Nosorozec_91 Nosorozec_91 komentáře u knih

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Nějak mě to až tak nenadchlo.

19.08.2018 3 z 5

V divočině V divočině Diane Thomas

Je to zajímavá, pěkně psaná a dobře přeložená knížka na hloubavé čtení v klidu, rozhodně ne knížka, u které byste se třásli napětím. Celá kniha je o vnitřních pocitech a myšlenkách obou hlavních postav a to drama, napětí a takový ten vnitřní nepokoj je spíše v tom. Musím říci, že nejvíc se mi líbil začatek a pak epilog. Ale neměla jsem na čtení potřebný klid, možná, že kdybych měla, hodnotila bych více hvězdami.

*Edit po cca roce od přečtení: Musím říct, že se v myšlenkách ke knize občas bezděky vrátím, očividně ve mně zanechala hlubší stopu, než jsem si hned po přečtení myslela. Přidávám hvězdu.

19.09.2017 4 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Skvělá oddychovka.

08.09.2017 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Nádherná knížka. Ano, kraťouňká. Ale mnohým autorům se na tisíce stran nepodařilo vměstnat tolik krásných myšlenek a poselství jako Gionovi do této. Už navěky to bude jedna z mých nejoblíbenějších knih.

08.09.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Velice se mi líbilo, jak byly jednotlivé příběhy propojené. Ale opravdu to nemuselo být až tak strašně zkličující a depresivní. Není tam ani kousek naděje na lepší zítřky, člověk má z knihy pocit, že život snad ani nemůže být nic než strašné utrpení. A až tak utrápené knížky zas ráda nemám.

08.09.2017 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Upřímně, je to blbost. Taková lechtivá pohádka pro teenagery. Příběh neoriginální, připomíná americké filmy z prostředí středních škol. Ale bavilo mě to, je to fakt dobře psané, čte se to samo (přečteno za jeden večer) a na konci tak nějak prostě chcete vědět, jak to bude s Ellou dál....

03.09.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Vůbec nesdílím všeobecné nadšení z knihy. Vzala jsem si ji na dovolenou a po pár prvních kapitolách jsem raději sáhla po jiné (Všichni jsme utkáni z hvězd, tu naopak doporučuji velice) a tuhle jsem dočítala až doma. Je to strašně prvoplánovité, kýčovité, téma je otřepané. S postavami jsem se vůbec nesžila, nepřisly mi vůbec zajímavé. Od první chvíle jsem naprosto přesně věděla, jak to dopadne (ne film jsem neviděla). Celkem jsem se tešila, až si tento zázrak přečtu, ale je pro mě jedním velkým zklamáním. Jsem strašně ráda, že jsem ji měla jenom půjčenou. Po druhém díle určitě nesáhnu.

02.09.2017 1 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Nádherná knížka při které zapomenete na všechny malichernosti a připomente si, co je v životě opravdu důležité. Je přímo nabitá emocemi, na prvních padesáti stranách jsem plakala, usmívala se, byla naštvaná i se smála nashlas a pokračovalo to i dál. Jediné co mě zklamalo byl konec. Přišel mi najednou takový až moc věcný, možná už autorka nechtěla knihu natahovat. Ale rozhodně si knížku kupuji a zařazuji do své knihovny, abych si ji někdy (a spíše brzy) opět mohla přečíst.

28.08.2017 5 z 5

Příběh i nápad super. Musela jsem se však přemáhat, abych knihu dočetla, protože ten překlad byl prostě nezdařený. Krkolomné "nečeské" věty, ze kterých anglický originál svítil na sto honů. Škoda. Kéž by se v nakladatelství preferovala kvalita před kvantitou.

26.06.2017 4 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Dávám pět hvězd spíše za styl a formu než za příběh. Některá přirovnání (asociace a obraty) mi přišla strašně trefná. Kniha se mě spíš než dějem dotkla právě těmi hrdinčinými úvahami o životě, asi proto, že je téměř moje vrstevnice.

28.09.2016 5 z 5

Péra a perutě Péra a perutě Iva Pekárková

Ze začátku mi opravdu vadily ty (asi úmyslné) chyby v AČV, kvůli kterým se mi to strašně špatně četlo a pokaždé jsem si tu větu musela přečíst znovu. Příběh byl zajímavý, ale ze začátku příliš zaobalený do bůh ví čeho (komunismus jsem sice nezažila, ale že bych potřebovala až takový rozpitvávání...), ke konci už to bylo super. Doslov byl zajímavý a mnohé vysvětlil.

28.09.2016 3 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Myslím, že spousta lidí se v tom bezútěšném bloudění životem a hledání lásky a štěstí najde. Ale i když se mi líbil autorův styl a nejednou jsem se jeho obratným přirovnáním nebo dialogům zasmála, příběh mě trochu zklamal. Je to prostě průřez 20 lety života dvou obyčejných neobyčejných lidí.

10.08.2015 3 z 5