Pomsta hraběte Gundolfa

Pomsta hraběte Gundolfa https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3396/klub-zahad-pomsta-hrabete-gundolfa-3396.jpg 4 189 18

Klub záhad série

Staň se členem Klubu záhad! Pomocí superlupy objasni s ostatními členy strašlivé tajemství vily hraběte Gundolfa. Rohaté bytosti se žhnoucíma očima se tu plíží chodbami, tajemné zrcadlo pohlcuje obličeje, kostnaté ruce se lačně natahují po návštěvnících a tři prázdné rakve jsou již připraveny... V Klubové příloze s dalšími informacemi o případu také zjistíš, jak jsi obstál ty sám.... celý text

Horory , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

13 Stunden in der Geistenbahn , 1998

mia.com
10.04.2024 4 z 5

Stejne jako spoustu dalsich autorovych serii, i tuhle jsem jako ditko milovala.

nikca1994
11.06.2023 3 z 5

Skvělá kniha pro mladé čtenáře, pro dospělé moc už ne.Doporučuji.

Yokolobuna
21.06.2022 3 z 5

Zaprášený kousek, který mi v knihovničce zbyl z dob dětství. Zacílení na děti je více než patrné a z toho pramení i většina slabin knihy. Autor vyloženě klouže po povrchu a do knihy se snažil nacpat mnoho šokujících odhalení a napínavých zvratů. Tyto prvky však v očích dospělého čtenáře působí v tom lepším případě naivně, v horším jako úplné pitomosti.

Příběh je přímočarý a velmi rychle ubíhá. Bohužel odrostlejším čtenářům nemá moc co nabídnout. Osobně u knih pro děti oceňuji, když autor popustí uzdu fantasie a výsledek tak může být zajímavý i přes jednodušší literární styl (knihy Roalda Dahla). Pomsta hraběte Gundolfa je v tomhle ohledu spíše takový standard bez nápadu.

Nápad s interaktivitou knihy je fajn, provedení však zásadně pokulhává. Hádanky jsou mnohdy nesmyslné a řešení nelogická. Z obrázku těžko poznáte, že klika není zaprášená (což byste dle autora poznat měli). Je to koncept, se kterým by chtělo více pracovat a poté může jít o velmi atraktivní zpestření pro mladé čtenáře, kteří literární svět teprve začínají objevovat.

V konečném součtu tak jde o určitý standard literatury pro děti, který není v ničem vyloženě špatný, ale v porovnání s četnou konkurencí ničím ani nevyniká.

Hodnocení na DK v době přečtení: 82 %; Moje hodnocení: 55 % jako 177. hodnotící.

Knihomolka506
28.12.2021 5 z 5

První díl super série,
připomíná sázku do loterie.
Zajímavý je nejen děj a postavy,
jsou skvělé sestavy.
Samotný příběh je nabitý jako baterky,
Bohužel pro nadšence je krátké délky.
Upíří v tomto díle roli hrají,
jak vidíme krev nesají
Jak známo je,
dobrý konec u srdce hřeje.

kamila5406
10.05.2021 5 z 5

Skvělá, napínavá konečně kniha která mě po dlouhé době bavila doporučuji

Abukšákul
30.10.2019 5 z 5

První přečtená kniha z této série a měla úspěch. Lupa i nás dospělé překvapila, dobrý nápad =) Budeme se těšit na další díl =) Můžeme všem doporučit...

Zemiakol
10.09.2019 4 z 5

Skvělá kniha pro mladé čtenáře. V sérii Klub záhad jsou i lepší díly, ale tento mě také bavil.

Orange8knihomol
13.02.2018 5 z 5

Abych to nepsala pod každý díl, napíši to sem. Doma mám všech 22 dílů, které jsem přečetla opravdu rychle a některé dvakrát, jelikož opět jsem měla jen pár dílů a po dokupování mám všechny. Za jeden den jsem přečetla i 3 díly z ,,Klubu záhad" a to jsem si je hned zapisovala do mých dvou čtenářských deníků! Některé mám přečtené dvakrát. Poprvé jsem četla ,,Upíří rakev" a to, když mi bylo cca 9 nebo 10 let. Knihy jsou velmi napínavé, ale pozor! - Jednoduše napsané, spíše pro menší čtenáře. Zařadila bych je do fantasy a sci-fi žánru a určitě i do dobrodružných detektivek pro děti. U čtení jsem si příjemně odpočinula. Ráda čtu knihy pro menší... Takže za mě SUPER! Doporučuji čtenářům cca od 9let, přestože je na obalu knihy napsané od 11-ti let. Některé díly byly slabší, ale jiné zase úplně wow! U některých mi naskákala husí kůže, protože většina dílů byla opravdu strašidelná!

Orange8knihomol
13.02.2018 5 z 5

Doporučuji!

ChristineDaee
21.01.2018 3 z 5

Mala som 9 a vydesila ma na smrť.

Mám8 a ilustrace mi nevadì

Je to na jednicku

12.11.2016

Je to super kniha doporocuju

HannaFuchs
05.03.2016 5 z 5

Miluju Klub záhad. Tento díl byl nejslabší, přesto doporučuji...

Macejda
08.04.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila :)
Vůbec jsem netušila že takhle dopadne určitě doporučuji si přečíst :)

Dep8
03.01.2013 5 z 5

Má nejoblíbenější knižní série od Thomase Breziny.
P.S.: Z této série má úplně první!

kajisek
25.11.2011

Fajn,akorát mě štve,že v knihovně vždy vezmou superlupu a mám radši knihy bez ilustrací

vackovap
24.08.2011 5 z 5

jo Pomsta Hraběte Gundolfa! super knížka :)

Thomas Brezina
rakouská, 1963