Odehnalka Odehnalka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Upřímně... Asi nemám slov. Nemůžu najít správná a vhodná slova, která by popsala tuhle skvělou knihu s neuvěřitelným příběhem plný emocí.
Kniha se krásně četla a touhou, jak to s hlavními hrdiny bylo dál, jsem se od ní ani nemohla pořádně odtrhnout. A už dlouho jsem necítila takový smutek a úzkost při čtení, ke konci jsem téměř brečela.
Prostě bravo, neuvěřitelná kniha.
Mohu jen doporučit.

14.09.2017 5 z 5

Čteno v angličtině a musím říct, že napsáno krásně čtivě, vtipně, krásně to ubíhalo, příjemně dlouhé kapitoly. Není moc knih, které bych si ráda přečetla vícekrát, ale tato mezi nimi patří.
Budu doufat, že to není první a zároveň poslední knižní počin Feltona, kniha se fakt četla sama.

02.04.2023 5 z 5

Čteno jedním dechem, člověk se od toho nemohl odtrhnout. Skvěle popsaná práce kriminalisty a policie obecně, a že dopadením vraha případ zdaleka nekončí, ačkoliv si to veřejnost často myslí. Poutavé, zajímavé čtení, u kterého si člověk uvědomí, že páchat zlo se nevyplácí, páč na vás stejně nějak dojdou. Pro fanoušky seriálu jak dělané a pro fanoušky detektivek vlastně taky. Doporučuji a právem plný počet hvězd.

26.12.2022 5 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Neskutečný literární zážitek! Nejdříve mi chvíli trvalo, než jsem se do románu začetla, ale pak jsem se do děje ponořila a chtěla vědět o postavách víc, protože jejich osudy vás prostě pohltí. Autorka má geniální styl psaní, velmi osobitý a jedinečný!

28.07.2015 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nemám slov, další skvělá kniha od Backmana, která vás pohltí a od které se nemůžete odtrhnout, nejen díky tomu, že se opět skvěle čte, ale i díky příběhu. Krásné, dojemné, upřímné, některé momenty a části trefné a upřímné. K některým se budu vracet. Doporučuji.

19.08.2020 5 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Co jsem to sakra četla? Kniha mě v prvních kapitolách vtáhla do děje, tak jsem si říkala, že to bude super počtení, ale pak už jsem jen žasla a nutila se knihu dočíst, protože... sakra! Není divu, že knihu autorka vydala ve vlastním nakladatelství! Za mě tedy brak! Sice nápad zajímavý, ale tím to asi tak hasne.

04.10.2017 odpad!

Čo bolo potom Čo bolo potom Jojo Moyes

Knihu jsem četla v angličtině již před pár měsíci. Když jsem se dozvěděla, že Než jsem tě poznala má pokračování, nechtěla jsem čekat na český překlad. A po českém překladu zřejmě ani očkem nehodím, protože mě stačil originál. A i po takové době mám u knihy stejný pocit - autorka tohle pokračování psát neměla. To byla chyba a velká. Nelíbila se mi Louise, a vůbec se mi nelíbila Lilly. Zklamalo mě to. Než jsem tě poznala podle mě totiž pokračování ani nepotřebuje a pokud ano, tak něco mnohem lepšího.

11.09.2016 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec dávám ten počet nižší, přestože se kniha dobře četla a měla jsem ji přečtenou za pár dní. Ale od jisté části jsem se už vlastně nudila a nutila se, abych to dočetla. Co mě také zklamalo, bylo to, že postavy všechny myslely vlastně stejně, jak už tu i někdo uvedl. Což je dost velká chyba.
Dle mého názoru u této knihy má hodně velká vliv propagace knihy, protože ruku na srdce - je to vlastně takový průměr.

29.05.2016 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Jasný, už od začátku víte, jak to skončí... Ale co jiného taky čekat u takovéto romantické oddechové knihy. Nicméně i tu člověk tu a tam potřebuje, takže já jsem spokojená, nadšená, kniha se četla sama. Určitě si v budoucnu ráda přečtu jiný díl ze série.

