onRock onRock komentáře u knih

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

Takzvaná predvolebná marketingová kniha populizmu. V posledných rokoch populárna v českých a slovenských vodách u duchovných potomkov komunistov.

09.11.2023 odpad!

Hrabě Zinzendorf Hrabě Zinzendorf John R. Weinlick

Podrobná biografia grófa Zinzendorfa resp. prebudenia / obnovenia Jednoty bratskej. Náročné ale povzbudivé čítanie.

15.04.2022 5 z 5

Vyznanie Vyznanie Marie Vrabcová

(SPOILER) Tak toto som nečakal. Knihu som kúpil v antikvariáte zo zvedavosti dozvedieť sa viac o celému Slovensku známej kauze. Napriek tomu, že teologicky s katolicizmom nesúhlasím (omša-eucharistia, mariánsky kult, pápežstvo, oddelené kňazstvo, celibát), ide o ohromne ľudský rozhovor s čestným a neskorumpovaným človekom. Je až neuveriteľné, že korupcia v RKC má tak masívne rozmery, že bola s vysokou pravdepodobnosťou hlavnou príčinou odvolania pána Bezáka, ktorý mienil odkryť auditmi nelegálne finančné toky vnútri svojej oblasti pôsobenia. Veľmi občerstvujúci je tiež pohľad RB na odluku cirkvi od štátu. Prepojenie s po moci a peniazoch lačnými ľuďmi vo svete, zničenie jedného človeka v mene celku, očividne nie je pre mnohých rímsko-katolíckych biskupov žiaden problém – problémom je o pravde hovoriť a vynášať ju na svetlo. Aké antikristovské. Príbeh Róberta Bezáka v mnohom verne pripomína príbeh Jána Pavla I., ktorý za nejasných okolností „umrel“, tiež pri snahe pozrieť na na zuby Vatikánskej banke. Sebapokorenie človeka končí tam, kde je pošľapávaná jeho ľudská dôstojnosť.

01.10.2021 5 z 5

Oheň a síra Oheň a síra Michael Wolff

Kostrbato napísaná kniha o Trumpovi, jeho rodine a intrigách počas prvého roku vládnutia DT. S Donaldom je to ešte horšie ako ste si mysleli – nejde o ekvivalent niekoho ako Bureš/Hranol ale skôr Andreja Danka. Kniha stojí o prečítanie napríklad aj vďaka niektorým záznamom neuveriteľných (rozumej bez hlavy a päty) prejavov DT.

24.09.2021 3 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Slovensko má ohromné šťastie, že sa Andrej rozhodol pre Českú republiku. Na druhej strane osobností podobného rázu je tú žiaľ stále dosť, najmä medzi hornými desať tisícmi.

22.07.2021

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

(SPOILER) Kniha, ktorej cieľom je pravdepodobne jediné: Čo najdlhšie udržanie sa pri moci resp. získanie čo najväčšieho počtu hlasov vo voľbách. Prostriedkom je lož zmiešaná s pravdou, nezmysly (plány a ciele, ktoré naozaj nik nemieni realizovať) a útoky na opozíciu, ktorá tento účel môže ovplyvniť. Politika v najhrubšom slova zmysle.

„A myslím, že moje éra je ta nejúspěšnější v polistopadové historii České republiky.“ No to určite. Ak hľadáte definíciu patologického klamára, zrejme ju nájdete. „Dozvíte se, ... co znamená být Čechem.“

Žiaľ prax politickej manipulácie (už od čias Goebbelsa) aj praktiky používané Stasi, FSB a spol., na menej vzdelané masy fungujú.

17.07.2021 odpad!

Putinovi trollové Putinovi trollové Jessikka Aro

Povinné čítanie pre každého kto chce lepšie porozumieť dnešnému svetu. Je fakt smutné, že západné IT platformy ako napríklad Disqus, FB a podobne sú skôr schopné zablokovať niekoho čo napíše pár slov proti trollom ako toho, kto priamo vyzýva iných k násiliu.

26.06.2021 5 z 5

Diablov denník Diablov denník Robert K. Wittman

Mám pocit, že autori knihy nevedeli celkom presne čo chcú povedať. Veľmi zavádzajúci je názov knihy - pretože táto sa takmer vôbec nezaoberá denníkom Alfreda Rosenberga. Prvá časť knihy je suchopárnym čítaním o tom ako sa denník podarilo nájsť a zvyšok knihy je len stručnou históriou povstania a pádu nemeckého nacizmu. Sklamanie, napriek získaniu pár užitočných informácií.

