notburga notburga komentáře u knih

Nebešťan na zemi vyhnaný Nebešťan na zemi vyhnaný Ferdinand Stočes

Svým způsobem jedinečný počin. Podrobně sepsaný životopis asi nejslavnějšího čínského básníka, který podrobně vyvrací některé zažité mýty. Mnoho básní navíc umísťuje do kontextu, díky kterému jsou pak lépe pochopitelné.

26.05.2015 5 z 5

Epizoda I: Skrytá hrozba - Podle filmového příběhu Epizoda I: Skrytá hrozba - Podle filmového příběhu George Lucas

Hodně zjednodušený filmový příběh doplněných záběry z filmu. Jako čtení pro děti a první seznámení se světem Star Wars docela dobré :)

26.05.2015 4 z 5

Star Wars, Unikátní materiály z archivů Lucasfilm za posledních 30 let Star Wars, Unikátní materiály z archivů Lucasfilm za posledních 30 let Stephen Sansweet

Úžasná věc. Takřka povinnost pro všechny, kteří kdy okolo světa Star Wars se zájmem prošli. Množství doprovodných materiálů je ohromující. Knihu lze číst po částech - jak vás co zaujme.
Škoda, že se jí u nás nedostalo odpovídající marketingové kampaně (respektive ani elektronická knihkupectví nedovolila zákazníkům alespoň nahlédnout do úžasného obsahu). Jinak by určitě neskončila ve výprodeji za tak směšnou cenu.

26.05.2015 5 z 5

Star Wars - Obrazová encyklopedie Star Wars - Obrazová encyklopedie David West Reynolds

Moje první kniha o Star Wars. Ležela jsem v ní prakticky pořád a dodnes se k ní vracím. Pomohla mi zařadit hodně detailů a souvislostí na správné místo.

Pohanka ve mlýně a v kuchyni Pohanka ve mlýně a v kuchyni Zdeněk Šmajstrla

Některé recepty, zvláště postupy, by opravdu neškodilo více rozepsat. Jako začínající kuchařka jsem si s touto knihou neporadila prakticky vůbec, řada na ni přišla až mnohem později. Jinak pěkně popsaná historie a zpracování :)

26.05.2015 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Po delší době opravdu dobrá fantasy kniha. Dělení kapitol podle osob má něco do sebe a děj se mi také pokaždé předvídat nepodařilo, což velmi cením. Na různé popisné pasáže jsem zvyklá už od Tolkiena, takže ty mi nevadily. Při prvním přečtení mívám tendenci je přeskakovat a vychutnávat si gradující děj, ale vše napravuji při další četbě.

Banán Banán Lenka Požárová

Spousta zajímavých receptů na netradiční zpracování banánu. Nádherné fotografie a srozumitelné postupy.

25.05.2015 5 z 5

Ryba z Havaje aneb Humu-humu-nuku-nuku-apua-a Ryba z Havaje aneb Humu-humu-nuku-nuku-apua-a Zdenek Merta

U nás velmi oblíbená kniha. Písničky jsou krásné, často hodně naučí a zajímavostmi z knížky se dá zazářit i mezi dospělými.

22.05.2015 5 z 5

Po stezkách oblud Po stezkách oblud Vojtěch Alberto Sláma

Mě místy přišly informace hodně zhuštěné, skoro až výčet jmen/názvů a nic víc. Chtělo by to trochu větší knihu, nejspíš. Jinak se kniha četla dobře, i když Mareš je Mareš. Proto 4 hvězdičky, i když hodně dobré.

20.05.2015 4 z 5

Z otrokyně královnou Z otrokyně královnou Anne Herries (p)

Kamarádka mi kdysi dala na přečtení hromadu harlekýnek, abych se prý "poženštila." Netuším ,co mě na téhle tak zaujalo, když ty ostatní skoro letěly do koše. Snad krásně vykreslený pohádkový svět orientu? Každopádně jsem si ji musela později znovu sehnat a čas od času ji za jedno odpoledne zhltnu jako bonbónek u kafe .)

19.05.2015 3 z 5

Ztracené pyramidy, zapomenutí faraoni (Abúsír) Ztracené pyramidy, zapomenutí faraoni (Abúsír) Miroslav Verner

Moje oblíbená kniha o české egyptologii. Miluji styl psaní pana Vernera, díky kterému občas zapomínáte, že čtete vědecky vysoce hodnotnou literaturu.

Život starých Egypťanů Život starých Egypťanů Evžen Strouhal

Moje první kniha o starém Egyptě a dokonale mě chytila za srdce. Spousta zajímavostí i historických faktů dovedně shrnutých na jednom místě a doplněných množstvím nádherných fotografií.

Podívej, jak rostou: Koťátko Podívej, jak rostou: Koťátko Jane Burton

Nádherná kniha. Jako dítě jsem ji milovala. Fascinovala mě hlavně naturalistická fotografie z porodu, kdy jedno kotě mělo na sobě ještě plodový obal. pro dítě z města něco neuvěřitelného :)

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Geniální pohádky. Člověk si je pamatuje už od školky a pak mu nedá vůbec práci naučit je i vlastní děti :)

19.05.2015 5 z 5

Báje a pověsti slovanské. (Kniha první) Báje a pověsti slovanské. (Kniha první) Karel Jaromír Erben

Krásně zpracovaná kniha.

19.05.2015 4 z 5

Pohádky z tisíce a jedné noci Pohádky z tisíce a jedné noci František Hrubín

Skvěle převyprávěné pohádky. Jako základní úvod do složitější problematiky fenoménu pohádek tisíce a jedné noci (a jako vhodný materiál ke čtení pro děti) rozhodně doporučuji :)

Písně ze Středozemě Písně ze Středozemě J. R. R. Tolkien

Skvělý počin/ Písně se dají bez problémů přehrát a naučit jsou velmi pěkné. Stejně jako ilustrace :) Novodobí bardové alias nositelé historie. Doporučuji.

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

mě se dobře četl obojí, jak pohádky, tak i závěrečná esej. Pravda ale obojí v jiný čas. Hned po návratu z antikvariátu jsem se hladově vrhla na pohádky a přečetla je jedním dechem. Esej jsem četla snad až po měsíci, ale opět v té správné náladě, tak že pro mne bez chybičky a spousta zajímavých věcí :)

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Krásná kniha. Mohla by být trochu delší a v některých situacích méně podrobná...

17.05.2015 4 z 5

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Nádhera! Můj první pokus zjistit, co na tom Warcraftu všichni mají. K obrazovce mě to sice nepřitáhlo, ale číst budu určitě dál :)

17.05.2015 4 z 5