Ophelie Online Ophelie komentáře u knih

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Kniha se mi moc líbila, dobře se četla, děj hezky plyne, vyprávění z pohledu více postav mi nevadilo a pasáže kurzívou udržovaly napětí, při čtení chcete vědět, co se Simonovi a Bethany stalo a jaký podíl na tom měla Helena? Musím říct, že konec a odhalení celého příběhu mě dostal. Kombinace šoku (no ty kráso) a i slz (dojetím). Knihu rozhodně doporučuji (líbit se bude asi více ženám).

21.05.2022 5 z 5

...a muž ti vládnout bude ...a muž ti vládnout bude Milena Tomešová

Drsné a ne zrovna příjemné čtení, rozhodně se nejedná o oddychové čtení. Druhá polovina knihy, vyprávění z pohledu ostatních osob příběhu, mě bavilo a zaujalo více. Zamrazí, když si uvědomím, že příběh Gábiny je založený na skutečných událostech. Hvězdička navíc za doslov a kapitoly věnovaných tématu domácího násilí.

02.10.2021 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Hezká knížka na jedno odpoledne. Stejně jako se mi líbila kniha Vděk je i tato kniha plná hlubokých a zajímavých myšlenek, což autorka bravurně umí, na pár stranách toho čtenáři sdělit opravdu mnoho. Ještě poněkud naivní, dětinská, ač velice inteligentní Lou díky nové kamarádce No objevuje krutou realitu života a dospívání. Kniha se čte opravdu dobře, doporučuji.

07.08.2021 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Stejně jako Zlodějka knih, i tato kniha v sobě obsahuje hluboké poselství... Postava Eda mi byla od začátku sympatická, bylo hezké sledovat jeho cestu a plnění jednotlivých úkolů či poselství z karet. Někdy stačí tak málo a pro druhého to může znamenat mnoho. Začátek vyprávění příběhu má spád, ale cca v polovině se to trošku jakoby vleče, čtenář se při četbě nenudí, ale je to taková trošku hluchá část, ačkoli to vůbec neubírá na významu jednotlivých poselství a jejich sdělení. Ke konci se opět vrací jistá živost příběhu a závěr vše vyjasňuje. Je to hezká, smysluplná kniha s krásnou myšlenkou.

07.03.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Knize nelze upřít jisté napětí a čtivost. Vadila mi ale veliká překombinovanost příběhu ke konci a až neuvěřitelný počet nevěr mezi několika málo sousedy... Kniha není vůbec špatná, ale za mě není ani také ničím extra výjimečným ve svém žánru.

25.12.2020 3 z 5

Elementární částice Elementární částice Michel Houellebecq

Z knihy, především po dočtení až k samotnému konci, na čtenáře sálá takové jakoby prázdno, marnivost života a bytí obecně (alespoň na mě kniha takto působila). Každopádně kniha stojí za přečtení a zamyšlení (téma mezilidských vztahů založených na touze, sexu, vášni, postrádajících hloubku, cit).

26.10.2020 4 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Krimi příběh z trochu jiného soudku. Důležitou roli v něm hraje magie a čarodějnictví, ale to mu neubírá nic na síle a čtivosti. Možná bych příběh o malinko zkrátila, některé pasáže byly až moc zdlouhavé, táhly se, možná se příběh dal o několik stran zkrátit a přidalo by mu to o něco víc na napínavosti. Ale zápletka byla originální, s trochou tajemna, konec pro mě nečekaný. Kniha rozhodně stojí za přečtení!

22.02.2020 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Mám prostě knihy od Fitzeka ráda :) Bravurně umí zpracovat psycho-témata lidské duše a naservírovat je čtenáři v napínavých knihách, které vás prostě nutí číst dál a dál. A jako vždy u tohoto autora - nikdy není nic takové, jak se na první dobrou může zdát. Konec je překvapivý a zjistíte, že je to všechno tak vlastně trochu či úplně jinak ;) Opět skvělá kniha!