19.02.2021 3 z 5

Děti a rozvod Děti a rozvod Edward Teyber

Skvelá kniha, ktorá sa zaoberá problémami výchovy detí nielen rozvedených rodičov a takisto problémami rodičov, ktorých manželstvo je v kríze. Kniha na viacnásobné prečítanie pre deti, ktoré pochádzajú z rozvedených rodín, aj pre rozvedených rodičov.

19.02.2021 5 z 5

Černá kniha církve Černá kniha církve Michael Hebeis

Pomerne stručná kniha o starovekých, stredovekých a novovekých zločinoch katolíckej cirkvi a jej odpadnutia od Kristovho odkazu napísaná pomerne stranne čo je trochu na škodu veci.

"Aj vám, zákonníkom, beda, lebo kladiete na ľudí neznesiteľné bremená, ale sami sa ani jedným svojím prstom tých bremien nedotýkate. Beda vám, že staviate prorokom náhrobky, a vaši otcovia ich povraždili! ... Beda vám, zákonníkom, že ste vzali kľúč známosti; sami ste nevošli a vchádzajúcim ste bránili."

30.01.2021 4 z 5

Ve jménu Božím? Ve jménu Božím? David A. Yallop

(SPOILER) Brilantná kniha o prepojení mafie, slobodomurárov a Vatikánu, voči ktorému chcel rázne zakročiť jeden (s vysokou pravdepodobnosťou) zavraždený neskorumpovaný pápež.

30.01.2021 5 z 5

Důvěřovat Boží milosti Důvěřovat Boží milosti Derek Prince

(SPOILER) Znepokojuje ma myšlienka, nakoľko je naša snaha, nárokovanie a presadzovanie výrazom Kristovho Ducha a nakoľko skôr vychádza z iného zdroja.

Som presvedčený, že charizmatické hnutie sa bude musieť s týmto problémom vyrovnať. Budeme sa musieť naučiť rozlišovať medzi pravými a falošnými prorokmi, pravými a falošnými služobníkmi, tými, ktorí slúžia Bohu v Duchu a v pravde, a tými, ktorí takto neslúžia. Rozlišujúcim bodom nie sú zázraky, ale Kristov Duch: "Ak však niekto nemá Kristovho Ducha, ten nie je jeho."

16.11.2020 5 z 5

Základy křesťanského života Základy křesťanského života Derek Prince

Kniha o základoch viery v Krista, na základe Židom 6, z protestanského, ak chcete letničného, pohľadu. Naprostá pecka pre neformálneho kresťana.

09.11.2020 5 z 5

William Carey William Carey Sam Wellman

(SPOILER) Čitateľná biografia anglického kresťanského jazykovedca, botanika a misionára – nonkonformistu a baptistu. Jeho misia v Indii je príbehom tragickým a hrdinským zároveň. Jednou z jeho snáh, ktorú by ocenil aj súčasný európsky humanista, bol boj proti upaľovaniu manželiek pri smrti ich manželov a boj proti vraždám batoliat, v tej dobe v Indii spútanej krutosťou úplne bežných.

09.11.2020 5 z 5

Nejla Nejla Bob Hitching

(SPOILER) Drsný príbeh plný lásky, nenávisti a smrti na pozadí krutého a nemilosrdného islamského sveta, v ktorom žena neznamená niekedy viac ako domáce zviera. A byť kresťanom v moslimskom svete?

09.09.2020 5 z 5

Mistrovský plán Mistrovský plán David R. Reagan

Táto kniha ponúka čitateľný pohľad na modernú kresťanskú eschatológiu – konkrétne vysvetľuje rozdiely medzi názormi zastávajúcimi amilenializmus, postmilenializmus a historický resp. moderný premilenializmus. Autor obhajuje moderný premilenializmus. Dotýka sa samozrejme aj témy milénia, druhého príchodu Ježiša Krista, duše a tela človeka.

