Nuray Nuray komentáře u knih

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Docela fajn kniha. Zajímavý příběh, pěkně propracovaný (i když to zabití ke konci knihy mohlo být propracovanější)... Na druhou stranu mě to až tak nepohltilo. Vesmír mám ráda, ráda o něm čtu a tak, ale asi mi to prostě nesedí v takové knize :-)

01.02.2019 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

No bezva, co budu teď dělat, než se napíše další díl ?! O_o :-D
Prostě skvělý, stejně jako Skleněný trůn apod. ... akorát mě hrozně vytáčí, jak u téhle autorky všechno trvá s tím překladem a tak ... nebo se mi to zdá ? Hmm ... potřebuji nutně další díl :-)
Rozhodně doporučuju :-) Feyre - a vlastně celá tahle série - mi přijde daleko vyzrálejší než Celaena / Aelin, určitě stojí za přečtení ... Jen mě štve, jak mi autorka vždycky dokáže zprotivit nějakou oblíbenou postavu (Lucien) ..

08.06.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Když jsem si knížku kupovala, zaujal mě popis, ani jsem nekoukala, kdo je autorem ...

Příběh je sice poutavý, i když trošku ohrané klišé, což ale nevadí, kdo dneska taky vymyslí něco originální, že ? :-)
Každopádně už jen z toho prostředí bylo jasné, že tatáž autorka je i autorkou Divergence :-)

Podtrženo sečteno: Je to lepší průměr, znám lepší knížky, přesto se ale těším na další díl. Komu se líbí příběhy typu Divergence, případně třeba Hunger Games (což tedy nemůžu pořádně hodnotit, nečetla jsem to - jen dle filmu) určitě doporučuji!

23.05.2017 4 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Kniha se čte velice rychle, avšak tak nějak postrádá nějaký pořádný děj. Spíš bych řekla, že je to jen románek mezi holkou a klukem a nic víc se tam neděje (ve všech dílech). Je to všechno dost předvídatelný, jsem ráda, že jsem si knihu nakonec nekoupila a jen si ji půjčila v knihovně. Každopádně pokud někdo nevyhledává akci a zamotané zápletky, pak je to dobré oddechové čtivo.

23.08.2016 3 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Skvělá knížka, nevěděla jsem, co od toho očekávat a taky jsem zjistila, že si asi sérii budu muset přečíst znovu, protože si spoustu věcí už nepamatuji ... ale je to hezky napsané, akorát nechápu, proč je kniha označena jako 1. díl, budou snad ještě další, neví někdo? :-)

04.08.2016 5 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Právě jsem jedním hltem během 5i dní přečetla dva poslední díly (6. díl a tento 7. díl) a musím říct, že se asi zblázním, než vyjde další ! Jsem napjatá jak kšandy a nedokážu si představit, že budu muset čekat ještě na další 3 díly !!! (autoři totiž podepsali smlouvu s nakladatelstvím na 10. díl i přes to, že původně zamýšleli skončit na sedmém) ...
Nevím co říct, mé pocity z knihy jsou ... prostě... je to naprosto senzační. Člověk nikdy neví, co se stane dál, každý z dílů je jedno velké PŘEKVAPENÍ !

26.10.2015 5 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Kniha se mi určitě líbila a zajímalo by mě, jestli (kdy) bude další díl, zatím jsem po tom nepátrala... Musím říct, že kniha není na mém osobním žebříčku bestsellerů, ale určitě stojí za přečtení, pokud máte rádi anděle a nějaké ty románky. Jasně, objevuje se stále to samé v mnoha knihách, ale v dnešní době je snad už vše zapsané na papíře, takže nečekám, že by se kdy mohl někde objevit nějaký univerzální příběh od dob Harryho Pottera :-) člověk s tím musí počítat, ale kniha se mi přesto moc líbila (i když už si moc nepamatuji detaily, četla jsem ji před dvěma lety).
Jsou lepší knihy i horší, tohle je lepší průměr :-)

02.09.2015 3 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Plíseň. Je skutečná? Má zničující dopad na vše, co miluje?

