubi, stret s piratmi, hlad, smad, nemilosrdnost oceanu ale aj ludi. Velmi zaujimave vykreslenie pribehu. Kniha sa cita so zaujmom.
Doporucujem dielo.

31.08.2012 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Bola to moja prva kniha od Kinga na doporucenie mojej kamaratky. Uz som od autora odvtedy co to precital, ale stale ostava mojou najoblubenejsou knihou. Mozno preto, ze upirska tematika pod pisacim strojom Kinga a dopady ciernej magie na cely Jerusalem´s Lot a na kopu postav z knihy, som proste hltal na jeden nadych... Zlo vyhrava a vy chcete zistit co bude s mesteckom a jeho obyvatelmi. Vrelo doporucujem.

31.08.2012 5 z 5

Nauč ma umierať Nauč ma umierať Pavel Hirax Baričák (p)

Toto je cisty Baričáák ako ho pozname.
Pribeh zaujimavy, aj ked trosku prespikovany zivotnymi mudrostami, ktore som uz cital v inych jeho romanoch...
Preto o hviezdicku dolu. Dobre citanie, ktore nepustiii do konca.

30.08.2012 4 z 5

Raz aj v pekle vyjde slnko Raz aj v pekle vyjde slnko Pavel Hirax Baričák (p)

Zaujimavy debut, ktory sa mne, v danom case,"este stale predstavitelovi mladej generacie", bytostne dotykal.
Pribeh zaujimavy, docela dobre citanie, napr. ked mate v BB pol dna cas a sedite sam na pivku a kave cakajuc na vecerne stretko.
Bola to sranda, haluz, dobry pocit.

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Paradna citacia mania! Tuto zbierku poviedok urcite neprehliadnite! Kazda je ina, fantazia proste Kingovi pracuje na vibornu a mna to tesii.Tazko povedat, ktora sa mi pacia najsamviac....