12.08.2020 5 z 5

10 dní v Islamskom štáte 10 dní v Islamskom štáte Jürgen Todenhöfer

Autor sa snaží pochopiť ISIL na základe rozhovorov s jeho členmi a jeho fyzickou návštevou. Islam obhajuje výlučne Koránom ako náboženstvo prinášajúce lásku a mier, v rozpore s krutosťou ISIL. Ale krutosť ISIL nevychádza pravdepodobne 100% z Koránu, alebo len nenávisti voči Izraelu a USA. Stojí asi aj na samotnom živote proroka, ktorý neváhal súhlasiť s masakrom Židov a rozkradnutím ich majetku (Život Mohammada, posla božieho, Ibn Ishák). Et cetera. BTW – len tak tak to prežil.

Z tlače:
Viac ako tretina [Tureckých Nemcov] v prieskume z roku 2005 vyjadrila názor, že pokiaľ to poslúži moslimskej komunite, sú pripravení použiť násilie proti neveriacim. [Zachary Shore - Where next? - The New York Times, July 15, 2005]

Na záver treba dodať, že aj z uvedenej odpovedi vyplýva skutočnosť, ktorú sme spomínali, že cieľom uplatnenia trestu smrti za odvrátenie sa od islamu nie je trestať jednotlivca alebo siahať na jeho právo na slobodné vyznanie, ale ochrana spoločnosti. (http://www.islam-sk.sk/sk/islamske-pravo-sloboda-viery-a-konvertovanie-z-islamu-na-ine-nabozenstvo – už nefunkčný link)

48% mladých moslimov v Antverpách je presvedčených, že Korán by sa mal chápať doslovne a 21% z nich priznalo, že už počuli od svojho imáma nenávistnú kázeň. Naviac, 21% mladých moslimov v Antverpách povedalo, že pre nich predstavuje problém, že väčšina obyvateľov Antverp sú nemoslimovia, kým len menej ako polovica (47%) to ako problém nevidí. [Keeping Islam Pure in Europe - The Brussels Journal, December 8, 2005]

03.08.2020 3 z 5

Císaři neumírají v posteli Císaři neumírají v posteli Fik Meijer

Kniha, ktorá rozoberá naozaj len stručne životy a smrť samovládcov, cisárov, diktátorov (západo) Rímskej ríše počnúc Júliom Cézarom, končiac Romulom Augustulom. Dejiny vrážd, úkladov a násilia.

18.07.2020 4 z 5

Od utrpení k triumfu Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand

(SPOILER) Když se rozneslo, že v Temešváru zabili nevinné lidi (proslýchalo se, že jich jsou tisíce), propukly spontánně demonstrace i na dalších místech. Třináct dětí, z nichž nejstaršímu bylo čtrnáct, vytvořilo svými těly hradbu proti oddílu státní policie, který mohl postoupit jedině kdyby je pozabíjel. Děti klečely na zemi a volaly: „Prosíme, nezabíjejte nás!“ Policie nebrala žádné ohledy. Když první z dětí padlo, ostatní neutekly, ale zůstaly klečet se vztaženýma rukama. V lásce a dětské důvěře vůči vrahům prosily: „Nezabíjejte nás!“

Na místě, kde děti zahynuly, dnes stojí kříž.

V Rumunsku se zrodila legenda. Říká, že revoluci začali andělé. Sestoupili z nebe, vstoupili do srdcí dětí a dali jim svatou odvahu dobrých andělů, kteří porazili satanovy zástupy na nebi. Mučednictví těchto dětí přineslo vítězství neozbrojených lidí nad armádou. Proti obyvatelům byly povolány tanky a oddíly, ale marně. Vojáci měli diktátora po krk stejně jako lidé. V Sibini vysadili na tanky dva pravoslavné kněze. Ti všechny požádali, aby poklekli k modlitbě. Tisíce demonstrantů, včetně vojáků a důstojníků, tedy poklekly a ti, kdo si modlitbu ještě pamatovali, modlili se společně „Otče náš“. Vojáci se objímali s ostatními lidmi. Povstání už nebylo možné potlačit.

27.06.2020 5 z 5

Víra navzdory KGB Víra navzdory KGB Hermann Hartfeld

Neuveriteľná kniha a realite prenasledovania kresťanov v bývalom ZSSR. Kniha zložená s viacerých príbehov reálnych ľudí, ktorí si odsedeli desiatky rokov (alebo umreli) v gulagoch len kvôli odmietnutiu spolupráce so zločineckou KGB, ktorý organizoval vlastnú, agentami pretkanú, štátu poplatnú cirkev.

30.05.2020 5 z 5