Hirka se ocitá v dalším světě, který prostě není ten pravý. Čtenář dostane facku nového prostředí, které ani trochu nepasuje do původní stavby příběhu.
Ale proč vlastně ne?
Ve světě Ódinových dětí, bezocasých, nachází naprosto nové věci, které si nedokázala ani představit. Mrtvý svět, zvířata, která létají a dělají příšerný rambajs. Zbraně, které nevypadají jako zbraně. Hirka zde nalézá nové přátele a nepřátele. Kdo je její přítel Kuro, se kterým sem přišla? Kdo jsou ti, kteří ji sledují a proč? Hraje tu někdo snad jinou mocenskou hru, která má svůj význam pro Ymslandu?
Hirka se pokouší rozlišit, kdo je ten špatný a kdo ne. Zároveň se potýká s novým jazykem, který nikdy dřív neslyšela. Naštěstí však má pro jazyky nadání. Zároveň potkává člověka, který má určité tušení o "slepých". Naleznou snad společnými silami řešení, které zabrání šíření plísně v tomto světě a zároveň i invazi slepých do Ymslandy?

Rimeho odhodlání žene jen jedno: slib, aby Hirku našel. Ale stojí to za to? Zvážil všechna rizika? Díky odhodlání otevřít havraní kruhy se ocitá na tenkém ledě a odhaluje tajemství, které zastírá jeho svět po celé generace. Vidoucí pro svět Aetlingů možná znamená víc, než se kdy domnívali.
Bohužel na to, co Rime dokázal a co dělá, by se měl chovat daleko vyspěleji. Jeho výbušnost, netrpělivost a zuřivost by byla představitelná spíše u hlavní hrdinky. Jako Kolkagga by měl jednoznačně lépe ovládat své emoce a před svými činy vše pečlivě nejdříve rozvážit.

Druhý díl nám přináší řadu nových otázek a čtenáři nejednou zamotá hlavu. Rozhodnutí o tom, kdo je ten špatný a kdo ten dobrý často mění.

A i když mi zpočátku úplně toto nové prostředí nesedlo, nakonec jsem přesvědčená, že dodalo sérii nový spád. Navíc je pro velké finále ještě důležitější, než díl předchozí.

19.05.2024 3 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Když se na to podívám objektivně, není kniha nikterak akční. Je to spíše takový deník, který popisuje život hlavní hrdinky.

Ale.
Díky čtivému stylu se čtenář, který touží po odpočinku, určitě nenudí. Podívá se do historie, a to nejen do dob upalování čarodejnic, ale také třeba do Londýna dob sériového vraha prostitutek. Ne, není to historická četba, nedozví se čtenář nic, co by ho obohatilo. Ale styl, jakým je příběh vedený, ho pohltí dost na to, aby ohodnotil knihu kladně.

Druhé ale.
Hlavní hrdinka je i přes svá staletí existence stále stejně hloupá a naivní. Dělá prakticky tytéž chyby. 3x v knize čteme dokola to samé, jen zasazené do jiného století. Padouch dělá taktéž neustále tu samou prapodivnou věc, díky které jej člověk jednoduše odhalí a jen nestačí zírat, že naše hrdinka nikoliv.

Suma sumárum.
Žádné zázraky, zvraty, taktiky či logiku zde nenajdeme, najdeme však milé pohotové čtivo na dlouhé zimní večery. Druhý díl už mává z police.

09.02.2021 3 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Tak jsem to konečně přelouskala.

Kdybych byla mladším čtenářem, nejspíš bych knihu i doporučila. Nicméně pro mě celkem zklamání, nuda, nuda a nuda. Ale kousla jsem se a na posledních asi 50 stránkách mě to jakž takž i bavilo.
Nic v knize příliš smysl nedává, všechno se děje náhodně. Hlavní hrdinka by bez štěstí nejspíš nepřežila prvních 10 stran.

Ale ano, pro mladší čtenáře, co ještě nemají tolik načteno, to bude určitě fajn příběh :-)

04.02.2021 2 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

(SPOILER) Asi nebudu opakovat, co píší lidé pode mnou. Kniha je slabší, spousta nudných a zbytečných pasáží... Ale musím teda ještě navíc podotknout, že jsem se občas ztrácela, kdy je "před" a kdy "teď". K tomu mi žádné názvy kapitol, kdy je tam 333 p.N. nebo dvě stě něco, vůbec nepomáhají. A pár věcí se mi zdálo nesmyslných, nejasných.
Rennu si asi neoblíbí v tomto díle nikdo, snad už to dál bude lepší.
Suma sumárum je to ale pořád jedna z lepších fantasy :-)

21.08.2020 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Nuže. Jsem ráda, že mám příběh za sebou...

...jak jsem už psala, na prvních dvou dílech mě překvapilo, jak autorka dovede udržet pozornost čtenáře i přesto, že kniha postrádá nějakou větší akci. Posledního dílu jsem se bála, protože jsem potají nakoukla ještě v knihovně na poslední stránky někam ke konci a vůbec se mi nelíbilo, co mi z toho vyplynulo. Když už jsme u toho, ocenila bych rozvinutější příběh o zabijákovi a jeho životě poté.