16.02.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

No co si budeme... Krásná čtenářská jednohubka pro každého milovníka knih. Debbie Tung mě prostě baví!

25.01.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tohle by si měl přečíst každý. Orwell vám prostě vždy vyrazí dech. 1984 je další kniha, na kterou hodnocení Databáze nestačí - pět hvězdiček dle mého názoru nedostačující.

29.08.2015 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Na předešlé díly tenhle poslední nemá. Zbytečně dlouhé, příliš obsáhlé, a ačkoliv mám Backmanovo filozofování v jeho knihách ráda, zde mi toho přišlo někdy až příliš. Mám z toho rozporuplné pocity. Bylo to čtivé, ale přesto jsem musela párkrát knihu odložit, jak se děj natahoval.
Doufám, že je to skutečně poslední díl a že Medvědín opustíme a nevrátíme se do něj v nějakém volném pokračování. Preferuji totiž autorovo filozofování a nadhledu, které nám předvedl třeba u Oveho, nebo v Úzkostech.

25.01.2024 4 z 5

V dokumentu o Čepelkovi bylo řečeno u Cimrmanů: "Pozor, lidi chodí na Čepelku." A je to pravda! Čepelku nelze nemilovat a tohle bylo krásné počtení a vhled do jeho života a tvorby (neskutečně plodný autor, nečekala jsem to), ale taky do vzniku postavy Cimrmana a pak samotného divadla. Miloně žeru a zhltla jsem i tenhle knižní rozhovor. Ke knize se ráda určitě vrátím.

12.12.2021 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Já nevím. Na knihu jsem se celkem těšila, protože konečně téma psychického týrání, které z mého pohledu bývá opomíjeno. Jenže... příběh má za mě několik děr a mnoho otazníků, kvůli kterým jsem nedokázala hlavní hrdince držet palce. Zvláštně napsáno, ale neboť je kniha útlá, tak přečteno celkem rychle.

08.01.2024 3 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Krásné pohlazení po duši, jsem ráda, že jsem si knihu pořídila, neboť se k ní určitě budu ráda vracet.

04.06.2022 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Tohle bylo prostě skvělé! Ze začátku se to trochu vleklo, ale pak se děj rozjel a já se nemohla od knihy odtrhnout. Skvěle promyšlené, jak děj, tak postavy a jejich příběhy. Prostě skvělé dílo!

20.02.2020 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Tenhle příběh mě baví! Těším se na další díl!

15.04.2019 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Váhala jsem, kolik hvězd mám knize vůbec dát. Kdybych neměla ve zvyku rozečtenou knihu vždy dočíst, tak bych knihu v polovině už odložila nedočtenou. U knihy jsem byla nadšená asi tak z prvních sta stran, pak se témata už hodně opakují a je to vlastně furt to stejné. Kniha mi ani nepřišla vtipná, autorka si chvíli stěžovala na život v Japonsku a co ji tam chybí, o pár stránek zas na život v Česku, až jsem měla pocit, že autorka nevěděla před lety, co chce.
Dávám dvě hvězdy, protože kniha je pro mě velké zklamání.

05.08.2018 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Vidím tu záplavu velmi kladných názorů a do toho kniha patří mezi jedny nejlépe hodnocené, ale já se nemohu ubránit tomu, že mě kniha zklamala a moc nechápu, proč tak dobré hodnocení kniha vlastně má.
Velmi zajímavé téma je z mého pohledu pojato zdlouhavě, navíc jsem čekala, že se více dozvím o historii tohoto státu. Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická, její maminka a Andrius naopak ano.
Už dlouho jsem se nerozhodovala, kolik hvězd dát. Na čtyři to není, bavila mě pořádně až poslední čtvrtina knihy. A bohužel ani Kreckij to nezachrání.
Knihu bych doporučila spíše mladším čtenářům.

10.06.2018 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

No, nemám slov! Tohle jsem od Backmana nečekala, je to úplně jiné, než jeho dosavadní knihy. Kniha je velmi čtivá, napínavá, nečekaná. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Těžko pro knihu hledám správná slova... Pro mě bude od Backamana top Ove, ale Medvědín slušně šlape na paty.

20.03.2018 5 z 5