Orange8knihomol Orange8knihomol komentáře u knih

Přes Moře písku Přes Moře písku Meredith Ann Pierce

Fantastické pokračování prvního dílu! Moc hezký příběh.

Temný anděl Temný anděl Meredith Ann Pierce

Knížka se mi velmi líbila, jelikož měla originální děj.

Deník: Leden - Duben 1943 Deník: Leden - Duben 1943 Ruth Laskier

K předchozímu komentáři bych chtěla dodat to, že vím, že deník psala samotná Ruth. Při čtení mi bylo až do breku i kvůli tragickému osudu dívky a její rodiny. Po dočtení deníku jsem v noci neustále nad Ruth a tou dobou přemýšlela, cítila se divně, měla divné pocity, nemohla jsem spát a hlavně uvěřit, že je to skutečné a ne vymyšlené.

Deník: Leden - Duben 1943 Deník: Leden - Duben 1943 Ruth Laskier

Knížku jsem si půjčila od mamky a zhltla ji za jedno odpoledne. Pro mě (jako pro dítě) to bylo až moc v určitých situacích drastické (třeba když voják několikaměsíčnímu nemluvněti roztříštil hlavičku o sloup před zraky jeho matky), ale vím, že to tak skutečně v té době bylo a proto jsem to překousala a četla dál. Nakonec musím hodnotit hodně pozitivně. Knížka stála za přečtení.

Výprava do Záhrobí Výprava do Záhrobí Christopher Lincoln

Dle mého názoru to je super pokračování. Bylo to neobvyklé a zajímavé.

Příběh z tajné komory Příběh z tajné komory Christopher Lincoln

Nejprve se mi kniha moc nezamlouvala a nemohla jsem určité věci pochopit, ale po pár dalších stránkách jsem se už tak nějak zorientovala a četla neustále dál a dál a dál, dokud jsem ji nedočetla.

14.02.2018 4 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Po přečtení této knihy, která mi trvala jen 1 den, uvažuji nad tím, že si koupím i knihu ,,Chlapče, běž, běž" od stejného autora. Dozvěděla jsem se mnoho informací, které se týkají 2. sv. války. Kniha je psána odlehčelým stylem pro děti, ale to se mi právě na knize nehorázně líbilo. Nebylo to násilné ani krvavé.

14.02.2018 5 z 5

Tyrano, dobrodružství českého upíra Tyrano, dobrodružství českého upíra Milena Durková

Knihu jsem četla v normálním formátu a ne jako e-knihu. Jsem poblázněná do upírů a tato knížka byla jedním slovem SUPER! Sice je pro děti, ale když je to o upírovi, tak jsem si to nemohla nechat ujít...

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Nejprve jsem se nemohla do knihy začíst, ale ve druhé polovině jsem se nechávala dějem přímo unášet. Jak říkám, ze začátku jsem spoustu věcí nedokázala pochopit a do čzení jsem se kapinku nutila, ale ke konci se vše rozmotalo a zapadlo do sebe. Už jsem si dokoupila druhý díl a jsem zvědavá, jak se mi bude líbit. Snad vyjde celá trilogie.

Hororové povídky Hororové povídky Jan Opatřil

Knihu jsem dostala společně s ,,Děsuplnými povídkami" k 12. narozeninám i s podpisem autora. Tyto povídky byly o něco lepší než ,,Děsuplné", ale stále si myslím, že je to četba pro dospělé a rozhodně ne pro děti. Opět nepopsatelné zklamání, sice o trošku menší než u ,,Děsuplných povídek", ale prostě to nesplnilo mé očekávání, že to bude fantasy literatura. Opět zbraně, vraždy, bary, sexualita a další odporné věci. Rozhodně nic pro děti!

14.02.2018 3 z 5

Děsuplné povídky Děsuplné povídky Jan Opatřil

Knihu jsem dostala k 12. narozeninám i s podpisem autora. Čekala jsem, že v ní budou vystupovat nadpřirozené bytosti a bude to určené dětem. Jenže to jsem se velice spletla! Dokonce si dovolím tvrdit, že je tento titul určený spíše dospělým, protože se v ději vyskytovaly zbraně, nechuťárny a trochu sexuality. Za mě rozhodně a jednohlasně NE! Pro mne velké zklamání a po čtení jsem až znechucena a stydím se, že jsem to vůbec četla!

14.02.2018 2 z 5

Sára. Kniha třetí Sára. Kniha třetí Esther Hicks

Lépe napsané to být už doopravdy nemohlo! Celá tato série mě naučila určité věci a po přečtení každého dílu, jsem se cítila velmi uvolněně a sebejistě. Nevím, čím to bylo. Asi sytylem, kterým je celá série napsána. Určitě si ji celou přečtěte!

Sára. Kniha druhá Sára. Kniha druhá Esther Hicks

Krásné pokračování! Opět velice úchvatný a povzbudivý příběh s takovým optimistickým a pozitivním nádechem. Velké doporučení!

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Už je to déle, co jsem knihu přečetla, ale musím říct, že mě pozitivně naladila a vždy mi dokázala zlepšit náladu. Příběh mi přišel jakoby jemný a nenásilný. Určitě doporučuji!

Skandálzubní Skandálzubní Sienna Mercer

Podle mě to bylo super pokračování této série o dvojčatech. Kniha mě opět nezklamala a cosi mě nutká si přečíst další díl a dočíst tuto sérii, jejíž díly stále vycházejí, až do konce. Pozn. Určitě od takovéhleho čtení nečekejte žádné zázraky či umělecký styl psaní, protože se jedná spíše o brakovou a oddychovou a možná trošku naivní četbu pro děti i mládež. Ale za mě úžasné!

Výměna Výměna Sienna Mercer

Tento první díl jsem přečetla za den a musím říct, že plně splnil mé očekávání. Moc se mi líbil i kvůli tomu, že upíři patří do mých nejoblíbenějších fantasy bytostí. Byla to oddychovka, ale hned si jdu přečíst druhý díl a potom určitě další a další a daší... Prostě zbylé díly. SUPER!

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Jako já a romantické knížky-to nejde k sobě. Ale když jsem se dozvěděla, že se to odehrává kolem Vánoc, zvolila jsem si tuto knihu. Mě se totálně nelíbila druhá romance od Johna Greena. Ostatní-dobrý. Nejvíce mě nadchl závěr u poslední povídky, kdy se všichni hrdinové z povídek sešli v kavárně a také to, jak každá postava vystupovala skoro ve všech romancích. Prostě to bylo mezi sebou propojené.

Příšerná učitelka Příšerná učitelka Charles Gilman

Poslední díl-super!