Orange8knihomol Orange8knihomol komentáře u knih

Nemáme lva Nemáme lva Fred Rodrian

Knihu jsem přečetla asi ve 2. nebo 3. třídě a bylo to takové jednoduché a krátké čtení pro menší.

13.02.2018 3 z 5

Jen Počkej! Díl 6, Zahradní strašidlo Jen Počkej! Díl 6, Zahradní strašidlo Felix Solomonovič Kamov (p)

Bylo to vtipné čtení. Knihu jsem četla asi ve 2. třídě a pamatuji si, že se mi líbila.

13.02.2018 4 z 5

Příběhy malých Zrzků Příběhy malých Zrzků Małgorzata Strękowska-Zaremba

Knížku jsem četla asi ve 2. třídě a měla ji přečtenou asi za 30-45 minut. Měla velká písmena a ilustrace, takže se mi v té době dobře četla. Je pro předškoláky a malé školáky (do 3. třídy).

13.02.2018 3 z 5

Veselé básničky Veselé básničky Zuzana Kopecká

Tyto básničky jsem četla také před nedávnem a zhltla je za 5-10 minut. Už pěkně dlouhou dobu jsem je měla ve své knihovně a proto jsem se je rozhodla přečíst. Doporučuji dětem cca od 3 nebo 4 let.

Hádanky od srdíčka Hádanky od srdíčka Zuzana Kopecká

Tyto hádanky jsem četla před nedávnem a zhltla je během 5-10 minutek. Ano, vím, je to pro malé děti (předškoláky), ale když se mi doma kniha válela na poličce asi 8 let, rozhodla jsem se, že si ji přečtu.

13.02.2018 5 z 5

Matýsek a Majdalenka – báječné čtení pro nejmenší Matýsek a Majdalenka – báječné čtení pro nejmenší Marie Kšajtová

,,Matýska a Majdalenku" jsem dostala od někoho z rodiny a četla to asi ve 2. třídě. Pamatuji si, že v knížce byly komiksy i normální příběhy psané v odstavcích. Obrázky rozhodně nechyběly. Kniha se mi tenkrát dost líbila.

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Tuto knížku jsem četla asi ve 2. nebo 3. třídě na 1. stupni ZŠ a ikdyž jsem nikdy nebyla milovníkem psů, vím, že se mi styl psaní a celá kniha líbila.

13.02.2018

Zuby nehty: 19+1 hrůzostrašná povídka Zuby nehty: 19+1 hrůzostrašná povídka Ivona Březinová

Při čtení jsem se opravdu bála! Bylo to pro mě až moc hororové. Ale určitě doporučuji takovým čtenářům, kteří horory milují a nebojí se. Co se týče dětí, podle mě je kniha určena dětem ALESPOŇ! nad 10let.

Strašidla na Silvrštejně Strašidla na Silvrštejně Lucie Kaletová

Myslím si, že by si tento titul zasloužil daleko hezčí obálku, než jakou má. Kniha jako taková se mi neuvěřitelně líbila, ale ta obálka mě při rozmýšlení, zda si ,,Strašidla na Silvrštejně" pořídit, odrazovala. Kvůli vzhledu jsem knihu dlouho odkládala a když jsem se už k ní konečně dostala, byla jsem mile překvapená. Jsem ráda, že jsem se neřídila vzhledem, ale obsahem a koupila si ji.

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

,,Závěrečný" díl této trilogie je opět nadprůměrný. Knihy se dobře čtou, mají jen jednu nevýhodu a to:na mě celkem malá a nahustěná písmena. Slyšela jsem, že v létě 2018 má vyjít 4. díl této série, jakoby ,,pokračování", prý s jiným příběhem. Každopádně až vyjde, určitě zavítám do nějakého knihkupectví a nenechám ho tam, protože se na něj těším po přečtení předešlých dílů, které u mě slavily úspěch.

