Oli1104 Oli1104 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Me druhe setkani s Mornstajnovou. Hana nasadila pricku strasne vysoko, Tiche roky ji nedosahly. Nicmene stejne plny pocet hvezd, a nadseni autorkou pretrvava. Jednoznacne doporuceni!

25.08.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jsem uchvacena. Vice se rict neda.

15.07.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Treti setkani s Alenou Mornstajnovou a opet velka spokojenost. V zebricku se zaradil pred Tiche roky, ale pochopitelne za Hanu.
Jsem zvedava na dalsi knihy. Diky pani Mornstajnova!

03.01.2024 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak. Ctvrta doctena kniha od Aleny Mornstajnove a tentokrat se nadseni nekona.
Mozna, kdyby pribeh byl zasazen do nejake fiktivni zeme, cetlo by se mi lepe, takhle to pro me bohuzel, pri znalostech politicke situace konce osmdesatych let 20stol, bylo neuveritelne. Ze setrvacnosti davam 3hvezdy, skoda.

13.02.2024 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Knihu jsem prave zaklapla a jsem plna dojmu. Wow. Prvni kniha od Kateriny Tuckove a zcela me pohltila, od cteni jsem se nemohla odtrhnout. Tema je plne bolesti, rozporuplnosti, ale take smireni. Diky za nadherne cteni!

28.02.2024 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

(SPOILER) Nesmirne ctive. Dalsi setkani s Carterem a opet jsem se nemohla odtrhnout. Robert stale sympatak, vraha jsem netipovala. Wow.

Spoiler:

Jdu se ucit telefonni cisla, selfies nastesti ale nedelam :-)

25.02.2024 5 z 5

Zdravím tě, temnoto Zdravím tě, temnoto Sandra Brown

Moje prvni seznameni s autorkou. Jsem prijemne prekvapena, kniha byla ctiva, napinava. Rozhodne doporucuji dale.

28.12.2021 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Prvne jsem videla Predcitace v televizi. Kate Winslet byla bajecna, pribeh me zaujal natolik, ze jsem vyhledala informace o autorovi, precetla Predcitace ( mnohem lepsi, nez film) a v knihkupectvi se vyptala na dalsi Schlinkovy knihy. Olga ( i ja jsem Olga) byla prvni volba.
Olgu jsem docetla s nadsenim. Vse se mi na knize libilo, rozdeleni do tri dilu, ruzne formy vypraveni. Zkratka nadhera. Aspon za me.

Jo, jedina vytka pani prekladatelce. Königsberger Klopse nejsou kralovecke knedliky.

14.02.2021 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Knihu jsem kdysi koupila v Levnych knihach. Ani nevim proc, obalka se mi vlastne vubec nelibi.
Zacala jsem ji cist predevcirem a dnes docetla.
Je to fantasticky ctive, nemohla jsem knihu odlozit a rano jsem zacala ctenim.

Konec mne sice prisel trochu “ustrizeny “, za to bych odebrala pul hvezdicky. Jinak vrele doporucuji. Nathan je sympatak!

16.08.2020 5 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

Knihu jsem precetla za jedno odpoledne.
Ohromne ctive, zaroven desive. Pokud bude pokracovani, rada si prectu i to.

12.08.2020 4 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Cte se skutecne jednim dechem, ale to je zhruba cele, co z knih pani Monyove odnese.

27.08.2019 3 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Knizka je ctiva, o tom zadna.
Problem s knihami S. M. Mam takovy, ze po precteni treti, ctvrte, ma clovek pocit, ze cte vlastne porad jedno, a to stejne. Jina jmena, trochu jine okolnosti, ale porad to same.

27.05.2015 2 z 5

Vnučka Vnučka Bernhard Schlink

S Bernhardem Schlinkem jsem se seznamila v Predcitaci a Olze. Olga me uchvatila a tak jsem pochopitelne privitala Vnucku.
Roman je opet nesmirne ctivy ( precteno za dva dny ), prvni cast se mi libila velmi, bohuzel me ale zklamala cast druha a podle meho, az nasilne prezentovane nazory autorova socialistickeho smysleni. ( Schlink je socialni demokrat a clovek, bohuzel trpici nemeckym dedicnym hrichem ).
Davam 3,5 hvezdy.

22.04.2023 4 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Kniha byla zajimava, to kazdopadne. Me prilis nebavily ty sexualni sceny, myslim , ze to tam moc nepatrilo.
Konec se mi tedy nelibil, ale celkove, jako oddychovou dovolenkovou knihu urcite doporucuji.

09.09.2018 3 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Protnuti pribehu z minulosti se soucasnosti. Ctive, zajimave, nelze jinak, nez doporucit.

15.04.2013 5 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Ctive od zacatku do konce. Tesim se na Neprijemne blizko.

05.09.2012 5 z 5

Milostí prezidenta Milostí prezidenta Zdena Frýbová

Dle meho nazoru je to nejhorsi kniha Zdeny Frybove.

18.05.2011

Poslední extáze Poslední extáze Simona Monyová (p)

Knizku jsem precetla behem jednoho dovolenkoveho dne. Je to zajimave tema, ale stale stejna Monyova. Stejna slova zasazena do jinych realii. Nevadi mi to. Precetla jsem rada.

25.08.2023 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Ja proste nevim. Mne se to nelibilo. Vlastne ani nevim proc, jsou proste knihy, ktere cloveka chyti a jine ne. Pod snehem bylo ctive, to ano, ale tolik veci mne vadilo, tolik vyrazu se mi nelibilo. Proste pro me celkem propadak. Snad dam autorce jeste sanci, ale ne hned.

19.12.2021 2 z 5

Duhový had Duhový had Barbara Wood

Od spisovatelky jsem precetla tri knihy, zatim. Se vsemi jsem byla spokojena, i Duhovy Had se mi libil, i kdyz musim rict, ze konec mohl byt delsi a propracovanejsi, naopak nektere pasaze slo zkratit.

04.09.2019 5 z 5