Od utrpení k triumfu

Od utrpení k triumfu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47703/od-utrpeni-k-triumfu-47703.jpg 3 6 1

Volné pokračování knihy „Mučen pro Krista“ od židovského křesťana a rumunského evangelikálního pastora.

Duchovní literatura Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Stefanos

From Suffering to Triumph , 1991

onRock
27.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Když se rozneslo, že v Temešváru zabili nevinné lidi (proslýchalo se, že jich jsou tisíce), propukly spontánně demonstrace i na dalších místech. Třináct dětí, z nichž nejstaršímu bylo čtrnáct, vytvořilo svými těly hradbu proti oddílu státní policie, který mohl postoupit jedině kdyby je pozabíjel. Děti klečely na zemi a volaly: „Prosíme, nezabíjejte nás!“ Policie nebrala žádné ohledy. Když první z dětí padlo, ostatní neutekly, ale zůstaly klečet se vztaženýma rukama. V lásce a dětské důvěře vůči vrahům prosily: „Nezabíjejte nás!“

Na místě, kde děti zahynuly, dnes stojí kříž.

V Rumunsku se zrodila legenda. Říká, že revoluci začali andělé. Sestoupili z nebe, vstoupili do srdcí dětí a dali jim svatou odvahu dobrých andělů, kteří porazili satanovy zástupy na nebi. Mučednictví těchto dětí přineslo vítězství neozbrojených lidí nad armádou. Proti obyvatelům byly povolány tanky a oddíly, ale marně. Vojáci měli diktátora po krk stejně jako lidé. V Sibini vysadili na tanky dva pravoslavné kněze. Ti všechny požádali, aby poklekli k modlitbě. Tisíce demonstrantů, včetně vojáků a důstojníků, tedy poklekly a ti, kdo si modlitbu ještě pamatovali, modlili se společně „Otče náš“. Vojáci se objímali s ostatními lidmi. Povstání už nebylo možné potlačit.