onRock onRock komentáře u knih

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

(SPOILER) Kniha, ktorej cieľom je pravdepodobne jediné: Čo najdlhšie udržanie sa pri moci resp. získanie čo najväčšieho počtu hlasov vo voľbách. Prostriedkom je lož zmiešaná s pravdou, nezmysly (plány a ciele, ktoré naozaj nik nemieni realizovať) a útoky na opozíciu, ktorá tento účel môže ovplyvniť. Politika v najhrubšom slova zmysle.

„A myslím, že moje éra je ta nejúspěšnější v polistopadové historii České republiky.“ No to určite. Ak hľadáte definíciu patologického klamára, zrejme ju nájdete. „Dozvíte se, ... co znamená být Čechem.“

Žiaľ prax politickej manipulácie (už od čias Goebbelsa) aj praktiky používané Stasi, FSB a spol., na menej vzdelané masy fungujú.

17.07.2021 odpad!

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Slovensko má ohromné šťastie, že sa Andrej rozhodol pre Českú republiku. Na druhej strane osobností podobného rázu je tú žiaľ stále dosť, najmä medzi hornými desať tisícmi.

22.07.2021

Kniha, ktorá na jednej strane učí základom investovania, podnikania, nafukovania bublín, a na druhej strane, žiaľ, potiera dôležitosť špičkového vzdelania. Keby sa riadil celý svet podľa tejto knihy, skrachoval by, pretože by v ňom ostali len ľudia vymieňajúci si kamienky na pláži.

10.02.2020 3 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Pamätám si to zlovestné mlčanie zločinného komunistického režimu keď prešiel rádioaktívny mrak Československom aj keď som bol len dieťa. My ako deti na lúkach. A všade nezvyčajné množstvo húb. Nik rodičom nič nepovedal. Že ich nesmieme zbierať, jesť... A podobný scenár – mlčanie – sa opakoval pri ťažkými kovmi znečistenej vodnej nádrži (po havárii fabriky kdesi ďaleko proti prúdu rieky), v ktorej sme kúpajúc sa strávili časť svojho detstva. Dôležitý je celok, spoločnosť a nie jednotlivé ľudské životy (pokiaľ nejde o životy vysokopostavených), taká je komunistická etika – dodnes.

12.03.2018 5 z 5

Putinovi trollové Putinovi trollové Jessikka Aro

Povinné čítanie pre každého kto chce lepšie porozumieť dnešnému svetu. Je fakt smutné, že západné IT platformy ako napríklad Disqus, FB a podobne sú skôr schopné zablokovať niekoho čo napíše pár slov proti trollom ako toho, kto priamo vyzýva iných k násiliu.

26.06.2021 5 z 5

Impérium Impérium Ryszard Kapuściński

Odporúčam sa po alebo popri čítaní tejto knihy poprechádzať virtuálne cez streetview vo Vorkute v 21. storočí. Ten pohľad pohne emóciami rovnako ako čítanie tejto knihy.

04.08.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Mix hororu a sci-fi v slovenských reáliách s použitím tradičného žánrového klišé.

13.11.2018 2 z 5

Stalin Stalin Paul Johnson

Tento citát hovorí za všetko: „Stalin se vydal Leninovou cestou a vybudoval společnost, jejíž základním pojivem byl strach. Báli se prostí obyvatelé, ale ještě víc Stalinovi mocní spolupracovníci, kteří veěděli, že jsou v ohrožení neustále – kdykoli mohou být bezdůvodně zatčeni a bez veřejného soudu popraveni. Mnozí se s permanentním strachem rozhodli bojovat pomocí jediného dostupného anestetika, jímž byl alkohol. Sovětský svaz byl říší zla a říší strachu ovládanou početnou skupinou paranoidních vládců; byl blázincem kde o pacienty pečovala všemocná sestra Vodka.“

24.02.2018 5 z 5

Intelektuálové Intelektuálové Paul Johnson

Geniálna a ľahko čitateľná kniha o vratkých základoch morálky mnohých historických celebrít. Určite by si ju mal prečítať každý. Nad krutosťou, sebectvom a cynizmom niektorých romantických či poetických duší sa asi s hrôzou pozastaví.

