Nebešťan na zemi vyhnaný přehled

Nebešťan na zemi vyhnaný
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10636/nebestan-na-zemi-vyhnany-10636.jpg 5 4 4

Autor, zkušený překladatel čínské poezie, nás zavádí do 8. stol. n. l., období vlády dynastie Tchang. S oporou o dobové prameny poutavě líčí osudy nejznámějšího čínského básníka Li Poa, kterého bouřlivá doba přivedla až do služeb čínského císaře. Čtenář poznává nelehký úděl básníka v úřednické roli, jeho snahu napomoci zemi v době kruté války, ale i jeho zápas s intrikami císařského dvora, který vyústil v léta vyhnanství. Líčení je proloženo řadou básní vzniklých v klíčových momentech básníkova života a představuje tak originální propojení životního osudu s jeho zrcadlením v básnické reflexi. (život a dílo Li Poa (701-762))... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nebešťan na zemi vyhnaný. Přihlašte se a napište ho.

notburga
26.05.2015 5 z 5

Svým způsobem jedinečný počin. Podrobně sepsaný životopis asi nejslavnějšího čínského básníka, který podrobně vyvrací některé zažité mýty. Mnoho básní navíc umísťuje do kontextu, díky kterému jsou pak lépe pochopitelné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nebešťan na zemi vyhnaný v seznamech

v dalších seznamech1x

Čína čínská literatura