25.01.2020 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tak tohle byl teda příběh! Mně se kniha četla skvěle od začátku až do konce, hned po první stránce jsem se začetla a nešlo přestat, za dvě odpoledne přečteno, protože jsem prostě musela vědět, kdo Naomi zavraždil a proč. Ale ten konec! Tak tohle bych teda netipovala. Palec hore autorovi - tohle byl perfektní příběh napínavý až do konce. Od Miniera si chci přečíst i další knihy. Pokud budou tak dobré jako tato, mám se na co tešit :)

04.01.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Vysoké hodnocení této knihy a komentáře zde i na přebalu knihy slibují dobrou jízdu a musím říct, že se nemýlí. Kniha se čte jedním dechem, protože autorka umí budovat rostoucí napětí s každou stránkou, kdy prostě musíte číst dál, protože jste napjatí jak kšandy, abyste zjistili, kdo je tedy pachatelem a co se sakra vlastně stalo? V knize se prolíná vyprávění ze současného vyšetřování a z minulosti, z pohledu jedné ze zavražděných obětí. To, že se příběh odehrává v mrazivém prostředí nevšedního Islandu je dalším plusem. Příběh měl možná maličko pomalejší rozjezd, ale pak už to byla ta slibovaná jízda. Autorka rozhodně umí psát napínavé detektivní thrillery a v budoucnu ráda sáhnu po další její knize.

22.04.2024 4 z 5

Děs Děs David Hidden

Asi jsem po přečtení komentářů měla od knihy velká očekávání, která se ale bohužel nenaplnila. Styl psaní byl poněkud jednoduchý, až místy protivný (všechna ta zvláštní přirovnání, popisy okolí), děj byl místy až vleklý a děsuplné scény mi až tak hrozné nepřišly. Ano, bylo to odporné a nechutné, ale už jsem četla horší. A hodnocení nepřidal ani ten useknutý konec. Takže za mě takový průměr.

29.10.2023 3 z 5

Spálený zimou Spálený zimou Pete Zacharias

Čtivé, knihu nešlo odložit. Ponuré, temné, zamotané, rozuzlení nečekané. Autor má rozhodně talent, více takových thrillerů. Určitě doporučuji přečíst, nudit se nebudete.

26.07.2023 4 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Po přečtení různých recenzí, komentářů a hodnocení ostatních čtenářů této knihy, jsem si na knihu (resp. i na prince Harryho) chtěla udělat vlastní názor. O královskou rodinu se nijak zvlášť nezajímám, nejsem žádný veliký fanda ani jedné (Charles, Willi a Kate), ani druhé strany (Harry a Meghan). Hodně jsem o knize četla a slyšela, že je to jakýsi ufňukaný výlev bohatýho kluka, který háže špínu na královskou rodinu apod. A tak jsem ke knize přistupovala poněkud skepticky, ale úplně zbytečně. Mně to tedy jako nějaké fňukání vůbec nepřipadalo, naopak. Harry mě mile překvapil, svou otevřeností, přímostí a upřímností vůči čtenáři. Po přečtení jsem měla dojem, jako bych ho znala. To, jestli se věci udály přesně tak, jak Harry popisuje a předkládá, se asi nikdy přesně nedozvíme, ale při čtení jsem neměla pocit, že by nějak hanil či špinil svou královskou rodinu. Upřímně psal o tom, co cítil, jak to sám ze svého pohledu vnímal. A proč ne? Novináři o něm napsali spousty článků - lží, výmyslů, polopravd...tak proč by se on sám k tomu všemu nemohl vyjádřit? To, že byl někdy až moc otevřený (viz jeho první sex, etapa s jeho "pochroumaným" penisem aj.), to by mohl v knize klidně vynechat (nepotřebujeme asi vědět všechno), na druhou stranu to ukazuje, že je taky obyčejný člověk se svými trablemi a problémy. Nejvíc úzko mi ale bylo při čtení pasáží o smrti a pohřbu jeho maminky Diany. Tady byl podle mě zakopaný pes - neléčené trauma z náhlé ztráty, bolesti a hlavně v rodině, kde se city nejen nedávají najevo, ale jsou tabu. Královská rodina na mě působila vždycky chladně, odměřeně, trochu povýšeně až arogantně (kromě Diany, která z vyvýšeného piedestalu sešla k obyčejným, chudým, nemocným lidem - proto byla také tak oblíbená) a Harry je podle mě více senzitivní po ní. Kdo ví, co by jeho máma řekla jeho odchodu z královské rodiny - podpořila by ho, pochopila, nebo ho odrazovala? Každopádně poslední část vyprávění s Meghan byla zajímavá, ale krapek mi vadilo, jak je Meg všude prezentována jako bezchybná, dokonalá bohyně (hold zamilovanost no :-D). Po dočtení jsem si jasně uvědomila, že život v královské rodině není vůbec záviděníhodný, spíše naopak, je to jisté prokletí - kdo z nás by chtěl žít ve zlaté kleci, dennodenně za zadkem novináře, zachovávat poker face, rodinou etiketu za každých okolností apod. Knihu rozhodně doporučuji, mě nadchla a ráda ji budu doporučovat dál.