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Velmi dobré pokračování 1. dílu. Děj je neobvyklý a zajímavý. Můžu jen doporučit!

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Kniha mě mile překvapila. Líbila se mi zápletka a celý děj. Někdy mi Sofie a Agáta ,,lezly krkem", kvůli jejich chování. Myslím, že je to velmi originální příběh a určitě stojí za přečtení;)

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Na knížku jsem narazila v Levných knihách a ikdyž jsem ještě náctiletá a chodím do ZŠ, byla jsem celkem ráda, že jsem si přečetla takovou tu ,,českou klasiku". Celkem jsem těmto básním a baladám porozuměla, ale některá slova mi dělala problém pochopit, protože je to psané ve ,,staré češtině". Ale jinak super! Konečně mám přečtenou nějakou tu poezii;)

13.02.2018 5 z 5

Život a dobrodružství Santa Clause / The Life and Adventures of Santa Claus Život a dobrodružství Santa Clause / The Life and Adventures of Santa Claus Frank Lyman Baum

Na knihu jsem narazila v Levných knihách a jelikož jsem milovníkem Vánoc a vánočních svátků, nemohla jsem ji v obchodě nechat. Zároveň je to první knížka psaná napůl v angličtině, kterou jsem přečetla. I když byl příběh o Santa Clausovi a ne Ježíškovi, moc se mi to líbilo. Bylo to opravdu dobře vymyšlené. Palec nahoru!

13.02.2018 5 z 5

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Těším se, až budu mít 4. díl v tomto nepopsatelně krásném a bohatě ilustrovaném vydání a až si budu moct poprvé přečíst 4. díl... Nemohu se dočkat! Super vydání, které nesmí v knihovničce u žádného knihomola chybět!

13.02.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Jak už jsem psala v komentáři pod 1. dílem, ,,Harry Potter" je TOP fantasy knižní série pro děti, mládež i dospělé. A ještě k tomu, když Vám čtení zpříjemní propracované a úplně úžasné ilustrace od Jima Kaye! Doporučuji!

13.02.2018 5 z 5

Věřte tomu nebo ne, ale poprvé jsem ,,Harryho Pottera" četla ve svých 13-ti letech v roce 2017 v tomto TOP ilustrovaném vydání! Samozřejmě filmy jsem viděla už od svých cca 4 let. Ale musím uznat, že knihy jsou daleko lepší než zfilmované zpracování. Zatím mám přečtené jen tyto 3 ilustrované díly a čekám až vyjde na podzim 2018 4. ilustrovaný díl. Mohu jen a jen DOPORUČIT! Prostě ,,Harry" je ,,Harry".✌️

Pomsta hraběte Gundolfa Pomsta hraběte Gundolfa Thomas Brezina

Abych to nepsala pod každý díl, napíši to sem. Doma mám všech 22 dílů, které jsem přečetla opravdu rychle a některé dvakrát, jelikož opět jsem měla jen pár dílů a po dokupování mám všechny. Za jeden den jsem přečetla i 3 díly z ,,Klubu záhad" a to jsem si je hned zapisovala do mých dvou čtenářských deníků! Některé mám přečtené dvakrát. Poprvé jsem četla ,,Upíří rakev" a to, když mi bylo cca 9 nebo 10 let. Knihy jsou velmi napínavé, ale pozor! - Jednoduše napsané, spíše pro menší čtenáře. Zařadila bych je do fantasy a sci-fi žánru a určitě i do dobrodružných detektivek pro děti. U čtení jsem si příjemně odpočinula. Ráda čtu knihy pro menší... Takže za mě SUPER! Doporučuji čtenářům cca od 9let, přestože je na obalu knihy napsané od 11-ti let. Některé díly byly slabší, ale jiné zase úplně wow! U některých mi naskákala husí kůže, protože většina dílů byla opravdu strašidelná!

Úkryt hraběte Drákuly Úkryt hraběte Drákuly Thomas Brezina

Doporučuji!