Můj zlozvyk při čtení

Můj zlozvyk při čtení https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278399/bmid_muj-zlozvyk-pri-cteni-VF7-278399.jpg 4 15 5

ava.s
01.03.2021 2 z 5

Jednohubka na 5 minut. Neurazí, nenadchne. Pár známých osobností komentuje jednou větou své zlozvyky při čtení, knížečka doplněna ilustracemi.

Marekh
23.08.2020 5 z 5

Pokud si dobře vzpomínám, tak tato kniha měla malý formát a líbila se mi. Mám pocit, že jsem tuto knihu daroval Lubošovi. :)

Nočnípták
08.07.2018 4 z 5

Tuhle knížečku máme v knihovně už dlouho.Teprve z ní jsem se dozvěděla, jaké jsou moje zlozvyky při čtení. Ale pokud to tedy zlozvyky jsou, tak je máme určitě všichni/teda čtenáři/, aspoň některé.

Třeba jako Josef Velčovský, ten říká:
Teď jsem zjistila, že Velčovského už cituje Triatlet, tak to tady máme 2x

Dalším zlozvykem je čtení za chůze. V dětství čtení pod peřinou při baterce. Nebo, že nevím, kdy přestat/jako Lubomír Brabec/. Spaní s knížkou pod polštářem a usínání, nezhasínání.

Michal Suchánek napsal:
"Většinou mne čtení pohltí tak, že nejsem schopen vnímat okolní svět tak, jak bych měl. To znamená, (protože čtu poměrně všude a často), že zapomínám vystupovat z dopravních prostředků tam, kde bych měl."
I tenhle zlozvyk je můj. No, když se to přihodí v MHD, tak přesednete na opačný směr a vrátíte se. Horší je to ve vlaku, když přejedete a ve směru zpět už nic nejede.

Nejvíc se mi líbilo od Ondřeje Neffa:
"Já čtu na WC. To i když utíkám, tak něco popadnu a vezmu si to s sebou i kdyby to byla Vlasta."
U mne teda manželova Střelecká revue. Proto se docela vyznám v revolverech a koltech.

Nejpravdivější je od Františka Nepila:
"Při čtení nemám žádný zlozvyk - zlozvyk mám při jídle - čtu!"

triatlet
20.02.2018 3 z 5

Nesourodý výběr dotazovaných přináší různorodé odpovědi.
Někdy nicneříkající, jindy očekávané, málokdy originální.

"Já mám zlozvyk jenom u dobrých knížek, protože na ostatní nemám sílu. A tím je strach. Strach, že ta knížka brzy skončí. Úměrně s tím, jak se blíží konec, zpomaluji čtení, aby mi vydržela aspoň o něco dýl." (Josef Velčovský)

Na rozdíl od dalších Eberových výborů citátů v tomto souboru je na konci rejstřík. Tomu nelze upřít originalitu...
VELČOVSKÝ Josef
I v nejošklivější místnosti nakreslil nejkrásnější obrazy.

notburga
09.01.2016 4 z 5

Milá knížka o zajímavém tématu. na rychle prolistování u kafíčka a pousmání bohatě postačí.