Během čtení jsem se občas musela donutit se k tomu vrátit. Pohánělo mě vědomí, že vlastně chci vědět, jak to dopadne.
Bohužel, když jsme se konečně dostali k akci ke konci knihy, bylo vše příliš rychlé, na pár stránkách. Skoro bych řekla, že autorka mohla celou trilogii klidně rozepsat na 200 stran a ne na 1600 (nebo kolik). Po prvním díle jsem cítila nadšení, že si knihy pořídím. S druhým a třetím dílem toto nadšení upadlo.

Nicméně i přes konec, který se mi nelíbil, a zjištění, že se k příběhu už asi znovu nevrátím, nakonec trilogii hodnotím celkem kladně.

17.07.2020 3 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Mrzí mě to, ale nikdy dřív se mi nestalo, že bych knihu nedočetla. Letos je to už podruhé.

Ne, že by kniha byla tak děsná. Nemyslím si. Začátek se mi líbil, docela vtipně podané. Ale čím dál jsem se dostávala, tím víc jsem knihu odkládala. A že jsem jinak schopná zhltnout takovou knihu jedním dechem. Svět se mi líbil. Na začátku mě dost zajímalo, jak to bude se Severinem a se záhadou knihovny v domě. Ale teď už prostě ne. Skončila jsem na straně 249 a řekla jsem si, že než se přemlouvat do čtení, tak si radši půjčím něco jiného, na čtení nezáživných věcí bude dost času ve školním roce.

Takže, díky za svět, ale stačilo.

31.07.2019 2 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Co na to říct?

Lepší, než 2. díl. ALE. Asi jsem na to už moc stará. Svět mi bude chybět, ano. Ale děj ne. Nebo možná ne to, jak byl podaný. Pro pubertální dívky a kluky asi dobrý. Špatný nápad to rozhodně nebyl.

Alina je koza. Vztah s Malem docela trapas. Temnyj? No, taky trapas. To jejich přemýšlení. A to, jak Temnyj skončil? Co, že Morozov měl sílu se zachránit a Baghra s Temnyjem skončí takhle? Nu, nevadilo by mi to. Ale Alina s Malem mě už od 2. dílu neskutečně štvou.

Přesto díky za tenhle svět. Těším se na Prohnilé město :-)

02.07.2019 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Také jsem najdřív přečetla Šest vran. Zde se mi námět a celkový svět Grišů moc líbil, a tak jsem sáhla i po Griše. Kniha se čte lehko, za chvíli ji přelouskáte. Hlavní hrdinka je trochu moc dětinská, ale to jsem celkem čekala. Je to jako kdyby Grišu psal 15letý autor oproti Šesti vranám, kde bych to tipla na 20+ :-)

Ale rozhodně nic ve zlém. Příběh mě bavil, bylo to poutavé. Teď louskám dvojku, která mě zatím tolik neohromila, tak jsem zvědavá. Určitě stojí za přečtení, pokud hledáte jednoduchý únik od reality.

24.06.2019 4 z 5

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

Knihu jsem četla v létě, takže v živé paměti to už nemám ... ale určitě bych snesla pokračování, mně se to líbilo a nesnáším, když něco rozečtu a nemůžu to dočíst jen kvůli tomu, že se kniha málo prodává ... to už je asi 4. série, u který se mi to stalo, děs běs ...

02.02.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Bude další díl, ví někdo? Například řešení,co je s Nestou?

Jinak série parádní, jen mě trochu štvaly některý ty přestřelky a tak. Takové dětinské místama :-)

29.01.2019 5 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Četla jsem asi s ročním zpožděním od prvních dvou dílů... no, četla jsem spíš jen ze zvědavosti, ale žádná sláva .... asi horší průměr, v knize se nic nedělo.. :-)

27.06.2018 2 z 5

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Knížku jsem dostala v únoru. Do května (do zkoušek) jsem se snažila ji přelouskat. Bohužel. Jak jsem schopná knížku přečíst za 2 dny, tuhle jsem nepřečetla za 2,3 měsíce. Prostě jsem se zasekla lehce za polovinou a nic. Nebavilo mě to. Není to dějově o ničem. :-( svět by byl hezky vymyšlen, ale to je tak vše. Očekávala jsem od toho mnohem více.

06.06.2018 2 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Nevěděla jsem, co čekat. Další nesmyslná nastavenina?

NE!
Za mě skvělá knížka, a to už mi není -náct :-)

06.06.2018 5 z 5