Oksalakka Oksalakka komentáře u knih

První setkání První setkání Orson Scott Card

Je zajímavé si přečíst, jak vypadá semínko, ze kterého vyrostl košatý strom Enderova světa. Je nenápadné. Polský chlapec, Obtížný student a Investiční poradce jsou malé klenoty.

03.07.2014 4 z 5

Krutá hra Krutá hra Dan Simmons

Přečteno podruhé a určitě ne naposledy.
Je třeba ještě něco dodávat? ;)

16.06.2014 5 z 5

Ďábel Ďábel Ken Bruen

Jak říká Jack Taylor v pěkné scéně s americkým nakladatelem, vybočení z žánru. Sem tam mi to skřípalo, celkově ale spokojenost. Přečtu si i další.

02.06.2014 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Shining + Žhářka + Zhubni + něco navíc = pořád to funguje.

01.06.2014 5 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Takový mix Dextera, Carla Hiaasena a Míň než nula od Bretta Eastona Ellise, mrazivý a přitom proklatě (až leckdy krutě) zábavný komentář fungování Los Angeles a hollywoodské mašinérie. Dobrá znalost americké popkultury výhodou (a koho neznáte, toho si vygooglíte). Snad jen ty rozhovory před likvidací Goldbergovi nepohodlných lidí byly občas až moc natahované. Rozhodně doporučuji!

28.08.2023 5 z 5

Zlá krev Zlá krev Arne Dahl (p)

Lepší než Misterioso, víc akce i humoru, líp to drží pohromadě. Konec poněkud přestřelený, ale budiž. Začíná se to blížit lepším věcem od Maj Sjöwallové a Perra Wahlöö.

20.07.2019 4 z 5

Holanďanův hrob Holanďanův hrob Monica Kristensen

Ono je to vlastně docela suché a děj místy slátanina, ale tak nějak mi to sedlo do nálady. Mám rád exotiku ledového Severu a tak tomu pár nelogičností odpustím. Rozhodně mě to bavilo víc než seriál Fortitude. :)

08.05.2015 4 z 5

Průvodce bezradného člověka Průvodce bezradného člověka Jerzy Wittlin

Klasika, u které řvu smíchy i po x-tém přečtení.

31.03.2015

Úprava bytu: Řemeslné práce v bytě a v rodinném domku Úprava bytu: Řemeslné práce v bytě a v rodinném domku kolektiv autorů

Přes 50 let stará, ale pořád nejlepší. Dělal podle ní děda, pak táta a teď já. Některé věci prostě v moderních příručkách nenajdete.

14.03.2015

Růže Růže Božena Sedliská

Není tak výpravná jako současné publikace, zato obsahuje spoustu kvalitních informací.

21.01.2015 5 z 5

Smrt v New Yorku Smrt v New Yorku Stuart Woods

Zápletka mi přišla poměrně naivní, ale jako oddechovka na cesty neurazí.

13.01.2015 3 z 5

Za všechny prachy / Dvakrát řež, jednou měř / Než bys do tří napočítal Za všechny prachy / Dvakrát řež, jednou měř / Než bys do tří napočítal Janet Evanovich

Ukrutná prča, navíc mám kamarádku, která je hlavní postavě dost podobná :D

29.12.2014 5 z 5

Jehla v kupce sena Jehla v kupce sena Ernesto Mallo

Velmi zvláštní a působivá záležitost, vycizelovaná, ani slabika nazmar. Autor se zajímavě vypořádal s dialogy. Výborný překlad. 5*

20.12.2014 5 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Standardní deaverovská kvalita.

09.12.2014 4 z 5

0 0 Andrej Vozněsenskij

Sovětský beatnik, zajímavá četba!

04.12.2014 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Nebylo to úplně marný, první polovina je záhadná a napínavá, pak to sklouzne do poněkud omšelých klišé. Hlavní hrdina je sympaťák typu Spensera od Roberta B. Parkera, občas i celkem vtipnej. 3 a 3/4.

03.12.2014 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

No jo, co dodat :)

31.10.2014 5 z 5

Vrahem může být kdokoliv Vrahem může být kdokoliv Jeffery Deaver

Poměrně dost velký počet povídek jsem znal z různých antologií, což ovšem není mínus :)

16.09.2014 5 z 5

Růže smrti Růže smrti Arnaldur Indriðason

Jeden z lepších Indridassonů.

22.08.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

EEEEEGH, už mě ty příběhy plné psychopatů, násilí a zvráceností nebaví. Napsané je to obstojně, ale příběh prostě zlo.

13.08.2014 2 z 5