notburga notburga komentáře u knih

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Hodně dobré tři hvězdičky. Palec nahoru za rychlý rozjezd děje, ale další dolů za to odbyté prožívání nočních můr. Julián byl fajn, závěr docela očekávaný. Jako knižní jednohubka je to fajn.

18.03.2016 3 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Zase pěkné čtení. Hlavně proměna Kaidana byla fascinující, i když drobné náznaky by se našly i dříve. Nakonec umřelo méně oblíbených postav, než jsem očekávala, ale i tak bylo finále skvělé. A epilog se mi zrovna líbil, díky za něj. Sestry vážně někdy dávají dobré tipy na oddechové čtení, díky Ájo :)

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

O jednu hvězdu slabší než předchozí díl. To ale bývá slabina prostředních knižních dětí, většina akce se schová až do závěru. Belial byl fajn, toho bych jako tátu brala :)

18.03.2016 3 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Ále tak jo, dáme jí čtyři, protože na tři to není. Dobře se to četlo, puberťácké vzdechy a klasická "rozpolcenost neřku-li milostný trojúhelník" tam taky moc nevykukovaly. A Kaidan je fešák. jen mi trošku lezlo na nervy, jak byla Anna zoufale naivní. Až zase budu potřebovat úplně vypnout u večerního kafe, půjdu zase setře vybrakovat knihovnu :)

Rumo & zázraky v tmách Rumo & zázraky v tmách Walter Moers

Moje první setkání se Zamonií. byla mi doporučena paní knihovnicí jako titul, který si děti často půjčují. Pro svůj klid doufám, že jen ty starší alespoň 12 let. Četlo se mi to poměrně dobře, i když místy byl děj snad až příliš předvídatelný. A pasáže o mučení, poznávání smrti a pod. byly taky místy až moc barvité. Můj problém byl v tom, že než jsem se dokázala přepnout z roztomilého štěněte Wolpetingera na hrdého a urostlého bojovníka Ruma, uběhla asi půlka knížky. Ale do Zamonie se určitě ráda vrátím, jen co se v knihovně uvolní další díly :)

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Skvělá kniha, možná ještě o fous lepší, než ta první. Nutné potřebuju další díl :)

15.01.2016 5 z 5

Namasté babá aneb kapela v Indii Namasté babá aneb kapela v Indii Matěj Homola

Kapelu znám jen z doslechu, ale zaujalo mě téma. koupila jsem a nezklamalo. Velmi milé oddechové čtení. Místy jsem se smála nahlas :)

15.01.2016 4 z 5

Zkazky o šesteru cest osudu Zkazky o šesteru cest osudu Pchu Sung-Ling

Zajímavá a velmi dobře napsaná kniha. Příběhy se četly velmi dobře a na konci mi bylo líto, že nejsou další. Měly v sobě velké kouzlo.

13.01.2016 5 z 5

Skřetí spár Skřetí spár Michal Špaček

Dobře jsem se místy pobavila. Skřetí hit nemá chybu a vůbec pohled na Středozemi z pozice skřetů má něco do sebe. Fajn oddechovka, ke které se určitě vrátím. Jen bojovnice Elbereth (jinde tak vychvalované) se mi zrovna moc nelíbily, asi trochu přitažené za vlasy na můj vkus.

13.01.2016 4 z 5

Velký příběh Večerníčku Velký příběh Večerníčku Marie Kšajtová

Velmi pěkně zpracovaná kniha - pěkný průřez historie Večerníčku od nesmělých počátků až po současný stav. Informací je tak akorát - náhodného čtenáře neodradí a člověka s hlubším zájmem ponouknou k hledání dalších informací.

12.01.2016 5 z 5

Země přízraků Země přízraků Richard A. Knaak

Krásná knížka na odpolední oddychnutí, kterou asi nejvíce ocení hráči, kteří spoustu svého času obětovali dohrání WarCraftu 3. Oceňuji, že finále, ačkoli bylo plné magie a tajemných bytostí, nebylo přeplácané a celkově dobře zvládnuté. I když většina čtenářů už nejdéle ve druhém díle tuší, jak to všechno je a hráči zcela jistě vědí, stejně jde o velmi pěkně zpracovaný příběh.