15.02.2018 5 z 5

Černá kniha církve Černá kniha církve Michael Hebeis

Pomerne stručná kniha o starovekých, stredovekých a novovekých zločinoch katolíckej cirkvi a jej odpadnutia od Kristovho odkazu napísaná pomerne stranne čo je trochu na škodu veci.

"Aj vám, zákonníkom, beda, lebo kladiete na ľudí neznesiteľné bremená, ale sami sa ani jedným svojím prstom tých bremien nedotýkate. Beda vám, že staviate prorokom náhrobky, a vaši otcovia ich povraždili! ... Beda vám, zákonníkom, že ste vzali kľúč známosti; sami ste nevošli a vchádzajúcim ste bránili."

30.01.2021 4 z 5

Za mňa podpriemerná i keď zrejme veľmi populárna knižná séria s nedôveryhodnou psychológiou a správaním sa postáv a zbytočnou brutalitou. Možno keby bola trilógia skrátená tak o 70% monológov hlavnej hrdinky, ktorá sa vôbec nevyzná sama v sebe, hodnotenie by bolo vyššie.

27.12.2019 2 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Drsný a smutný príbeh zo života ex-policajta, ex-narkomana, otca a českého Rimana. Podobných životných osudov by sa našlo v sídliskách východnej Európe veľmi mnoho. Poznáte takých ľudí – dá sa s nimi, teda ak ste štamgast v ich krčme, ale nik ich nechce vzhľadom na ich muskulatúru zbytočne vytočiť, aby im nepreplo v bedni.

28.08.2019 4 z 5

Nasledujúcich 100 rokov - Prognóza na 21. storočie Nasledujúcich 100 rokov - Prognóza na 21. storočie George Friedman

Pre mňa najslabšia z kníh GF. Prvá časť knihy má ešte kontakt s realitou. Druhá časť knihy je o zničení americkej Hviezdy smrti na obežnej dráhe Zeme kusom mesačnej skaly odpálenej tajne Japonskom v koalícii s Tureckom a americkej odvete. No, Nebula Award by z toho nekvapla. Skutočne som mal problém knihu dočítať.

02.08.2019 2 z 5

Templáři Templáři Ernst Sommer

Jeden z mnohých príbehov zneužitia moci v dejinách ľudstva. Jeden z mnohých príbehov plný intríg, vydierania, klamstiev, mučenia, korupcie a zbabelstva aj v radoch takzvaných duchovných, ktorí jednajú viac ako telesne. Osvetlenie zla štátnej aj cirkevnej moci, kňazstva aj pápežstva.

21.08.2018 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Jurij Gagarin mal oveľa spoľahlivejšiu a bezpečnejšiu loď ako ja. A sovietske lode – boli smrtiace pasce.

20.07.2018 5 z 5

Počestný Andrej Babiš Počestný Andrej Babiš Dušan Válko

Autor knihy po vydaní tejto publikácie prišiel o svoju prácu.

23.02.2018 5 z 5

Dopisy bez hranic Dopisy bez hranic Jiří Stránský

Skutočne čítanie, ktoré občerství a posilní nádej, že slušnosť a normálnosť stále v bývalom Československu existuje.

10.12.2017 5 z 5

Více než tesař Více než tesař Josh McDowell

Výborná, výstižná, čitateľná kniha zaoberajúca sa rozumovým zdôvodnením viery v Boha a v pravdivosť Biblie. Jedna z tých nenápadných skvelých kníh, ktoré môžu pozitívne zmeniť svojho čitateľa.

10.11.2014 5 z 5

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

Takzvaná predvolebná marketingová kniha populizmu. V posledných rokoch populárna v českých a slovenských vodách u duchovných potomkov komunistov.

09.11.2023 odpad!

Návrat do Tibetu Návrat do Tibetu Heinrich Harrer

Drsný pohľad do života v Tibete, kultúry zničenej komunistickým totalitným režimom Číny.

05.08.2019 4 z 5