19.06.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Vzhledem k velikému boomu a reklamě ohledně této knihy jsem k ní přistupovala s velikou rezervou a žádným očekáváním (už několikrát se mi stalo, že vychvalovaná kniha pak stála za prd a byla jsem zbytečně natěšená a hodně zklamaná) - ale chyba lávky! Tato kniha je neskutečně skvělá! Od první strany mě příběh Evelyn pohltil. Vše je navíc tak autenticky podáno, postavy tak věrohodně a detailně vykresleny, že po dočtení máte chuť vyzvědět o Evelyn více - mrknout na net, jak vypadala, jaké hodnocení měly natočené snímky, jak vypadali všichni ti její manželéa dojde vám, že je to vlastně fikce. Neuvěřitelně čtivý příběh, při němž si postavu Evelyn zamilujete, ale chvílemi ji i můžete nesnášet. Tuhle knihu si prostě musíte přečíst ;-)

27.03.2023 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Kniha je velmi čtivá, kolikrát mi padla ústa při čtení některých případů a říkala jsem si, že na takové povolání musí mít člověk žaludek i náturu (jako pan Štoček). Občas mě při čtení rušily chyby v textu, ale celkový dojem z knihy je určitě pozitivní. Jen škoda, že v knize nebyl věnován prostor např. již zmiňovaným Orlickým vraždám a jiným případům - detailnější, propracovanější a koordinovanější uchopení a zpracování by bylo fajn (proto o hvězdičku méně), ale i tak se jedná o super knihu. Fotodokumentace na konci je tedy síla!

28.01.2023 4 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Knihy od Kariky jsou pro mě jistotou, nikdy nezklamou a to platí i v tomto případě. Musím říct, že zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na to, že se nejedná (jako doposud) o jeden vyprávěný příběh, ale o soubor povídek. Zprvu se mi zdály jako oddělené příběhy, ale postupně čtenář zjistí, že spolu jednotlivé povídky hluboce souvisí. Začínala jsem číst část Hlad, ale určitě si to dám za nějaký čas znovu a začnu Žízní. Při čtení mi několikrát běhal mráz po zádech a i jsem se přistihla, že se bojím (nedoporučuji číst o samotě a v nočních hodinách), nechyběly ani nechutné scény, krev a zvrácenost. Musím říct, že po přečtení Karikových knih se na Čebrať jen tak nepohrnu… Knihu rozhodně doporučuji všem milovníkům Kariky, horroru a mysteriózních thrillerů.

28.01.2023 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Ke knize jsem se dostala na doporučení (po dočtení Malého života jsem hledala něco podobného) a byla to trefa. Ačkoli je knížka útlá, jedná se spíše o novelu než román, tak navzdory malému počtu stran v sobě ukrývá mnohá poselství. Ději nechybí takový ten depresivní, melancholický až místy nihilistický nádech - snad všechny postavy v příběhu jsou nějak nešťastné, nespokojené a snaží se "vybojovat si" v tom životě alespoň své místo. Alici i Mattiu jsem si svým způsobem oblíbila a moc bych jim to přála, ovšem život někdy nevychází tak, jak bychom si přáli... Rozhodně kniha, která stojí za přečtení.

25.10.2022 5 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Tedy! To byl opravdu hodně emocionálně nabitý příběh, smutný, ale zároveň i krásný. Je o veliké ztrátě a bolesti, ale i o neutuchající lásce. Kdybych mohla, dala bych hvězdiček i více. Tato kniha ve mně ještě dlouho zůstane. Připomíná nám, jak nic v životě není nikdy jisté a samozřejmé a jak je každý den prožitý po boku našich nejbližších a milovaných lidí ten největší dar… Rozhodně doporučuji vzít si ke čtení kapesníčky (tolik jsem u knihy už dlouhou dobu neplakala).

03.08.2021 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Čtivá kniha, děj hezky plyne, prolíná se vyprávění ze současnosti s minulostí a čtenáři se tak postupně rozplétá celý příběh ubohé Ivy a její dcery, stejně tak i příběh malé Elvíry. Pro mě bylo zajímavé prostředí Domova sv. Markéty a Magdaléniných prádelen, co za hrůzy se dělo za zavřenými dveřmi, čeho byla schopná církev. Tehdy to dívky coby svobodné matky měly opravdu hodně těžké, byly zavržené společností i rodinou a jedinou útěchu hledaly u jeptišek, kde je ale čekalo peklo... Velice dobrá kniha, kterou lze rozhodně doporučit k přečtení.

06.06.2021 4 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Čtivá, napínavá kniha s překvapivým a za mě nepředvídatelným závěrem. Přečteno za dvě odpoledne, strhující, ačkoli v závěru smutný, příběh. Knihu lze určitě doporučit.

11.05.2021 4 z 5