Stíny ledu Stíny ledu Richard A. Knaak

Povedený komiks. Bohudíky nejde jen o jakousi výplň mezi prvním a druhým dílem, hodnocení mohu udělit srovnatelné. Vyobrazení Pohromy je úchvatné :)

Dračí lov Dračí lov Richard A. Knaak

Krásné kresby, snadno chápatelný děj, který navíc vyplňuje některé dosud jen tušené události. Ale já jsem hráč, tak možná proto ...
Velmi jsem ocenila i shrnuní historie světa Azerothu hned na počátku. Hodně mi v mých začátcích pomohlo...

Duna Duna Frank Herbert

Nádherná kniha. Viděla jsem jako první film (nejednou), takže nemohu hodnotit, jak těžké je se ze začátku zorientovat. Mě se to podařilo rychle a později jsem lačně hltala každý detail o zvycích fremenů nebo pohnutkách a cílech Bene Gesseritu. Při čtení přede mnou poušť často ožívala, jakkoli se to může už z podstaty věci zdát nemožné. Zklamaná jsem byla jen z některých momentů, které byly podle mě ve filmu podány lépe a citlivěji, ale to sem tak úplně nepatří.

Konec měl možná až příliš rychlý spád, přesto to byl neopakovatelný zážitek. Proto za plných 5 hvězdiček.

10.01.2016 5 z 5

Tolkienova léta Tolkienova léta Greg Hildebrandt

Osobně jsem z knihy nadšená. přímo před očima se vám odvíjí fascinující příběh dvou skutečných milovníků Středozemě, kteří díky svému umění dokázali vdechnout život celé řadě postav. Každý obrázek sledujeme od jeho nejranějších náčrtků až po finálovou kresbu s doprovodnými uměleckými komentáři obou bratrů a vzpomínkami Grega mladšího, kterému bylo v době vytváření prvního kalendáře pět let. Mě osobně se tyto popisy velmi líbily. Dýchá z nich kouzlo a fascinace pohádkovým světem, které znal jako dítě každý z nás.

Místy bohužel celkový dojem kazí překlepy a překladové chyby v textu a také fakt, že díky vyobrazení některých maleb na dvou stránkách dochází k mizení části obrázku v místě spoje, což často působí velmi neesteticky.

10.01.2016 5 z 5

Můj zlozvyk při čtení Můj zlozvyk při čtení Vratislav Ebr

Milá knížka o zajímavém tématu. na rychle prolistování u kafíčka a pousmání bohatě postačí.

09.01.2016 4 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Příjemné oddechové čtení. Povedená fantasy, už se těším na další díly.

04.01.2016 4 z 5

Toulavý medvídek Toulavý medvídek Vladimír Pazourek

Celkem milé čtení o zvířátkách, i když ten konec mi jako dospělému přišel dost nešťastný. Ale děti se možná budou na možný lákavě-dobrodružný život malého medvídka dívat jinak :)

01.01.2016 4 z 5

Hra o trůny – omalovánky Hra o trůny – omalovánky George R. R. Martin

Nádherná věc, jdeme si malovat :)

Všechny obrázky jsou doprovázeny odpovídajícími úryvky z knihy a milovníky knižní verze jistě potěší, že obrázky slepě nekopírují filmové zpracování a poskytují větší prostor fantazii.
Omalovánky jsou bez předloh, takže je jen na vás, jaké barvy jim dáte.

31.12.2015 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Opravdu chytlavá knížka. Autor vás dlouho nechává žít v omylu. Jindy si zase myslíte, že víte - a přitom nevíte. A na konci je zase všechno špatně. Prostě paráda.

31.12.2015 5 z 5